Okładka książki Żory piórem i pędzlem 2

papier
koralowadama
9 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W 2002 roku ukazał się pierwszy albumik z cyklu 'Żory piórem i pędzlem' wydany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Żory i Centrum Regionalne w Osinach. Wydanie to zawierało nagrodzone prace plastyczne oraz wiersze o Żorach w oczach dwóch pokoleń. Obecnie oddajemy do rąk czytelników drugie wydanie z cyklu 'Żory piórem i pędzlem', na które składają się żorskie legendy, podania i opowieści...

Obecnie oddajemy do rąk czytelników drugie wydanie z cyklu 'Żory piórem i pędzlem', na które składają się żorskie legendy, podania i opowieści ilustrowane wyobraźnią młodych żorzan. Pomysł taki zrodził się z potrzeby poznania zachowanych wśród mieszkańców legend, podań i opowiadań związanych z historią miasta. Nauczyciele zaangażowani w działalność Centrum Regionalnego dotarli do pań Elżbiety Grymel i Zofii Przeliorz, których pamięć to prawdziwa skarbnica opowieści o tym, jak to przed wiekami w Żorach było.
Piękne opowieści wymagają równie pięknych ilustracji. Wydawcy ogłosili miejski konkurs dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowychh na zilustrowanie wybranych legend i opowiadań.
Najlepsze spośród 68 nadesłanych prac plastycznych stanowią ilustrację treści tegoż wydawnictwa.

źródło opisu: wstęp

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Lolo | 2011-03-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jako żorzanka nie mogę nie znać tej pozycji. Do gustu najbardziej przypadło mi opowiadanie p. Elżbiety Grymel o Dębie Maryjnym. Podoba mi się również pomysł z zamieszczeniem rysunków namalowanych przez dzieci z żorskich szkół i przedszkoli. Jako pedagog popieram tego typu inicjatywy, poprzez które dzieci mogą lepiej poznać swoją "małą ojczyznę".

mezo4 | 2011-02-17

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica