Nie odpuszczaj

Andrzej Szulc

1908 ocen

Jestem team Cobena, dla mnie świetna

Jestem team Cobena, dla mnie świetna

Przeczytałem prawie wszystkie książki Cobena.
„Nie odpuszczaj” to moim zdaniem Top3. Być może nr. 1.

Przeczytałem prawie wszystkie książki Cobena.
„Nie odpuszczaj” to moim zdaniem Top3. Być może nr. 1.

Opinie o książce mocno mieszane, ale, że opinia jest subiektywna to powiem tak : rewelacja!
Od pierwszych stron zaczyna się bardzo ciekawa i wciągająca akcja. Narracja często prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby, ew. monologu głównego bohatera z jego nieżyjącym bratem.
Powieść tak mnie wciągła, że rozpocząłem i zakończyłem czytanie w ciągu jednego wieczora. Zakończenia i wyjaśnienia wszystkich wątków również się nie spodziewałem.
Dla zaprawionych czytelników kryminałów pewnie książka jakich wiele, ale dla mnie jako początkującego w tym gatunku to ścisły top.

Nie powaliło mnie na kolana. Spodziewałam się czegoś więcej od tak poczytnego autora.

No fajnie się czytało, wartka akcja, wciągnęłam się.

Spoiler.

Jak dla mnie tylko jedna luka w fabule: jak augie podszył się pod ofiarę rexa i Maury, skąd wiedział xd musiałby być w to zamieszany adwokat, który współpracował z rexem xd ale ten adwokat twierdził przecież że nie on dał to zlecenie.
Cała reszta na plus.

No fajnie się czytało, wartka akcja, wciągnęłam się.

Spoiler.

Cała reszta na plus.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słaba jak na Cobena ale miło się czytało

Słaba jak na Cobena ale miło się czytało

Najsłabsza książka Cobena którą do tej pory czytałam. Początek i koniec książki ją ratują, natomiast środek przegadany i rozwleczony. Ciekawy motyw powieści dlatego szkoda że nie do końca wszystko wyszło. Dodatkowo narracja jest w pierwszej osobie za którą nie przepadam, ale za to oceny nie obniżałam.

Początek zapowiadał się ciekawie, niestety, środek jest bardzo mocno przegadany. Książkę ratuje końcówka, która była dla mnie niespodzianką, jednak nie uratowała całości. Na dobrą sprawę skończyłam czytać "Nie odpuszczaj" pół godziny temu, a za wiele nie potrafię powiedzieć o fabule i wydarzeniach. Obawiam się, że jedyny ślad w mojej pamięci o tej książce będzie jej fizyczna obecność na półce i wpis na portalu.

W wypadku kolejowym ginie Leo i jego dziewczyna. Tego samego dnia Maura, przyjaciółka Napa, brata bliźniaka Leo, ginie bez wieści.
Po piętnastu latach od wypadku zostaje zastrzelony policjant, a w jego samochodzie odnaleziono odciski palców Maury.
Nap próbuje powiązać ze sobą oba zdarzenia.
"Nie odpuszczaj" to kolejna świetnie napisana powieść Harlana Cobena.
Stwierdzam, że ten autor to gwarancja dobrej książki. Książki z szybką i wyjątkowo ciekawą akcją oraz z zaskakującym zakończeniem.
U Cobena lubię to, że akcja jego powieści jest wiarygodna. Czytelnik ma wrażenie, że autor był świadkiem rozgrywających się wydarzeń i składa z nich relację.
Polecam.

Nap próbuje powiązać ze sobą oba zdarzenia.
"Nie odpuszczaj" to kolejna świetnie napisana powieść Harlana Cobena.
Stwierdzam,...

Polecam, jak zwykle się nie zawiodłam