Pokochaj swoje ciało, pokochaj swoje życie

Wydawnictwo: G+J
Love Your Body, Love Your Life
poradniki
kiszony_migdał

Chcesz czerpać z życia pełnymi garściami, poprawić swoje zdrowie i kondycję, odnaleźć miłość i witalność? Czujesz, że jest w tobie wspaniała istota, która tylko czeka na to, by się narodzić? Ten poradnik jest dla ciebie! Nie musisz czekać na sukces, miłość i poczucie wartości. Doświadcz ich już teraz. Z natury swojej jesteś piękna i wartościowa. Kiedy to sobie uświadomisz, zacznie się...

Nie musisz czekać na sukces, miłość i poczucie wartości. Doświadcz ich już teraz. Z natury swojej jesteś piękna i wartościowa. Kiedy to sobie uświadomisz, zacznie się zmieniać również twoje życie. Zamienisz cierpienie, gniew, niepokój i ból na energię, szczęście i miłość. Pozbędziesz się kompleksów i słabości, a zyskasz pewność siebie i siłę. Odkryjesz w sobie piękno.

Żyj miłością, nie strachem.
Nie jesteś swoimi myślami, tylko ich obserwatorem. Możesz wybrać myśli, których chcesz słuchać.
Im głośniej będziesz mówić o swoich potrzebach, tym większe szanse na to, że zostaną zaspokojone.
Sama musisz zadbać o siebie. Kiedy pokochasz siebie i poczujesz się dobrze we własnej skórze, spotkasz na swojej drodze odpowiednich ludzi.

Cała staniesz się miłością i zaczniesz spełniać swoje najskrytsze marzenia. Pokochasz swoje ciało, pokochasz swoje życie!

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2011

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Marlena Mirowska | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Autorka ma bardzo dobre chęci, aby nauczyć czytelnika patrzeć na swoje ciało w pozytywny sposób, ale robi to strasznie nieumiejętnie. Uważam, że jakieś 5% książki było przydatne, reszta to dla mnie pomyłka. Może dlatego, że ja nie mam problemu z akceptacją siebie. Nie zmienia to faktu, że książka jest słaba, a gdyby nie to, że kupiłam ją za grosze w Biedronce, byłabym jeszcze bardziej rozżalona to jej przeczytaniu.

Lisek | 2014-12-17

Nie dziwię się, że ktoś sprzedawał tę książkę za 4zł na Allegro. Tak ją właśnie nabyłam i tyle jest warta. Przede wszystkim nie sięgnęłabym po tę pozycję, gdybym od początku wiedziała, iż jest to pisanina jakiejś randomowej pani od kreowania wizerunku, a nie książka, która wyszła spod pióra psychoterapeuty.

Każdy z nas mógłby stworzyć tego typu dzieło zasadając na "tronie" w ubikacji, ale do rzeczy:

Książka pisana przez totalnego psychologicznego laika. I tak mamy kwiatki typu "nerwica natręctw jest emocją".
Niby w połowie książki jest przydatna tabelka służąca do zamiany negatywnych stwierdzeń (słów wewnętrznego krytyka, gdyby tylko autorka w ogóle znała to pojęcie), na pozytywne kontrargumenty. Jednak cały wic takiej "terapii" polega na tworzeniu ich samemu, a nie ryciu na pamięć i bez przekonania tego, co napisano w książce...

Mam wrażenie, że rozdział z tabelką i podsumowaniem "nie jesteś swoimi myślami", "myśli w Twojej głowie mogą należeć np do twoich rodziców", droga...

Karlota | 2013-12-10
Przeczytana: 23 marca 2014