Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones

tonygreen

źródło okładki: https://jamesclear.com/wp-content/uploads/2018/08/...»

runaway08 | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Jeszcze do niedawna wyrażenie "rozwój osobisty" kojarzyło mi się z szarlatanami pokroju Kiyosakiego, Grzesiaka, Kołcza Majka i innymi uśmiechniętymi samozwańczymi bogami sukcesu, wmawiającymi ludziom od MLM, że mogą zostać zwycięzcami. Charaterystyczne dla tych osób jest to, że odwołują się do emocji i chwilowego nastawienia swoich odbiorców. Problem w tego typu podejściu do rozwoju polega na tym, że jest niestały. Motywacja na pstrym koniu jeździ i przez 90% czasu nie jesteśmy wcale ludźmi sukcesu w nienagannych garniturach, a zwyczajnymi szarakami w spranych dżinsach. Właśnie do takich osób, do osób, na których nie robią wrażenia podniosłe słowa z muzyką w stylu "Requiem for a Dream" w tle skierowany jest ten poradnik. Przemawiają do mnie logiczne i pozbawione sekciarstwa wywody autora, przekonujące o tym, że ważna jest dyscyplina, a nie motywacja.

krasnolud | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

"Atomic habits", czyli nawyki na których opiera się nasze życie.
Wszystko, co jest w tej książce, było gdzieś już powiedziane i napisane. Jednak najbardziej zachwyca mnie wyjątkowy sposób przedstawienia tematu. Autor zebrał, przeanalizował i opisał znaczenie codziennych nawyków. Dodał swoje przemyślenia, spostrzeżenia i praktyczne oparte na solidnej wiedzy psychologicznej i socjologicznej narzędzia, które można wykorzystać, aby małymi krokami zmienić dowolny niesatysfakcjonujący nas aspekt naszego życia.
Nie jest ważne czy chodzi o dobry, czy zły nawyk. James Clear opisuje anatomię nawyków, ich źródła wzajemne związki i sposoby ich zmiany. Nieważne, czy chcesz coś zmienić, czy nie, tą książkę warto przeczytać, żeby zrozumieć dlaczego na naszej drodze jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Jeśli chcesz coś zmienić, to jest to pozycja podstawowa, dzięki której proces zmiany z pewnością będzie skuteczniejszy. To jest książka, o tym że, zmiana bywa trudna, ale z odpowiednimi, podejściem,...

Piotr | 2019-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Bardzo praktyczny poradnik. Bardzo konkretny. Skończyłem słuchać i zabieram się za ponowne wysłuchanie. Chyba też kupię sobie papierową książkę. Niestety jeszcze nie ma po polsku :-/

Damian Melniczuk | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Trochę rozwleczona, przynajmniej dla mnie. Ale jeśli ktoś nie walczył nigdy z nałogami i nie tworzył nowych nawyków to faktycznie może dodać jedną albo i dwie gwiazdki. Dość dobrze są tu zebrane wszystkie współczesne analizy i metody radzenia sobie z "programowaniem" siebie.

Inga | 2019-01-22
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Zdecydowanie najlepsza pozycja dzisiaj na rynku o tworzeniu nowych nawyków. Polecam też bloga autora.

lenka7 | 2019-04-02
Przeczytana: 02 marca 2019

Zmienia podejście do wykonywanych codziennie czynności. Mimo zainteresowania tematyką produktywności od kilku lat, dowiedziałam się jak spojrzeć swoje nawyki z innej perspektywy. Naprawdę warta przeczytania!

Karol Soja | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Podręcznik, który pozwoli Ci raz i skutecznie wdrożyć dobre nawyki i pozbyć się tych złych.

Wiktor Tkaczyk | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Mokry sen behawiorysty w praktyce

książek: 1916
Konrad | 2019-04-06