rozwiń zwiń

W zdrowym ciele zdrowy duch

KenGoKang KenGoKang
15.09.2022
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robi moje ciało Monika Filipina

W serii „Opowiem ci, mamo” wyszło już całkiem sporo książek. Każda z nich prezentuje się bardzo efektownie, wyróżniając się grubymi, tekturowymi stronami i ciekawymi, atrakcyjnymi dla najmłodszych ilustracjami. W środku zaś znajdziemy gry i zagadki rozwijające wyobraźnię dziecka i prowokujące do wspólnej zabawy z dorosłym.

Były już mrówki, psy, koty, konie, auta czy samoloty. Tym razem przyszła pora na ludzkie ciało, czyli coś bardzo nam bliskiego. Nad jego funkcjonowaniem rzadko się zastanawiamy, a wszak to jego zdrowie decyduje o naszym nastroju i samopoczuciu. Pora więc przybliżyć najmłodszym jego tajemnice.

Nie obawiajmy się jednak, że publikacja przytłoczy małych czytelników nadmiarem terminologii. Znajdziemy w niej bowiem najważniejsze informacje mogące zainteresować dzieci w wieku przedszkolnym. Dlaczego praca serca jest taka ważna? Co zyskujemy dzięki poszczególnym zmysłom? Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego okazuje się tak ważne?

„Opowiem ci, mamo, co robi moje ciało” podsuwa odpowiedzi na powyższe pytania. Książka pokazuje również, jak bardzo różnimy się między sobą – chłopcy i dziewczęta, młodzi i starzy – oraz uczy, dlaczego owa odmienność jest tak cenna. Dzięki zawartym w publikacji informacjom najmłodszym czytelnikom łatwiej będzie wytłumaczyć, dlaczego każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Książka Moniki Filipiny to kolejna publikacja wydana nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, która zasługuje na miejsce w biblioteczce młodego, żądnego wiedzy człowieka. Osobom, które znają tę serię, nie muszę jej specjalnie polecać. Tym, którzy po raz pierwszy zastanawiają się nad kupnem którejś z książek „Opowiem ci, mamo”, mogę podpowiedzieć, że to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym.

„Opowiem ci, mamo, co robi moje ciało” uczy, jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i swoich najbliższych. W końcu nie bez przyczyny funkcjonuje u nas powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”, więc podobną wiedzą dzielmy się od początku z najmłodszymi.

Ewa Szymczak