Podróż "Wędrowca do Świtu"

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
1 052
1 572
2 920
1 492
The voyage of the Dawn Treader
Arletta

W trzecim tomie słynnego cyklu Edmund i Łucja w towarzystwie niesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana.
Obfitująca w niezwykłe przygody morska wyprawa staje się, dzięki Aslanowi, również podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

Wydanie wzbogacone zostało o zdjęcia z najnowszej filmowej ekranizacji.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: nota wydawcy

Renegi Grene | 2019-07-16

Jedna z dwóch moich ulubionych części, tym razem po angielsku. Trudno wyjaśnić, czemu ulubiona - to chyba po prostu klimat, którego pierwsze dwie części nie miały. Ciekawie poprowadzona fabuła z Eustachym i smokiem oraz z Łucją i księgą. Szkoda, że w filmie wszystko zostało tak brzydko spłaszczone i ograniczone do zazdrości o urodę. Wiele z kwestii poruszonych w książce przydało mi się w życiu, a jestem już starą babą.
W zasadzie jedyne co mi się nie podobało to drobiazgi: argument przeważający w kwestii ślubu z księżniczką, tekst o karach cielesnych. To nie było zbyt pozytywne. Tak samo tekst o palaczach. W zasadzie fajnie byłoby, gdyby rodzice czytali razem z dziećmi, bo jednak sporo kwestii społecznych się mocno zestarzało.

bori1991 | 2019-05-11
Przeczytana: 15 maja 2019

Książka ciekawa.

rusycysta | 2019-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Ok. Ale są fragmenty nie dla dzieci. Przynajmniej teraz unika się takich tematów jak np. : zabijanie i zemsta zanim dziecko nie dojrzeje.

Tym razem bohaterowie cyklu spędzają wakacje u wujostwa i nielubianego kuzyna Eustachego.Przez obraz wiszący na ścinie dostają się wraz z kuzynem do Narnii, a tam znajdują się na statku króla Kaspiana, i razem z załogą okrętu poszukują trzech baronów

Silent | 2018-12-27
Przeczytana: 31 maja 2019

7/2019

Magdalena Kowalik | 2018-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 01 listopada 2018

Lektura łatwa i przyjemna, ale bez emocjonalnej głębi.

palalela | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

Trudna to była lektura... I, jak dla mnie, w niektórych miejscach kompletnie nielogiczna. Ale są czary, jest Aslan, jest dobrze.

PMM | 2018-09-09

Część jak dotąd dla mnie najlepsza.
Bez zbędnych bitew, które krótko trwają, i się kończą.
Jest tu przygoda. Przygoda, którą się żyję, wchłania wręcz.
Obraz sam tworzy się w głowie.

Jest czasem jakaś niespójność i człowiek chciałby by było więcej opisów, ale jest lepiej niż było mam wrażenie.
Czytało się lepiej niż poprzednie.
Wciąga.

Spiderdog86 | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Pierwsze dwie części Opowieści z Narnii, mówiąc delikatnie, nie powaliły mnie na kolana, ale też nie odrzuciły. Z kolei Podróż "Wędrowca do świtu" zrobiła na mnie znacznie lepsze wrażenie. Język nie brzmi już tak infantylnie, fabuła nie pędzi już do przodu jak szalona,a klimat przeniesiony rodem z Wyspy Skarbów, Moby Dicka czy innej literatury marynistycznej, wyszedł tej książce naprawdę na dobre. Czytało mi się to bardzo przyjemnie i liczę,że następne części nie spuszczą z tonu.

Cezar Kolcz | 2018-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2018

Ciekawie przedstawiona zmiana jednego z bohaterów to zdecydowany plus tej książki. Przyjemnie "oglądało" się kunszt autora kiedy akcja przeskakiwała z miejsca na miejsce a ja jako odbiorca czułem, że tam się znajduje. Książka jest skierowana głównie do dzieci ale polecam z całym sercem bo naprawdę przyjemnie się zagłębić w królestwo Narnii :)