9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-913366-8-9
Żory, legendy, Śląsk, opowiadania
popularnonaukowa
koralowadama

W 2002 roku ukazał się pierwszy albumik z cyklu 'Żory piórem i pędzlem' wydany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Żory i Centrum Regionalne w Osinach. Wydanie to zawierało nagrodzone prace plastyczne oraz wiersze o Żorach w oczach dwóch pokoleń. Obecnie oddajemy do rąk czytelników drugie wydanie z cyklu 'Żory piórem i pędzlem', na które składają się żorskie legendy, podania i opowieści...

Obecnie oddajemy do rąk czytelników drugie wydanie z cyklu 'Żory piórem i pędzlem', na które składają się żorskie legendy, podania i opowieści ilustrowane wyobraźnią młodych żorzan. Pomysł taki zrodził się z potrzeby poznania zachowanych wśród mieszkańców legend, podań i opowiadań związanych z historią miasta. Nauczyciele zaangażowani w działalność Centrum Regionalnego dotarli do pań Elżbiety Grymel i Zofii Przeliorz, których pamięć to prawdziwa skarbnica opowieści o tym, jak to przed wiekami w Żorach było.
Piękne opowieści wymagają równie pięknych ilustracji. Wydawcy ogłosili miejski konkurs dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowychh na zilustrowanie wybranych legend i opowiadań.
Najlepsze spośród 68 nadesłanych prac plastycznych stanowią ilustrację treści tegoż wydawnictwa.

źródło opisu: wstęp

Sklep
Format
Cena

• W drodze nad Morze Żółte
  • Zero
  • Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
  • Klaśnięcie jednej dłoni

8 (1 ocen i opinii)
Zero
Marc Elsberg

7,46 (28 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

7,8 (5 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
Lars Mytting

Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,86 (21 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Lolo | 2011-03-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jako żorzanka nie mogę nie znać tej pozycji. Do gustu najbardziej przypadło mi opowiadanie p. Elżbiety Grymel o Dębie Maryjnym. Podoba mi się również pomysł z zamieszczeniem rysunków namalowanych przez dzieci z żorskich szkół i przedszkoli. Jako pedagog popieram tego typu inicjatywy, poprzez które dzieci mogą lepiej poznać swoją "małą ojczyznę".

mezo4 | 2011-02-17
koralowadama | 2011-02-13