Szczęście w przestrzeniach Banacha

6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-7006-367-6
filozofia i etyka
Agnieszka

Eseje zebrane w tym tomie dotyczą perspektyw rozwoju fizyki i związanej z nim rewolucji w spojrzeniu na naukę. Zdaniem autora, obcowanie z zagadką wszechświata może być źródłem autentycznego szczęścia.

maradiego | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Tym razem będzie troche dłuższa. Opinia, znaczy. Ale nie mogłem zrezygnowac z cytatów. Za co przepraszam z góry; na dole; na końcu; no; po napisaniu; zresztą też.Cyt." Spędziłem nad tą książka wiele godzin. Czytałem ją tak, jak się czyta powieść: w pociągu, w fotelu z filiżanką kawy pod ręką, wieczorem przed zaśnięciem. Nie zwracałem wtedy uwagi na "techniczne" przekształcenia formuł, starałem się chwytac wyobrażeniową treść (bo w matematyce wyobrażni jest wiecej - lub przynajmniej nie mniej - niż w malarstwie lub poezji), odkrywać spójną całość i cieszyć się pięknem matematycznych struktur" k.cyt.(str.200).
Zaczynam od cytatu. Cytatu opisujacego mnie, czytelnika książek M.Hellera. Gościa bez pojecia o całkach i rózniczkach; kiedyŚ ktoŚ opowiadał mię czym sie rózni RÓŻNICA od RÓŻNICZKI: zabawne to było nawet ale i tak nie zapamiętałem. Ta książeczka; 231 stron z przypisami; taka własnie jest.Pozwala poczuć matematykę. Cyt." ...matematyka to nie liczenie: cztery działania,...

radoslav | 2013-11-05

Książka - jedna z wielu - ks. prof. Hellera, której treść nie wyróżnia się spośród pozostałych publikacji tego autora. Napisana w przestępnym stylu jest zrozumiała dla laików sztuki (tutaj matematyków, fizyków, filozofów nauki). Typowo popularnonaukowa.

jatymyoni | 2014-03-03
Paweł | 2012-06-29