Ubaw po pachy

Tłumaczenie: Anna Nowak
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dog Days
dziennik, cwaniaczek

Są wakacje i wszystkie dzieciaki szaleją na dworze. No, prawie wszystkie. Greg Heffley, jak wiecie, brzydzi się wysiłkiem, a słowo „sport” budzi jego przerażenie. Greg zupełnie inaczej wyobraża sobie najbliższe miesiące. Zamierza spędzić je w domu w towarzystwie gier komputerowych. Niestety, mama obmyśliła ekstremalny plan na lato. Wyobraża sobie, że wszyscy Heffleyowie będą spędzać czas na świeżym powietrzu i zacieśniać więzi rodzinne...

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2010]

| 2016-06-10
Na półkach: 2016.06, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Wakacje Grega o jego kolejne tarapaty. Świat widziany oczami młodego chłopca, wiele ciekawych obserwacji na temat rodziny i czasem nawet życia społecznego. Spojrzenie z przymrużeniem oka na współczesną cywilizację, tandetę serwowaną ludziom, wyprzedaże w sklepach, stadne zachowania. Obok tego, a raczej w samym środku, Greg przeżywa właściwe dla swego wieku przygody: kłótnie z przyjacielem, fascynacja starszą dziewczyną, uzależnienie od gier komputerowych, relacje z rodzicami, chęć posiadania zwierzaka.

Niesamowicie zabawna, przepełniona humorem sytuacyjnym książka o chłopcu imieniem Greg, który spisuje swoje wakacyjne przeżycia. Treść przeplatana jest komiksowymi obrazkami, co wg mnie stanowi jej duży atut. Zobaczycie rysunki a sami zrozumiecie dlaczego... Sam Greg to totalny leń, który wszystko próbuje robić po najmniejszej linii oporu, maksymalnie wykorzystując przy tym innych. Kocha spać i grać w gry komputerowe, jest pozbawiony dobrych manier, a jeszcze jakby tego było mało sprawia kłopoty swoim rodzicom i wystawia do wiatru najlepszego przyjaciela. Jednak za cel postawił sobie zostać sławnym i bogatym, a sposób w jaki zamierza do tego dojść rozbawi nawet zatwardziałego ponuraka.

Weronika | 2014-02-01

Książka idealna na odpoczęcie od rzeczywistości.
Śmieszna i zabawna, bardzo szybko się czyta, całość dopełniają śmieszne obrazki.

Claudia Ficek | 2014-07-02
Przeczytana: 25 czerwca 2014
Limonka82 | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 lutego 2011

Jestem zachwycona! To tak na początek :) Co prawda serię zaczęłam czytać jakby zupełnie od tyłu, bo dopiero od czwartej części, ale i to pozwala mi sobie tę książkę zaliczyć do jednej z najlepszych. Wiem, że to taka typowa seria dla młodzieży. Ja czytałam "Ubaw po pachy" z moim ośmioletnim synem. On mi 10 stron, ja jemu 15-naście. A że kilka dni spędziliśmy w szpitalu, wiec tym bardziej uważam "Dziennik Cwaniaczka" jako idealną książkę na poprawę humoru dla dużych i małych, a także tych średnich. Czyta się lekko i przyjemnie, co chwilę parska się śmiechem, a ja przy okazji od czasu do czasu od mojego synka musiałam wysłuchiwać teksty typu: "Mamo zobacz mama Grega zachowuje się zupełnie jak Ty!" ;) No i jak tu się nie śmiać?? Ja polecam jak najbardziej z czystym sumieniem, szczególnie zaś rodzicom których dzieciaki mają uraz do książek... po przeczytaniu choć jednej części gwarantuje, że będą chciały jeszcze i jeszcze :) Miłego czytania :)

Gustawsonek | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

"Dziennik Cwaniaczka" nie jest książką wybitną i zmuszającą do refleksji, ale można się przy niej nieźle ubawić :D Chyba najlepszy i najśmieszniejszy tomik o Cwaniaczku. Polecam, jeżeli chcecie przeczytać nienudną i zabawną książkę.

luna99 | 2014-01-12
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Są wakacje. Greg zamierza je spędzić grając w gry video, ale jego tata ma inne plany...

Jak zwykle, książka jest pełna humoru, ilustracje są świetne i jest morał: nie próbujcie naśladować Grega! Jego próby zbliżenia się do Heather Hills i sprostania wymaganiom ojca kończą się jak zwykle katastrofą. Świetna pozycja dla tych, którzy nie lubią czytać i tych, którzy czytają poważniejsze lektury.

Bardzo lubię książki w formie pamiętnika. Jednakże taka książka musi mieć w sobie to ,,coś'' i być wyjątkowa.
,,Dziennik cwaniaczka'' taki właśnie jest. Nie ma w nim idealnego chłopaka, idealnej rodzinki i tak dalej. Wszystko jest zwykłe, normalne. Zwykłe nie znaczy nudne, tylko bliskie życiu prostych ludzi.
Na każdej stronie jest zaskakująca dawka śmiechu. Autorskie rysunki są proste, ale prostota jest ich zaletą. Sama mam młodszego brata, dzięki czemu uczucia Grega w stosunku do Manny'ego są mi dobrze znane.
Książkę mogę czytać wiele, wiele razy. Gdy pierwszy raz wzięłam ją do łapki była godzina 22:00. Czytać skończyłam o 1:15.
Bardzo przyjemna, lekko się ją czyta.

Zuzanna | 2012-06-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione.

Super książka dla ludzi, którzy czasem lubią przeczytać sobie coś lekkiego. Polecam dla dorosłych po to aby przypomnieć sobie jak to jest jak jest się dzieckiem i polecam dla dzieci które lubią czytać, a zwłaszcza jeżeli nie lubią...

Betoniarka | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Rzeczywiście ubaw po pachy. Autentycznie trzykrotnie poryczałam się ze śmiechu czytając tą książkę. Bardzo polecam na poprawę humoru.