Wyzwanie czytelnicze LC

Franklin i wyścig gokartów

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin (tom 46) | Seria: Czytamy z Franklinem
Wydawnictwo: Debit
Franklin,
Alicja

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

źródło opisu: http://wydawnictwo-debit.pl/offer,320,franklin_i_wyscig_gokartow.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ida | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Gokart wprawdzie kojarzy nam się z zupełnie innym pojazdem, niż ten z okładki, ale nie on jest tutaj najważniejszy. Znamy Franklina od dawna i wiemy, że uwielbia wszelkiego rodzaju konkursy i współzawodnictwo. Mamy tu więc kolejny przykład, gdy startuje w wyścigu i stara się o nagrodę, tym razem wspólnie z misiem.
Para przyjaciół ma własnoręcznie przygotować pojazd do wyścigu. Organizator stawia jednak pewne warunki. Wydaje się, że są one do spełnienia, ale...Franklin i Miś mają swój pomysł.
Pytanie, czy przyłożą się solidnie i wyzwanie ich nie przerośnie?
By coś osiągnąć nie wystarczy tylko łut szczęścia, choć jest czasem potrzebny i wskazany. Nasi bohaterowie stanowią ciekawy zespół, ale konkurencja nie śpi. Poczytajcie o nich, bo jak obserwuję czasem dzieci, to mają dużo z Franklina i Misia. :) A przecież dewiza: minimum wysiłku - maksimum efektu, to raczej średni pomysł na sukces. ;)

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Maciek_M | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018