Pierwsza przygoda Pana Samochodzika

Cykl: Pan Samochodzik i
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

Inne wydania

Dołączona do serii przygód Tomasza N.N. — Pana Samochodzika — książka opisująca jego podróż, jeszcze jako pracownika redakcji jednej z gazet, na Syberię w poszukiwaniu śladów żyjącego w XVII wieku Nicefora Czernichowskiego i twierdzy Ałbazin nad Amurem. Podróż pana Tomasza przez wielkie połacie Rosji wiąże się z historią skarbu ukrytego w Polsce w latach międzywojennych XX stulecia. Wcześniej...

Wcześniej książka była wydana pt. „Pozwolenie na przywóz lwa".

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Sklep
Format
Cena

• Dotrzymana obietnica
  • Chcę Cię usłyszeć
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Amber

6,94 (32 ocen i opinii)
Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,08 (13 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

10 (1 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,17 (18 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Linia serc
Rainbow Rowell

6,7 (44 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Aeona | 2014-11-30

Jedna z moich ukochanych serii z czasów dzieciństwa,książki o zapalonym muzealniku,który tropi wszelkie możliwe tajemnice,czarne charaktery prawie jak James Bond.Samochód pana Tomasza to już osobna historia i pamietam,jak zawsze się cieszyłam,gdy okazywało się,że stary gruchot to auto,które nie powstydziłby się wspomniany już agent Bond.
Seria lekka i przyjemna i bardzo bym chciała mieć całość,więc jest na liście-w prezencie.
POzdrawiam!

Łukasz | 2010-12-25

Przerobiona książka "Pozwolenie na przywóz lwa". Zmieniono wyłącznie tytuł i głównego bohatera, żeby wykorzystać dobrą sprzedaż tytułów z serii o Panu Samochodziku. Typowy przykład komercji, ale książka mi się podobała.

michall_1985 | 2015-11-22
Przeczytana: kwiecień 1993

Chronologicznie pierwsza przygoda,opisująca wcześniejsze lata działalności Tomasza,zwanego Panem Samochodzikiem.Wyjaśnia pewne wątki,które przewijają się w początkowych książkach serii.

Bardzo dobra,utrzymana w tym samym klimacie i stylistyce opowieśc o mroźnej Syberii.

wskalimarii | 2016-01-24
Na półkach: 2014, Fiction, Przeczytane

Nie mogę ocenić nawet jak bardzo źle mi się to czytało. Cztery daję tylko z sentymentu i dlatego, że wiem, że "normalny" Pan Samochodzik jest o wiele lepszy. Naiwna sądziłam, że to pierwsza część, bolesny zawód.

Maria | 2015-06-12

Trudno mi się jednoznacznie ustosunkować. Bo z jednej strony uważam, że przerobieni książki na pseudo pasującą do serii o Panu Samochodziku było totalnym nieporozumieniem.Gdybym była dzieciakiem, który ową książkę wziął na obóz czy kolonie by mieć co czytać w deszczowy dni, byłabym totalnie rozczarowana! Bo to książka raczej nie dla dzieci. Dość ciężka, nostalgiczna, z rozważaniami filozoficzno historycznymi. Raczej autobiografia niż wakacyjna przygodówka. Z drugiej strony temat innego ujęcia Syberii wart jest uwagi. Książka ciekawa ale dla starszego czytelnika.

Finkla | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

Sam początek przygód Pana Samochodzika (chociaż nie pierwsza napisana książka z tej serii). Detektyw jeszcze nawet nie ma słynnego wehikułu.
Podczas czytania nasuwały mi się skojarzenia z przygodami Tomka Wilmowskiego (zbieżność imion przypadkowa?) — analogicznie długie opisy przyrody i historii odwiedzanych miejsc. Dzisiaj, w dobie Wikipedii i Google Maps chyba już niepotrzebne.
Propagandowe dodatki też mi przeszkadzały. Ale może już wyrosłam.
Ciekawe, jak odbiera powieść grupa bliższa targetu, czyli dzisiejsza młodzież.
Więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2015/11/pierwsza-przygoda-pana-samochodzika.html

atram_ent | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: czerwiec 2012

kilka lat temu czytałam późniejsze części Pana Samochodzika (polecam!), ale gdybym całą serię zaczęła od tej książki na pewno nie sięgnęłabym po następne. ciągnące się w nieskończoność opisy, brak jakiejkolwiek akcji, przygody, błyskotliwości... wprawdzie jest tajemnica, ale domyśliłam się rozwiązania zagadki (tam jest taka wyraźna scena) jeszcze przed połową, co pod koniec się potwierdziło. przebrnęłam przez to tylko ze względu na sentyment do postaci pana Tomasza...

juryca | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka nie ma nic wspólnego z przygodami Pana Samochodzika,oprócz imienia bohatera.Tytuł powinien być Pierwsza Przygoda Pana Skuterka,choć podczas czytania dowiadujemy się że pojazd zostaje sprzedany.Na początku książka pisana w stylu przygodowo - sensacyjnym,w miarę czytania staje się reportażem z wyprawy na Syberię.Zaczyna z niej wiać nie tylko Syberyjskim zimnem lecz również nudą.Szybkie zakończenie,łatwe do przewidzenia.

Marek | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Nie jest to klasyczna powieść przygodowa czy kryminał. Czasem ciężko się oprzeć wrażeniu, że jest to reportaż z podróży, napisany w stylu bardzo zbliżonym do Kapuścińskiego.

Czyli "Pozwolenie na przywóz lwa" włączone (z szeregiem mniej lub bardziej istotnych zmian w fabule) do serii o Panu Samochodziku.
Gdy czytałem to po raz pierwszy (jeszcze jako Pozwolenie...) uderzył mnie niezwykły realizm, sugestywność opisywanych miejsc i zdarzeń - teraz wiem, że była to po prostu w znacznej części książka autobiograficzna. Ale to dodaje jej właśnie szczególnego waloru.
Jedna z moich ulubionych książek Nienackiego, pełna pasji i bardzo klimatyczna.