Okładka książki Karmienie piersią

papier
Ewa
7,33 (3 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Sheila Kitzinger jest powszechnie znana na świecie jako antropolog społeczny i instruktorka szkoły matek. Po studiach w Oksfordzie, w zakresie dramaturgii i społecznej antropologii, przeprowadziła badania naukowe dotyczące obyczajów ludzi różnych ras, uwieńczone przyznaniem stopnia magistra nauk humanistycznych. Następnie podjęła wykłady i badania naukowe na Uniwersytecie w Edynburgu.
Przedmiotem jej badań były obyczaje związane z narodzinami dziecka, m.in. przygotowania do przyjścia dziecka na świat, przebieg porodu, opieka macierzyńska w tak różnych kręgach kulturowych, jakie reprezentowali mieszkańcy Wysp Karaibskich, Stanów Zjednoczonych i Afryki. W Wielkiej Brytanii Sheiia Kitzinger wykładała i kształciła przyszłych instruktorów Krajowego Towarzystwa Opieki nad Porodem w Anglii. Jest ona członkiem Rady Doradców tej instytucji oraz konsultantem Międzynarodowego Towarzystwa Opieki nad Porodem. Otrzymała nagrodę „the Joost de Blank Award" za badania dotyczące obyczajów matek pochodzących z Indii Zachodnich, mieszkających w Anglii. Była wykładowcą Otwartego Uniwersytetu, zorganizowała tam nowy dział nauczania, a mianowicie wykłady dotyczące problemów okresu poprzedzającego ciążę, samej ciąży i porodu. Wygłaszała liczne wykłady w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej, w Izraelu i Australii. W 1982 r. otrzymała honorowy stopień magistra pedagogiki za swój wkład w szerzenie wiedzy o narodzinach dziecka.

źródło opisu: PZWL, 1988

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica