Okładka książki Pierwsza przygoda Pana Samochodzika

wydawnictwo
Warmia
typ
papier
6.33 (365 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Dołączona do serii przygód Tomasza N.N. — Pana Samochodzika — książka opisująca jego podróż, jeszcze jako pracownika redakcji jednej z gazet, na Syberię w poszukiwaniu śladów żyjącego w XVII wieku Nicefora Czernichowskiego i twierdzy Ałbazin nad Amurem. Podróż pana Tomasza przez wielkie połacie Rosji wiąże się z historią skarbu ukrytego w Polsce w latach międzywojennych XX stulecia. Wcześniej ksią...

Wcześniej książka była wydana pt. „Pozwolenie na przywóz lwa".

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Łukasz | 2010-12-25

Przerobiona książka "Pozwolenie na przywóz lwa". Zmieniono wyłącznie tytuł i głównego bohatera, żeby wykorzystać dobrą sprzedaż tytułów z serii o Panu Samochodziku. Typowy przykład komercji, ale książka mi się podobała.

atram_ent | 2012-09-06
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2012

kilka lat temu czytałam późniejsze części Pana Samochodzika (polecam!), ale gdybym całą serię zaczęła od tej książki na pewno nie sięgnęłabym po następne. ciągnące się w nieskończoność opisy, brak jakiejkolwiek akcji, przygody, błyskotliwości... wprawdzie jest tajemnica, ale domyśliłam się rozwiązania zagadki (tam jest taka wyraźna scena) jeszcze przed połową, co pod koniec się potwierdziło. przebrnęłam przez to tylko ze względu na sentyment do postaci pana Tomasza...

Czyli "Pozwolenie na przywóz lwa" włączone (z szeregiem mniej lub bardziej istotnych zmian w fabule) do serii o Panu Samochodziku.
Gdy czytałem to po raz pierwszy (jeszcze jako Pozwolenie...) uderzył mnie niezwykły realizm, sugestywność opisywanych miejsc i zdarzeń - teraz wiem, że była to po prostu w znacznej części książka autobiograficzna. Ale to dodaje jej właśnie szczególnego waloru.
Jedna z moich ulubionych książek Nienackiego, pełna pasji i bardzo klimatyczna.

juryca | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka nie ma nic wspólnego z przygodami Pana Samochodzika,oprócz imienia bohatera.Tytuł powinien być Pierwsza Przygoda Pana Skuterka,choć podczas czytania dowiadujemy się że pojazd zostaje sprzedany.Na początku książka pisana w stylu przygodowo - sensacyjnym,w miarę czytania staje się reportażem z wyprawy na Syberię.Zaczyna z niej wiać nie tylko Syberyjskim zimnem lecz również nudą.Szybkie zakończenie,łatwe do przewidzenia.

Konrad | 2012-06-30
Przeczytana: czerwiec 2012

Jest to pierwsza książka autora. Strasznie dużo opisów historycznych, które tylko zrażają do książki osoby, które są przyzwyczajone do przygodowego stylu autora (przeczytałem późniejsze książki jako pierwsze). Czasami książka wygląda jak dziennik podróży, z krótkimi opisami dnia.

Marek | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Nie jest to klasyczna powieść przygodowa czy kryminał. Czasem ciężko się oprzeć wrażeniu, że jest to reportaż z podróży, napisany w stylu bardzo zbliżonym do Kapuścińskiego.

Hayabusa | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2008

Prequel przygód Pana Samochodzika. Książka również bardzo ciekawa choć brakuje w niej dynamiki późniejszych książek opowiadających o przygodach tego dzielnego bohatera.

Nieznośna | 2013-05-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Niestety, te pierwsze trzy części, w których pan Tomasz jest dziennikarzem, zdecydowanie mi nie odpowiadają. Przemęczyłam, żeby skończyć.

czarekszpadello | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2010

Dobra książka, ale trochę za dużo historii.

Matitjah | 2012-07-26

Świetna, ale tylko w I wydaniu

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku