Gra z ogniem

Wydawnictwo: Sens
83-86944-24-2
psotka2112

"Może świat tak właśnie został pomyślany? Jako otchłań cierpienia. Studia męki. Przepaść grzechu i krwi. Czyż można w inny sposób wyjaśnić to wszystko, co pozostało w naszej pamięci?"- fragment książki

robaczeeek | 2016-03-14
Przeczytana: 12 marca 2016

Powiem ze raczej nie czytam tego typu literatury. Jednak książka jest napisana bardzo dobrze dzięki czemu czyta się ją szybko i ciekawi nas jak się potoczą losy : Jana, żydówki Rity, doktora Kovacs czy Edka Laskiego - jak i innych. Zdecydowanie polecam - bo książka zmusza do refleksji o czasach II Wojny Światowej i niedorzeczności które się wtedy działy. Jednak nie wszyscy byli wtedy bez serca a i przez niektórych rozkazy były wykonywane aby przetrwać.
Z chęcią sięgnę po inną książkę tego autora.

satyneta | 2013-12-28
Przeczytana: 2013 rok

„Igrając z ogniem” to powieść wielopłaszczyznowa. Centrum utworu stanowi spisek. Wokół niego autor kreśli losy Polaków, Żydów i Niemców, niekiedy martwych za życia, próbujących walczyć z własnym przeznaczeniem. Tłem powieści jest (po)wojenna codzienność. Historię należy rozumieć jako subiektywną relację z autentycznych wydarzeń, poddaną manipulacjom ludzkiej pamięci i czasu. Szczypiorski snuje rozważania dotyczące samotności, tęsknoty, straty, bólu, cierpienia oraz odpowiedzialności własnej i kolektywnej.

dymitrop | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Te same "tricki" pisarskie co w "Początku", ale tutaj jakoś to wszystko się nie współgrało, chociaż może to mój literacki gust się tak radykalnie zmienił w międzyczasie.

najlepsza ksiazka tego autora!

Czytelniczka9909 | 2017-04-23
Joe | 2016-04-29