Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
913769 czytelników
2121 dyskusji
129497 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Co dwie głowy, to nie jedna – wygraj książkę „Łazarz”.

Co dwie głowy, to nie jedna – wygraj książkę „Łazarz”.

W apartamencie w Oslo zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Po otwarciu zamrażarki oczom policjantów ukazuje się przerażający widok – ofiara okazuje się profanatorem zwłok. Kilka dni później do Joony Linny zgłasza się niemiecki wydział śledczy, prosząc o pomoc w rozwikłaniu morderstwa, do którego doszło w okolicach Rostocku. Detektyw dostrzega szalony schemat… Niektórzy zmartwychwstanie określiliby mianem cudu, inni – koszmaru.

Lars Kepler to tak naprawdę Alexandra Coelho Ahndoril oraz Alexander Ahndoril, czyli małżeństwo piszące w duecie. Jak zresztą wiadomo, co dwie głowy to nie jedna. Z kim wy zdecydowalibyście się napisać książkę? Mama, przyjaciółka, a może któryś ze współczesnych autorów? Uzasadnijcie swój wybór.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Łazarz - Jacek Skowroński

Łazarz

Autor: Lars Kepler

W apartamencie w Oslo zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Po otwarciu zamrażarki oczom policjantów ukazuje się przerażający widok – ofiara okazuje się profanatorem zwłok. Kilka dni później do Joony Linny zgłasza się niemiecki wydział śledczy, prosząc o pomoc w rozwikłaniu morderstwa, do którego doszło w okolicach Rostocku. Detektyw dostrzega szalony schemat… Niektórzy zmartwychwstanie określiliby mianem cudu, inni – koszmaru.

Regulamin
  • Konkurs trwa 4 - 10 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Dolnośląskiemu. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2320
LubimyCzytać
04-07-2019 14:21
Łazarz Łazarz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Anita
10-07-2019 10:46
Z moją sąsiadką! Jest autorką tak niestworzonych historii, kryminałów, romansów i nawet komedii, że dorównuje najlepszym twórcą. Posiada ogromny talent do tworzenia historii z najmniejszych faktów, wyobraźni można jej pozazdrościć. Myślę, że książki napisane wspólnie byłby oryginalne, zaskakujące i miałby tyle wątków, że każdy znalazłby coś dla siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 81
Szyszka
04-07-2019 14:52
Na swojego kompana do wspólnego pisania książki wybrałabym niewidomą kobietę w podobnym do swojego wieku.
Wybór tej samej płci ze względu na chęć zachowania spójnego babskiego toku myślenia.
Wybór wieku ze względu na zachowanie spójności w podejściu do aktualnych czasów i co za tym idzie możliwości.
Wybór niewidomej kobiety... bo uważam, że tacy ludzie potrafią właśnie zobaczyć więcej. Chciałabym móc usiąść wspólnie w domowym zaciszu i z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach omówić kolejną scenę, ale spróbować zestawić ze sobą moją realną wizję z tą, której wyobraźnia nie jest zaburzona przez świat. Dostrzec magię i głębęe tam, gdzie ja już ją prawdopodobnie zgubiłam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1463
Tina
04-07-2019 15:45
Moja przyjaciółka Kasia byłaby idealnym partnerem do napisania książki. Jej nieprzeciętna inteligencja oraz cięty dowcip w połączeniu z moim czarnym humorem oraz tendencją do dramatyzowania, stanowiłyby podstawy do jakiegoś kryminału lub komedii pomyłek. Nie wykluczam także książki z kobietami w roli głównej, bo nie damy sobie w kaszę dmuchać. Nie byłby to jednak żaden romans, ale dzieło o silnych babkach, które radzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Wyobrażam to sobie jako damską wersję "Chłopaki nie płaczą" lub "Mankells Wallander w spódnicy".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Bartus20
04-07-2019 15:49
Napisać swoją książkę to marzenie kogoś wyjątkowego ,niepowtarzalnego,kogoś kto ma swój świat w którym się porusza ,i czuje się w nim jak ryba w wodzie.To co teraz piszę to nie żadna autoreklama,ani próba zabłyśnięcia w wirtualnym świecie tylko chęć pokazania się.Ponieważ tak się składa ,że pisanie sprawia mi ogromną frajdę,mówiąc szczerze mógłbym to robić dziennie i to o każdej porze dnia i nocy bo to moje ulubione zajęcie już od jakiegoś czasu,więc nie będę ukrywał że chciałbym napisać swoją książkę,a że lubię pisać sam to liczyłbym głównie na ciekawą propozycje tematu na fabułę książki.Zaznaczę tu jednak że nie zamierzam zamykać się na innych,i jestem gotowy na współprace z kimś kogo moja osoba zainteresuje na tyle że postanowi dać mi szanse składając przy tym propozycje napisania książki wspólnie.Wolałbym jednak by był to ktoś kto mnie bardzo dobrze zna jako człowieka,ale i pod względem możliwości twórczych, i i pisemnych.Mogła by to być jedna z moich koleżanek,ale czy na pewno...Jestem na tyle odważny w tym co robię,że zaryzykowałbym i podjąłbym się napisania książki z kimś sławnym jeśli ten uznałby,że się do tego nadaje.A byłby to ktoś z takich ludzi jak Remigiusz Mróz ,Robert Szmidt,czy Robert Małecki,Z pisarek mogła by yo być Paula Hawkins .Lub ktoś kto ma ochotę dopiero mnie poznać np Michał Gołkowski itp.Dlaczego wybrałem właśnie ich? Ponieważ mógłbym się od nich czegoś ciekawego nauczyć,oraz ulepszyć swój warsztat pisarski.A także odkryć w sobie nowe możliwości,uwierzyć w siebie(bo czasem zdarza mi się mieć wątpliwości czy to co pisze jest dobre czy być może bardzo słabe)Te osoby wskazały by mi być może kierunek mojego dalszego pisarskiego rozwoju,powiedziały by co mam jeszcze zrobić by móc zaistnieć w świecie książek.Co byłoby i jest dla mnie bardzo ważne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 73
Cichy
04-07-2019 16:32
Hmm... Swoją pierwszą książkę chcialbym napisać wspólnie z autorem super powieści sensacyjnych za jakiego uważam Pana Roberta Craisa. Jest to amerykański ceniony autor powieści które szczególnie przypadły mi do gustu mowa to o powieściach z cyklu Elvis Cole i Joe Pike. Osobiście każda powieść Pana Craisa przeczytałem kilkukrotnie i zawsze trzyma do samego końca w napięciu. Coś jak filmy ze Stevenem Segalem oglądasz któryś raz z kolei wiesz jak się skończy a mimo to oglądasz w wypiekami na twarzy. Kolejnym powodem dlaczego wybrałem Roberta Craisa jest to że uważam że stworzyliśmy super duet. On jako mistrz trzymania czytelnika w napięciu plus moja wyobraźnia czy też szeroko pojętą fantazja. Właśnie zacząłem sobie wyobrażać jak razem z Craisem piszemy kolejna powieść o bohaterach Cole i Pike.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 786
Bartosz
04-07-2019 17:29
Z kim miałbym napisać książkę? Dziś to już raczej niemożliwe, ale gdyby była taka możliwość to z moim dziadkiem Henrykiem(1935-2018). O czym miałaby być treść? Kiedy żył często opowiadał mi o swoim losie w czasach okupacji i o losach powojennych. Żyło się ciężko, był sierotą, nie miał właściwie nic. Dziś normalnie ktoś inny mógłby się poddać, przystawić sobie lufę do skroni lub po prostu się powiesić, ale nie mój dziadek, to był twardziel. Los go nie rozpieszczał, ale potrafił sprostać najcięższym wyzwaniom, jakie mu życie stawiało. Wybudował dom, doczekał się licznej rodziny. Dlaczego uznaję, że jego historie mogłyby kogokolwiek zainteresować? Może stąd, że nauczył mnie, iż jeśli ma się marzenia to należy o nie walczyć, i nie dzieje się nic bez ciężkiej pracy, nie ma, co liczyć, że coś przyjdzie samo. Jedyne, co jesteśmy w stanie osiągnąć, to właściwie wszystko, co pochodzi z naszych rąk. Nie ma czegoś takiego jak cuda, dziadek zawsze wierzył w nasze możliwości, dziś sobie myślę, że dajemy mu wiele powodów by mógł być z nas wszystkich dumny. Co do jego historii, Ja oczywiście sam mu opowiadałem to, czego, nie wiedział, gdyż w czasie wojny był dzieckiem. Można powiedzieć, że oboje byliśmy wielbicielami historii :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 455
Mystery
04-07-2019 18:05
Napisałabym książkę z moją 8-letnią siostrą. Helenka ma tyle pomysłów i tak otwarty umysł, że zadziwia mnie każdego dnia! Niestety, czyta raczej niewiele, ale za to lubi gry planszowe i układanie puzzli. Jej smykałką jest także pisanie opowiadań. Za każde opowiadanie dostaje szóstkę z języka polskiego, a nauczycielka czasami wątpi, czy na pewno 8-latka napisała dany tekst... Młoda ma tak bogatą wyobraźnię, że pisze o wszystkim - od powieści obyczajowych i romantycznych, po ballady i baśnie.
To dziecko chyba będzie pisarzem. Spełni przynajmniej moje dziecięce marzenie...
Albo jeszcze lepiej - razem z nią napiszemy jakiś bestseler, który szybko zagości na pierwszych miejscach na listach hitów książkowych.
Musze ją tylko namówić. Bo Helka niestety ma dużo energii, ale także słomiany zapał i raczej chodzi własnymi ścieżkami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 217
KsiążkoholiczkaKasia
04-07-2019 18:38
Z kim w duecie napisałabym książkę ? Dobre pytanie, i nie od razu oczywiste. Najpierw pomyślałabym, że sama (to nie do końca egoistyczne, ponieważ będąc w gimnazjum napisałam książkę i mam ją do dzisiaj w szufladzie) Ale po głębszym namyśle, mogę śmiało Wam napisać, że tylko z moją kumpelą z technikum. W tej samej szufladzie, w której leży napisana przeze mnie książka (o dziwo miłosna, a dziś jestem fanką kryminałów i thrillerów) znajdują się również wiersze, moje i właśnie tej koleżanki, głównie rymowane bo taki był nasz styl. Nawet udało nam się napisać kilka piosenek na występy szkolne (również mam je do dzisiaj). Dlatego na pewno razem z Natalią napisałabym książkę. Nasze style choć tak samo wówczas rymowane, to gatunki lubimy inne, więc już teraz o tym myśląc, mogłaby z tego wyjść dość dobra książka miłosno-kryminalna 😉 Ale moja koleżanka o dziwo od niedawna zaczęła czytać thrillery (może troche za moją namową, a raczej moimi przeczytanymi książkami) więc być może byłaby z nas dobra ekipa również jako pisarze. Powiem szczerze, że od jakiegoś czasu marze o tym, by znów coś napisać. Może sama, może wspólnie właśnie z nią. Ale z nikim innym, najważniejsze by dobrze się rozumieć, prawda ? Z tym nie było nigdy problemu, piosenki czy wiersze wychodziły nam całkiem spoko, a wystarczył jeden wieczór. Może kiedyś nasze nazwiska wyjdą na światło dzienne, a ten konkurs będzie ku temu motywacją.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1695
WEYRA
04-07-2019 19:49
Cześć. Mam na imię Ewa. Lekarze mówią, że mam rozdwojenie jaźni.
Na dzisiejszych zajęciach terapeutycznych opowiem wam o moich planach na przyszłość.
Eligiusza Lato nigdy nie zobaczę ale styl pisarski ma świetny, całkiem inny od mojego. Codziennie przeglądam e-maile z jego mrożącymi krew w żyłach opowiadaniami. Kryminał nie jest moim ulubionym gatunkiem literackim, sama lepiej czuję się w fantastyce, ale muszę przyznać, że jego teksty czyta się po prostu wspaniale. Ja nigdy nie odważyłbym się wysłać powieści do wydawcy, więc we wspólpracy z Eligiuszem widzę jedyną szansę na to, by nie pisać tylko do szuflady. Kryminał osadzony w świecie fantasy to byłoby coś! Tylko czy Eligiusz chicałby pisać wespół z kobietą? Lekarze mówią, że on nie istnieje, że jest tylko moja drugą osobowością, zaburzeniem tożsamości. Ale kto w takim razie wysyła mi maile?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 48
Monte-Cristo
04-07-2019 22:01
Na partnera do napisania książki wybrałbym Briana Tracy.
Brian to jeden z największych ekspertów od wykorzystania ludzkiego potencjału i osiągania sukcesu.
Ja zaś jestem głodnym, napalonym wilkiem poszukującym swojej szansy.
W moim życiu jest dużo cierpienia i porażek, ale także małych sukcesów i ciekawego lifestylu.
Namówiłbym bym Briana na pierwszą w jego życiu powieść. Był by to taki intelektualny "rocky". Taki "balsam dla duszy" dla ludzi o mocnych nerwach.
Myślę, że to połączenie eksperckiej wiedzy z porywającą fabułą to byłaby innowacyjna i zachęcająca lektura. Polecam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd