Karmienie piersią

832001252X
poradnik, karmienie piersią
zdrowie, medycyna
Ewa

Sheila Kitzinger jest powszechnie znana na świecie jako antropolog społeczny i instruktorka szkoły matek. Po studiach w Oksfordzie, w zakresie dramaturgii i społecznej antropologii, przeprowadziła badania naukowe dotyczące obyczajów ludzi różnych ras, uwieńczone przyznaniem stopnia magistra nauk humanistycznych. Następnie podjęła wykłady i badania naukowe na Uniwersytecie w Edynburgu.
Przedmiotem jej badań były obyczaje związane z narodzinami dziecka, m.in. przygotowania do przyjścia dziecka na świat, przebieg porodu, opieka macierzyńska w tak różnych kręgach kulturowych, jakie reprezentowali mieszkańcy Wysp Karaibskich, Stanów Zjednoczonych i Afryki. W Wielkiej Brytanii Sheiia Kitzinger wykładała i kształciła przyszłych instruktorów Krajowego Towarzystwa Opieki nad Porodem w Anglii. Jest ona członkiem Rady Doradców tej instytucji oraz konsultantem Międzynarodowego Towarzystwa Opieki nad Porodem. Otrzymała nagrodę „the Joost de Blank Award" za badania dotyczące obyczajów matek pochodzących z Indii Zachodnich, mieszkających w Anglii. Była wykładowcą Otwartego Uniwersytetu, zorganizowała tam nowy dział nauczania, a mianowicie wykłady dotyczące problemów okresu poprzedzającego ciążę, samej ciąży i porodu. Wygłaszała liczne wykłady w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej, w Izraelu i Australii. W 1982 r. otrzymała honorowy stopień magistra pedagogiki za swój wkład w szerzenie wiedzy o narodzinach dziecka.

źródło opisu: PZWL, 1988

Koniec warty
Stephen King

7,17 (193 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,03 (33 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Magda | 2014-07-05
Justyna | 2014-07-03