Lubimyczytać.pl to:

Warmia
83-85875-10-7
typ
papier
6.34 (340 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Dołączona do serii przygód Tomasza N.N. — Pana Samochodzika — książka opisująca jego podróż, jeszcze jako pracownika redakcji jednej z gazet, na Syberię w poszukiwaniu śladów żyjącego w XVII wieku Nicefora Czernichowskiego i twierdzy Ałbazin nad Amurem. Podróż pana Tomasza przez wielkie połacie Rosji wiąże się z historią skarbu ukrytego w Polsce w latach międzywojennych XX stulecia. Wcześniej ksią...

Wcześniej książka była wydana pt. „Pozwolenie na przywóz lwa".

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Łukasz | 2010-12-25

Przerobiona książka "Pozwolenie na przywóz lwa". Zmieniono wyłącznie tytuł i głównego bohatera, żeby wykorzystać dobrą sprzedaż tytułów z serii o Panu Samochodziku. Typowy przykład komercji, ale książka mi się podobała.

atram_ent | 2012-09-06
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2012

kilka lat temu czytałam późniejsze części Pana Samochodzika (polecam!), ale gdybym całą serię zaczęła od tej książki na pewno nie sięgnęłabym po następne. ciągnące się w nieskończoność opisy, brak jakiejkolwiek akcji, przygody, błyskotliwości... wprawdzie jest tajemnica, ale domyśliłam się rozwiązania zagadki (tam jest taka wyraźna scena) jeszcze przed połową, co pod koniec się potwierdziło. przebrnęłam przez to tylko ze względu na sentyment do postaci pana Tomasza...

juryca | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka nie ma nic wspólnego z przygodami Pana Samochodzika,oprócz imienia bohatera.Tytuł powinien być Pierwsza Przygoda Pana Skuterka,choć podczas czytania dowiadujemy się że pojazd zostaje sprzedany.Na początku książka pisana w stylu przygodowo - sensacyjnym,w miarę czytania staje się reportażem z wyprawy na Syberię.Zaczyna z niej wiać nie tylko Syberyjskim zimnem lecz również nudą.Szybkie zakończenie,łatwe do przewidzenia.

Czyli "Pozwolenie na przywóz lwa" włączone (z szeregiem mniej lub bardziej istotnych zmian w fabule) do serii o Panu Samochodziku.
Gdy czytałem to po raz pierwszy (jeszcze jako Pozwolenie...) uderzył mnie niezwykły realizm, sugestywność opisywanych miejsc i zdarzeń - teraz wiem, że była to po prostu w znacznej części książka autobiograficzna. Ale to dodaje jej właśnie szczególnego waloru.
Jedna z moich ulubionych książek Nienackiego, pełna pasji i bardzo klimatyczna.

Konrad | 2012-06-30
Przeczytana: czerwiec 2012

Jest to pierwsza książka autora. Strasznie dużo opisów historycznych, które tylko zrażają do książki osoby, które są przyzwyczajone do przygodowego stylu autora (przeczytałem późniejsze książki jako pierwsze). Czasami książka wygląda jak dziennik podróży, z krótkimi opisami dnia.

Marek | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Nie jest to klasyczna powieść przygodowa czy kryminał. Czasem ciężko się oprzeć wrażeniu, że jest to reportaż z podróży, napisany w stylu bardzo zbliżonym do Kapuścińskiego.

Hayabusa | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2008

Prequel przygód Pana Samochodzika. Książka również bardzo ciekawa choć brakuje w niej dynamiki późniejszych książek opowiadających o przygodach tego dzielnego bohatera.

Nieznośna | 2013-05-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Niestety, te pierwsze trzy części, w których pan Tomasz jest dziennikarzem, zdecydowanie mi nie odpowiadają. Przemęczyłam, żeby skończyć.

czarekszpadello | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2010

Dobra książka, ale trochę za dużo historii.

Matitjah | 2012-07-26

Świetna, ale tylko w I wydaniu

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku