Radykalni. Terror

Cykl: Radykalni (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf SA
Radykalni, islam, terror, Koran, Piotrowski

Rok 2023. Europa powoli traci integralność, a wielomilionowa migracja muzułmanów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu zalewa targany konfliktami kontynent. Układ z Schengen to przeszłość, strefy szariatu w największych metropoliach rozrastają się w zastraszającym tempie, imigranckie getta toczy rak radykalnego islamu. W odpowiedzi do głosu zaczyna dochodzić skrajna prawica. Kuba Polak na...

Kuba Polak na wymianie studenckiej w Hiszpanii zakochuje się w pięknej Arabce, z którą spodziewa się dziecka. Jego szczęście nie trwa jednak długo, wybranka pada ofiarą zabójstwa honorowego, a on wraz ze swoim przyjacielem Michałem ledwo uchodzą z życiem. Kiedy uprowadzona zostaje partnerka Michała, mężczyźni wraz z jej bratem Krzyśkiem, żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, ruszają za mordercami Nawal i porywaczami Moniki. Ich droga przez tętniącą wzbierającą nienawiścią Europę staje się dla młodych ludzi przeprawą przez piekło.

"Radykalni. Terror" to mroczna wizja Starego Kontynentu, która wcale nie jest tak nieprawdopodobna i odległa, jak mogłoby się nam wydawać. To historia młodych ludzi, którzy wkraczają w życie, gdy świat zaczyna trząść się w posadach, aby wkrótce runąć i zalać wszystkich falą niewyobrażalnego okrucieństwa. To dopiero początek. Wojna jest nieuchronna. Ludzie znów będą zabijać w imię Boga…

źródło opisu: http://www.empik.com/radykalni-terror-piotrowski-p...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/radykalni-terror-piotrowski-p...»

Roman Dłużniewski | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Mimo miejscami trochę topornego stylu czy niepotrzebnych sex-opisów, książka jest rewelacyjna. Pokazuje to, czego będziemy świadkami. A jeśli nie my, to nasze dzieci na pewno. I aż się wierzyć nie chce, że zwykły facet z Zielonej Góry pisze prawdziwie o rzeczach, które nie mieszczą się w głowach Merkelom, Macronom, Timmermansom czy Kopaczom. A niestety, to oni kształtują obraz Europy. Czego jeszcze trzeba, aby przejrzeli na oczy ? Czy to w ogóle jest możliwe ? Więcej takich książek. We wszystkich europejskich językach. Więcej autorów, którym obca będzie tzw. polityczna poprawność.

ZaaQazany | 2018-09-02
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2018

Czas pożaru się zbliża.

Radykalizm. Od jakiegoś czasu stracił jakiekolwiek pozytywny wydźwięk i brzmi wyłącznie pejoratywnie. Świat dzieli się na „swój” i „obcy”, „prawowierny” i „niewierny”. Społeczeństwo europejskie odczuwa co raz większy lęk i mniejszą gotowość do tolerancji. Oni, oni, oni… A co ja? Moja osobista tolerancja zakłada wzajemne poszanowanie granic i zdecydowanie kończy się w momencie gdy moje zostaną przekroczone. Przemysław Piotrowski zagrał na niepokoju i stworzył sensacyjną powieść z elementami political fiction i zapowiedzią antyutopii.

Nieodległa przyszłość. Uchodźcy z krajów islamskich agresywnie powiększają własną przestrzeń życiową w Europie. Eskalacja konfliktu zbliża się w sposób nieunikniony. Właśnie w tym momencie główni bohaterowie zostają wplątanie w karkołomną akcję uratowania porwanej dziewczyny i dokonania zemsty. Wraca czas Starego Testamentu – oko za oko, ząb za ząb… Jak przekroczysz granicę, to już nie będzie powrotu.

Mimo pewnych mankamentów...

Heisenberg | 2018-06-02

Doskonała powieść! Bardzo intensywna, dosadna i brutalna. Pokrótce można powiedzieć, że jest to książka o tym, co się dzieje kiedy religia – w tym konkretnym przypadku islam – przejmuje kontrolę nad zdrowym rozsądkiem. Akcja powieści dzieje się głównie w roku 2023, ale tak naprawdę w mniejszym stopniu podobne rzeczy dzieją się już w CYWILIZOWANYCH krajach zachodniej Europy. Zresztą najlepiej ujął to sam Autor w posłowiu, i pozwolę Go sobie teraz zacytować:
- „Radykalni. Terror” to tylko moja własna wizja, mroczna ale wciąż tylko wizja Europy i tego, co może wydarzyć się w ciągu kilku lub kilkunastu najbliższych lat. I tak tę książkę należy traktować…

Nic dodać, nic ująć. Mam też w tej powieści odhaczony mały minusik – kiedy śledzimy tok powieści oczyma Kuby, to co chwilkę wspomina on swoją zamordowaną żonę i nienarodzone dziecko; moim zdaniem wystarczyło wspomnieć to trzy-cztery razy, a nie dosłownie co kilka stron. Ale to naprawdę nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z...

Saudyjskie-Wielbłądy | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

„Rok 2023 to był dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia"

- że tak sobie pozwolę sparafrazować pierwsze zdanie z sienkiewiczowskiego „Ogniem i mieczem”.

Jakub Polak i jego przyjaciele – Monika Figurska i jej chłopak Michał znany jako „Afgan” (bynajmniej nie ze względu na udział w wojnie afgańskiej, tylko typ urody) spędzają beztroskie chwile na hiszpańskim wybrzeżu jako studenci Erasmusa. Bawią się przednio, studiując przy okazji.
Europa jest zalewana przez imigrację, głownie muzułmańską, której początek na tak masową skalę dała inteligentna inaczej decyzja Kanclerz Niemiec - Angeli Merkel w 2016 roku.
Poziom rozwydrzenia owych przybyszów sięga w Europie Zachodniej szczytów. Po mającej dwa lata wcześniej rebelii fanatycznych muzułmanów w Paryżu, francuski rząd, zgodnie z wieloletnią tradycją ugiął się przed terrorystami i cześć dzielnic tego pięknego miasta przeszła pod władzę mułłów i wprowadziła prawo...

korcia | 2017-11-25
Przeczytana: 12 listopada 2017

Bez wątpienie warto sięgnąć po „Radykalni. Terror”. To naprawdę świetna książka, wstrząsająca i bardzo ciekawa. Być może nie każdy odnajdzie się w tej okrutnej rzeczywistości, więc też nie każdemu ją polecam. Szczególnie, że chyba nie da się przejść obojętnie obok opisanych tu wydarzeń. Z niecierpliwością czekam na kolejną część tej opowieści, jednocześnie mam nadzieję, że opisane tu zdarzenia pozostaną tylko na kartach powieści i nigdy nie wydarzą się naprawdę.

emindflow | 2017-10-22
Przeczytana: 21 października 2017

Niesamowicie mocna i brutalna książka. Zdecydowanie nie dla wszystkich, a już na pewno nie dla wyznawców poprawności politycznej.
Piotrowski rysuje przerażającą wizję Europy w 2023 r. opanowywanej przez miliony muzułmanów. Już „Uległość” Houllebecqa , której akcja rozgrywa się dokładnie w tym samym czasie, zrobiła na mnie duże wrażenie, ale „Radykalni. Terror” to wersja mega hard, a autor nie pozostawia żadnych złudzeń, jakie są rzeczywiste cele islamistów i jakimi środkami są zdecydowani je osiągnąć. Tłumiona latami nienawiść wyzwala nieopisane bestialstwo i przynosi niewyobrażalne skutki.
Na tle dramatycznych wydarzeń politycznych toczy się również całkiem niezły wątek sensacyjny, ale to nie on zostaje w pamięci po przeczytaniu tej książki.
Scenariusz wydarzeń przedstawiony przez Piotrowskiego jest tak wstrząsający, że aż strach pomyśleć, że mógłby się kiedykolwiek zrealizować. Ale czy na pewno?
Książka ważna i bardzo potrzebna. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nie przeczyta jej...

Wkp | 2017-05-31

RADYKALNY TERROR

Kiedy Piotrowski zadebiutował całkiem niezłym, ale tylko niezłym „Kodem Himmlera”, nic nie zapowiadało tak ciekawego dalszego rozwoju kariery. A jednak. Choć przewidywalna, „Droga przez piekło” okazała się znakomitą pozycją dla miłośników mocnych wrażeń, a pierwszy tom „Radykalnych” pokazuje, że autor nie zwalnia tempa i nie zaniża poziomu. Przy okazji jego najnowsza książka to bardzo realistyczny, przerażający thriller pokazujący do czego może dojść, jeśli nie przejrzymy na oczy.

Całość mojej recenzji na portalu Kostnica: https://kostnica.com.pl/radykalni-terror-przemyslaw-piotrowski-patronujemy/

Czytam-Sobie | 2017-10-06
Przeczytana: 05 października 2017

To naprawdę świetna książka! Szczerze ją polecam, szczególnie że można ją uznać niemal za kronikę dni dzisiejszych, bo co prawda akcja umieszczona jest w czasie za kilka lat, ale to, co jest przedstawiane w powieści, dzieje się już teraz! Już dziś mamy przecież w wielu miastach europejskich strefy szariatu, gdzie nie obowiązują prawa danego kraju, gdzie nawet strażacy czy pogotowie ratunkowe – nie mówiąc już o policji – nie mają wstępu i są atakowani, gdzie dokonuje się honorowych morderstw i obrzezania dziewczynek, a kobiety traktuje się jak przedmioty bez żadnych praw. W krajach, które przyjęły „uchodźców” przestępstwa przez nich popełniane są bagatelizowane, a poprawność polityczna sięga absurdu.
Ale o tym media głównego nurtu milczą, o tym można dowiedzieć się jedynie ze źródeł spoza mainstreemu. Naprawdę warto się tym zainteresować.

Autor uświadamia również prawdziwe oblicze islamu, np. to, że owszem, islam to religia pokoju, jak głoszą zwolennicy przyjmowania „uchodźców”,...

Wisienka | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Słuchałam audiobooka. Drastyczna i prawdopodobnie prawdziwa nieodległa przyszłość, niewykluczone, że już teraźniejszość. Islamizacja Europy opisana w pełnej krasie i choć nie lubię słowa powinien, tutaj czynię wyjątek. Zdecydowanie POWINIEN to przeczytać każdy, dosłownie. Brawo Przemysław Piotrowski, świetna lektura, moim zdaniem obowiązkowa.

joaśka | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

"Jak to? Już 'epilog'???". Książki słuchałam więc nie miałam kontroli, ile jeszcze do końca.
Napiszę krótko: kubeł zimnej wody na głowy gorących zwolenników multi - kulti, "sierotek z Aleppo" liczących po 30 lat i bezmyślnego otwierania podwojów Europy dla uchodźców. To nie jest nawet science - fiction. Niestety. To jest właściwie rozwinięcie tego, co już się dzieje na ulicach Niemiec ("od czasów Szalonej Kanclerz" - to mi się podobało ;), Francji czy Szwecji.
Książka brutalna i okrutna, dla potencjalnych krytyków może zbyt jednostronna (chociaż o retorsjach ze strony bojówek prawicowych też czytelnik znajdzie wzmiankę) ale skłaniająca do refleksji. Niekiedy język zbyt kanciasty, za mało analizy kulturowej, ale biorąc pod uwagę wagę tematu: odpuszczam.
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!