Moja droga Aleksandro!

Wydawnictwo: Akapit Press

Inne wydania

"Co za pomysły! Może jeszcze za mąż ma Olka wychodzić na wasze polecenie!" "- Byłaby szczęśliwa" - powiedziała Luiza "- Nareszcie byłaby szczęśliwa" - szepnęła Karolina jednocześnie. "- Myślę, ze byłaby szczęśliwa" - odezwałam się w tej samej chwili. "- To może któraś z was wyjdzie za niego? Proszę bardzo! No, co się tak na mnie patrzycie?" - wrzeszczał Twój Brat tym razem jak kocur, któremu ktoś nadepnął na nogę. "- My się nie nadajemy" - odparła Luiza. "- Dla nas on jest nieodpowiedni" - poparła ją Karolina. "- A skąd możecie wiedzieć, kto jest, a kto nie jest odpowiedni dla Olki? Ma swój rozum i wie, co robi. Ciekawe, Luizo, czy ty wyjdziesz za mąż tylko dlatego, ze jakiś chłopak będzie się podobał nam..."

siemamonia | 2015-03-08

Jedna z tych książek do których mam ogromny sentyment. Znalazłam ją w jakieś wakacje w starych książkach mojej mamy i nie byłam do niej zbytnio przekonana, ale przeczytałam ją jednym tchem, nie mogąc wyjść z podziwu jak cudowna może być taka zwyczajna książka. Historia Luizy, jej mamy i babci pokazuje w świetny sposób problemy, jakie spotykamy między pokoleniami i jak je rozwiązać. Uwielbiam do niej wracać.

isabell_96 | 2013-12-07
Przeczytana: 2012 rok

Wzruszająca i przejmująca opowieść. Uwielbiam książki z retrospekcjami.

PannaCathy | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 2009 rok

Książka opowiada historię Luizy , wówczas piętnastolatki, która na czas II wojny śwaitowej wyjechała do maleńkiej wioski nieopodal Warszawy , Świętej Magdaleny. Luiza nie zdaje sobie sprawy w jak okrutnych czasach żyje. Ma swoje małe problemy , które wydają jej się ogromnymi, dopóki ona również nie poczuje czym jest wojna.
Książka może trochę przynudzać , ale moim zdaniem warto po niąsiegnąć , aby przekonać się o tym na własnej skórze. A kto wie, może komuś się bardzo spodoba?

animka227 | 2012-07-13
Przeczytana: lipiec 2011

Lubię książki, które swoją tematyką poruszaja czasy II wojny. Ta książka świetnie ukazuje, że nawet w takich czasach nastolatka może mieć tyle 'błachych' problemów. Nie potrafię do końca okreslić co mnie w niej urzekło, ale polecam na deszczowy dzień.

Maya | 2014-06-10
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Piękna książka o 3 pokoleniach kobiet z jednej rodziny: matki mają szansę zrozumieć córki, a córki punkt widzenia matek. Wspaniała podróż sentymentalna - warto przeczytać, również ponownie po latach.

| 2014-09-14
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam dawno ale nie zapisała mi się jakoś szczególnie w pamięci. To jedna z tych książek, na których temat nie mam zdania.

Alicja | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2014

'O dziewczynie, która w czasach wojny próbuje zostać sobą.' I.

mrowka1112 | 2013-03-02

Książka mojego dzieciństwa.... Zawsze wracam do niej z ciepłymi wspomnieniami...:))

Ell | 2014-09-21

like_speed | 2016-11-24