Grzechu warta

Cykl: Nie zmienił się tylko blond (tom 3) | Seria: seria z babeczką
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Agata, córka Iwonki – bohaterki znanej z „Nie zmienił się tylko blond” i wnuczka Haliny z książki „Nieszczęścia chodzą stadami” – wraca do rodzinnego domu na wakacje. Niestety szybko okazuje się, że nie ma tam ani odrobiny prywatności. Postanawia więc zamieszkać u dziadków, by w spokoju rozkoszować się urokami lata. Nic jednak nie idzie tak, jak zaplanowała… Dokąd zaprowadzi Agatę nadmierna kontrola babci Halinki? I gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość?

Pełna bezpretensjonalnego humoru, lekka opowieść o dziewczynie, która, chcąc uwolnić się od nadopiekuńczej rodziny, na zawsze zmieniła swoje życie.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/grzechu-warta/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/grzechu-warta/

Agata to 21-letnia studentka studiuje w Warszawie.
Właśnie wraca na wakacje do swoich dziadków na wieś,lecz mieszkańcy wsi nie witają jej serdecznie,nie przyjmują dobrze nie spodziewała się tego bynajmniej.
Postanawia udać się do uroczych,pięknych Sosenek.
Gdzie mieszkają dziewczyny dziadkowie,chce wypocząć w wakacje delektować się urokami lata.
Na miejscu wita ją babcia Halinka nadopiekuńcza osoba z niej traktuje Agatę jak małą dziewczynke,sprawuje nad nią stałą kontrolę,jest też matka Agaty Iwonka,która martwi się ciągle o swoją córkę.
Agata chce raz na zawsze uwolnić się od swojej rodziny,móc decydować wreszcie o sobie,robić to lubić i spotykać się ze swoim chłopakiem.
Historia lekka;żartobliwa,z poczuciem humoru,są tu sytuacje śmieszne,słowne,fabuła świetna,dobra akcja,a bohaterowie wspaniali,pogodni.
Agata Przybyłek napisała świetnie,doskonale swoją powieść kupiłam trzecią część powieści w swojej księgarni,chętnie poszukam poprzednich części w bibliotece by przeczytać.
Uważam...

Ruthless_Woman | 2018-05-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018

Świetna, lekka, idealna na lato!
Ile się naśmiałam przy niej :)
Polecam :)

izabela81 | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 01 października 2016

Agata Przybyłek kolejny raz zaprasza do Sosenek i serwuje przezabawną historię pełną humorystycznych sytuacji, dialogów i intryg.

Babcia Halinka że tak powiem w tej części rozwija skrzydła. Co chwilę byłam zaskakiwana przez nią niebanalnymi pomysłami i przemyśleniami. Trudno było się nie śmiać. Ale gdybym miała nie daj Boże taką babcię... na dłuższą metę, podobnie jak główna bohaterka nie zniosłabym takiego kontrolowania oraz nadmiernej opiekuńczości i prędzej czy później (pewnie prędzej) uciekłabym.

"(…) coraz bardziej obawiała się myśli, że z powodu babci jej wymarzone wakacje wcale nie będą aż takie cudowne."

Humoru w tej książce pełno - dowcip sytuacyjny, jak i słowny jest niewymuszony i naturalny.

Wątek miłosny nie jest banalny. Jest subtelny, naturalny i z wielką przyjemnością obserwowałam jak się rozwinie.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, są ludzcy, z wadami i zaletami. Bo przecież i w prawdziwym życiu nie ma ideałów.

Ciekawym pomysłem okazała się agencja, w której...

Cyrysia | 2016-09-14

Autorka stworzyła zabawną, nieco ironiczną powieść o dziewczynie, która chcąc uwolnić się od nadmiernej troski rodziny, wplątuje się przypadkiem w niemoralną grę.

Dama_Karo | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

Agata ma dość kłótni z matką, stert prania we własnym pokoju i braku czasu dla ukochanego. Ucieka do babci na wieś, by odpocząć od zgiełku własnego domu, lecz wpada z deszczu pod rynnę. Zdesperowana dziewczyna postanawia zrobić na złość wścibskiej i irytującej babci i odpowiedzieć na pewne wysoce niemoralne ogłoszenie. Nie spodziewa się jednak tego, jak kuszącą dostanie propozycję pracy i jakie zmiany przyniesie to w jej życiu...

Początkowo akcja toczy się powoli i bez pośpiechu. Spodziewałam się więc książki podobnej do dwóch pierwszych części - ciepłych, trochę zabawnych ale na pewno nie zaskakujących. Tym razem Agata Przybyłek zrobiła mi miłą niespodziankę i stworzyła intrygującą fabułę, wplątując swoją bohaterkę w bardzo kłopotliwą sytuację.

Nie ukrywam, że akcja jest nieco nierzeczywista. Samo zadanie Agaty w nowej pracy jest już mocno zaskakujące, ale najbardziej niemożliwe jest wzięcie "nowicjuszki" do tak ważnej misji. Wiele jest tutaj dosyć nierealnych wydarzeń, praca...

moox3 | 2018-06-15

Ową książkę przeczytałam bardzo szybko. Momentami wybuchałam śmiechem, innymi znowu było mi bardzo smutno z tego powodu, co robiła główna bohaterka, ale ogólnie rzec biorąc jest to bardzo przyjemna lektura pokazująca, że nic nie jest takie złe jak się wydaje.

zksiazkawreku | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 września 2016

_______________________________________________________________________
„Grzechu warta” to już piąta książka Agaty Przybyłek, która od wczoraj może gościć w naszych rękach i cieszyć oczy. Muszę przyznać, że nadal specjalne miejsce w moim sercu zajmuje „Bez Ciebie” tej autorki, ale uważam, że „Grzechu warta” jest najlepszą książką Przybyłek jeśli chodzi o komedie.

Pamiętacie zadziorną Agatę z „Nie zmienił się tylko blond”? To właśnie ona jest główną bohaterką książki i pokazuje swoje pazury. Agata jest studentką architektury i po męczącej sesji, na wakacje, przyjeżdża w rodzinne strony. Niestety, w jej pokoju gości teraz sterta prania, koci mocz i futryna bez drzwi. Dlatego też Agata postanawia na wakacje zamieszkać u swoich dziadków w Sosenkach. Tam wydaje się być jeszcze gorzej, kiedy to babcia na każdym kroku kontroluje wnuczkę. Agata nie ma najmniejszej możliwości chociaż przez chwilę pobyć sam na sam z Melchiorem - swoim chłopakiem....

uncafeconlibros | 2016-09-19
Przeczytana: 18 września 2016

Agatka, znana z „Nie zmienił się tylko blond” i „Nieszczęścia chodzą stadami” nastoletnia bohaterka książek Agaty Przybyłek dorosła i wyrosła… na prawdziwą seksbombę. Niestety faktu tego nie dostrzega niezawodna babcia Halinka, która swoją nadopiekuńczością postanawia tym razem pomęczyć najstarszą wnusię…

Agata ma 21 lat, studiuje architekturę w Warszawie i właśnie wróciła do domu na wakacje. Niestety, Siedlisko nie zgotowało jej takiego przyjęcia, na jakie dziewczyna liczyła, na fali emocji postanowiła więc udać się do Sosenek i zamieszkać z babcią Halinką. Szybko zrozumiała swój błąd, a kiedy starsza pani po raz kolejny odebrała jej resztki prywatności, Agatka postanowiła uciec w pracę. I to nie byle jaką…

„Grzechu warta” to trzecia, i chyba ostatnia, z książek Agaty Przybyłek opowiadająca o losach trzech pokoleń kobiet z sielskiej miejscowości Sosenki. Jak zwykle w serii z babeczką, książka aż tryska humorem i zabawnymi sytuacjami, a autorka po raz kolejny udowadnia, że w...

justin45 | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

No aż mi głupio, bo wszyscy, że świetna, że doskonała, że cudowna.... hmmmmm, a ja zupełnie mam inne odczucia. Pierwsza część ledwo mi się spodobała i miałam nie czytać już pozostałych książek, do momentu, kiedy uświadomiłam sobie, że owa książka leży w bibliotece i na mnie czeka. No to wzięłam i przeczytałam. To nie tak, że do końca stracony czas, w sumie jakoś się przeczytało - tyle, że banalność i przewidywalność tych historii jest okropnie nużąca i nic nie wynosi się po przeczytaniu takich książek, za tydzień nie będę pamiętała o czym była - i to jest smutne..... czytadełko dla tych co nic nie mają kompletnie do czytania

chiyome | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Lubię styl Agaty Przybyłek. Jest lekki i niewymagający. Przez kartki powieści przepłynęłam, całkowicie zanurzając się w akcji. Potrzebowałam kilku godzin, aby się z książka uporać i nie uważam, że jest to czas stracony. Dowcipy, zarówno sytuacyjne, jak i słowne, są niewymuszone, naturalne i zabawne. Już na pierwszych stronach zauważyłam łypanie podejrzliwym wzrokiem. Czy tylko mnie to bawi?

Zapraszam
chiyome.blogspot.com/2016/09/czy-grzechu-warta-jest-warta-grzechu.html