Okładka książki Pierwsza przygoda Pana Samochodzika

wydawnictwo
Warmia
typ
papier
6,32 (385 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Dołączona do serii przygód Tomasza N.N. — Pana Samochodzika — książka opisująca jego podróż, jeszcze jako pracownika redakcji jednej z gazet, na Syberię w poszukiwaniu śladów żyjącego w XVII wieku Nicefora Czernichowskiego i twierdzy Ałbazin nad Amurem. Podróż pana Tomasza przez wielkie połacie Rosji wiąże się z historią skarbu ukrytego w Polsce w latach międzywojennych XX stulecia. Wcześniej ksią...

Wcześniej książka była wydana pt. „Pozwolenie na przywóz lwa".

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Aeona | 2014-11-30

Jedna z moich ukochanych serii z czasów dzieciństwa,książki o zapalonym muzealniku,który tropi wszelkie możliwe tajemnice,czarne charaktery prawie jak James Bond.Samochód pana Tomasza to już osobna historia i pamietam,jak zawsze się cieszyłam,gdy okazywało się,że stary gruchot to auto,które nie powstydziłby się wspomniany już agent Bond.
Seria lekka i przyjemna i bardzo bym chciała mieć całość,więc jest na liście-w prezencie.
POzdrawiam!

Łukasz | 2010-12-25

Przerobiona książka "Pozwolenie na przywóz lwa". Zmieniono wyłącznie tytuł i głównego bohatera, żeby wykorzystać dobrą sprzedaż tytułów z serii o Panu Samochodziku. Typowy przykład komercji, ale książka mi się podobała.

atram_ent | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: czerwiec 2012

kilka lat temu czytałam późniejsze części Pana Samochodzika (polecam!), ale gdybym całą serię zaczęła od tej książki na pewno nie sięgnęłabym po następne. ciągnące się w nieskończoność opisy, brak jakiejkolwiek akcji, przygody, błyskotliwości... wprawdzie jest tajemnica, ale domyśliłam się rozwiązania zagadki (tam jest taka wyraźna scena) jeszcze przed połową, co pod koniec się potwierdziło. przebrnęłam przez to tylko ze względu na sentyment do postaci pana Tomasza...

Czyli "Pozwolenie na przywóz lwa" włączone (z szeregiem mniej lub bardziej istotnych zmian w fabule) do serii o Panu Samochodziku.
Gdy czytałem to po raz pierwszy (jeszcze jako Pozwolenie...) uderzył mnie niezwykły realizm, sugestywność opisywanych miejsc i zdarzeń - teraz wiem, że była to po prostu w znacznej części książka autobiograficzna. Ale to dodaje jej właśnie szczególnego waloru.
Jedna z moich ulubionych książek Nienackiego, pełna pasji i bardzo klimatyczna.

juryca | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka nie ma nic wspólnego z przygodami Pana Samochodzika,oprócz imienia bohatera.Tytuł powinien być Pierwsza Przygoda Pana Skuterka,choć podczas czytania dowiadujemy się że pojazd zostaje sprzedany.Na początku książka pisana w stylu przygodowo - sensacyjnym,w miarę czytania staje się reportażem z wyprawy na Syberię.Zaczyna z niej wiać nie tylko Syberyjskim zimnem lecz również nudą.Szybkie zakończenie,łatwe do przewidzenia.

Konrad | 2012-06-30
Przeczytana: czerwiec 2012

Jest to pierwsza książka autora. Strasznie dużo opisów historycznych, które tylko zrażają do książki osoby, które są przyzwyczajone do przygodowego stylu autora (przeczytałem późniejsze książki jako pierwsze). Czasami książka wygląda jak dziennik podróży, z krótkimi opisami dnia.

Marek | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Nie jest to klasyczna powieść przygodowa czy kryminał. Czasem ciężko się oprzeć wrażeniu, że jest to reportaż z podróży, napisany w stylu bardzo zbliżonym do Kapuścińskiego.

Hayabusa | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2008

Prequel przygód Pana Samochodzika. Książka również bardzo ciekawa choć brakuje w niej dynamiki późniejszych książek opowiadających o przygodach tego dzielnego bohatera.

Nieznośna | 2013-05-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Niestety, te pierwsze trzy części, w których pan Tomasz jest dziennikarzem, zdecydowanie mi nie odpowiadają. Przemęczyłam, żeby skończyć.

czarekszpadello | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2010

Dobra książka, ale trochę za dużo historii.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto