Wyzwanie czytelnicze LC

Mam przyjaciółkę pielęgniarkę

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mądra Mysz - Zawody". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Media Rodzina
dziecko, edukacja, nauka, zabawa
Różyczka

Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki? Dlaczego na Sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to właściwie jest promieniowanie rentgenowskie?

źródło opisu: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/884

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Ida | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Cała opinia na:MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
(...)
Pielęgniarka Zosia oprowadza dziewczynkę po salach zabiegowych, odwiedzają izbę przyjęć, dyżurkę, salę operacyjną, oglądają inkubator na oddziale noworodków. Obserwują również, przez szybę pracę pielęgniarek na oddziale intensywnej terapii oraz zabieg w pomieszczeniu zwanym gipsownią, gdzie, jak się okazuje gipsu używa się już bardzo rzadko. Obecnie, wygodniejsze, a równie skuteczne są usztywniające taśmy z tworzywa, które pozwalają skórze oddychać. To taki szczegół, ale w szpitalu dowiemy się również i innych rzeczy, choćby tego, jak wykonuje się zdjęcie rentgenowskie i dlaczego czasem (bo niestety nie wszędzie i nie każdemu!) pacjent ubiera ołowiany płaszcz (...)

Kotkad | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy przygodę z serią książek "mam przyjaciela..." i stwierdziliśmy że fajnie poznają dzieciaki zawody.

Matacz | 2018-10-29
Przeczytana: 27 października 2018

Bardzo lubimy całą serię "Mądra Mysz" (wraz z 3-letnim synkiem), w której przeróżne sytuacje i zawody są przedstawiane w miły i przystępny sposób. Bogato ilustrowane książeczki pomagają rozwijać w dzieciach zainteresowanie otaczającym je światem. Różnego rodzaju ciekawostki specyficzne dla poszczególnych zawodów niejednokrotnie zaskoczą nawet dorosłych czytelników.
Osobiście uważam, że to świetna seria książek i warto ją czytać wraz z dziećmi!

Ataeb | 2018-03-18
Na półkach: Eva, Posiadam, Przeczytane