Wszystkie kształty uczuć

Wydawnictwo: Replika
978837674X
literatura piękna
Ag2S

Klaudia, młoda nauczycielka, rozpoczyna pracę w szkole w podkrakowskiej wsi. Kobieta skrywa wiele bolesnych tajemnic z dzieciństwa. Już pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie w nieśmiałym Dawidzie. Pomiędzy młodymi zaczyna kiełkować serdeczna przyjaźń. Czy ma ona szansę, by przerodzić się w coś głębszego?

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

tupta99 | 2019-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Niezbyt często sięgam po literaturę typowo kobiecą, ale lato jest takim okresem, który sprzyja lekkim klimatom.
Panią Edytę Świętek znam już z sagi Spacer Aleją Róż, która bardzo mi się podobała.
"Wszystkie kształty uczuć" to nie jest typowy, lekki romans( wbrew temu, czego się spodziewałam).Jest to książka pokazująca głębię uczuć i emocji trójki bohaterów, których losy są ze sobą nierozerwanie połączone.Porusza temat traumy z dzieciństwa i tego jaki ma ogromny wpływ na nasze dorosłe życie i postrzeganie świata i ludzi. Pani Edyta w bardzo piękny sposób ukazuje jak ludzkie losy mogą się potoczyć, gdy zabraknie nam odwagi, aby wyznać to, co naprawdę czujemy. Jak łatwo szczęście może nas ominąć, bo boimy się otworzyć przed drugim człowiekiem i być z nim całkowicie szczerym. Książka bardzo mnie wciągnęła i poruszyła, nie mogłam się oderwać od losów Klaudii i Dawida. Nie spodziewałam się takiego zakończenia tej historii. Nie jest to happy end, ale otwarta furtka i każdy z nas może sam...

książek: 2067
Julka | 2019-07-08

Powieść bardzo mi się podobała, czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem, co też się dalej wydarzy, szczególnie w relacjach pomiędzy Klaudią a Dawidem. jest to piękna opowieść o wielkiej miłości, która długo nie może się odnaleźć. Oprócz głównych bohaterów moje serce skradła pani Kasia - matka Dawida, cudowna, serdeczna kobieta. Rozczarowało mnie zakończenie, bo nie takiego oczekiwałam, ale jednocześnie dało nadzieję na ciąg dalszy. Bardzo polecam.

aneta | 2019-07-04

Zakończenie mnie zaskoczyło, czekam na ciąg dalszy....

Lucyna | 2019-02-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2019
Przeczytana: 21 lutego 2019

I co? Niby, że koniec? Ale tak się nie robi...
Tak na marginesie, życie potrafi dać w kość i nigdy nie jest sprawiedliwe!
Polecam!

iwcia169 | 2019-02-04

Poruszająca codzienne życie i wybory tematyka. Nie banalne zakończenie.
Czytałam i moje emocje odczucia pracowały razem z emocjami bohaterów.
Po przeczytaniu innych książek tej autorki własnie tego się spodziewałam dobrego tematu historii która jest dobrze napisana. Nie oderwałam się na chwilę.

Ann1ee | 2019-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Tym razem potrzebowałam czegoś babskiego :) miało być miło, lekko i przyjemnie i w sumie było, ale nie jest to książka z gatunku żyli długo i szczęśliwie. Piękna opowieść o wielkiej miłości, która długo nie może się odnaleźć w tym samym czasie i miejscu. Zmusza do refleksji i przemyśleń. Polecam!

Gola | 2019-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Początek był trudny, jakbym czytała książkę bardzo młodej dziewczyny, która wszystko podała na tacy nie pozwalając zadziałać wyobraźni. Później już było tylko lepiej. Książka pełna emocji ale bez spektakularnych zwrotów akcji. Zakończenie trochę mnie rozczarowało. Polecam

Danuta | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Uwielbiam książki p. Edyty Świętek!!
Jak silna i trwała może być pierwsza miłość ?
Jak dużo złego musi znieść kobieta, aby zostawić męża ?!
Jak długo w psychice pozostają koszmary z dzieciństwa?
Pięknie opisana historia miłości Dawida do wiejskiej nauczycielki, Klaudii, wzbudziła we mnie wiele emocji i wzruszeń.

eduko7 | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Dwoje ludzi. Ona ma bolesne doświadczenia z przeszłości. On nie wierzy w siebie i jest nieśmiały w relacjach z innymi. Czy znajdą drogę do siebie? Zauważą rodzące się uczucie? Zaufają sobie i uwierzą, że może im się udać? A może zatracą się w gąszczu niedomówień, domysłów, źle odczytanych sygnałów?
Bohaterzy w swej bezradności nie są śmieszni. Budzą sympatię. Czytelnik zaczyna im „kibicować”. Chce, aby im się powiodło. Współodczuwa. Wierzy w dobre zakończenie. Czy to życzenie ziści się?

Gosia | 2018-08-01
Na półkach: Przeczytane, ROK 2018
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Klaudia - dziewczyna po przejściach w młodości, dostaje pracę jako nauczycielka na wsi. Nareszcie może rozpocząć nowe życie na własny rachunek. Poznaje Dawida - nieśmiałego mężczyznę, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Ich drogi się przeplatają, ale żaden z nich nie potrafi wyjawić drugiemu swoich uczuć.
Cudna książka, taka jak najbardziej lubię czytać, wzbudza wiele emocji. Polecam serdecznie!