Ogród kłamstw

Okładka książki Ogród kłamstw
Amanda Quick Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Format:
papier
Seria:
Romans Historyczny
Tytuł oryginału:
Garden of Lies
Data wydania:
2015-08-18
Data 1. wyd. pol.:
2015-08-18
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324155033
Tłumacz:
Beata Horosiewicz
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Ogród kłamstw w ulubionej księgarni i

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Ogród kłamstw

Średnia ocen
6,8 / 10
112 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2341
1742

Na półkach: , , ,

Lubię od czasu do czasu oderwać się od współczesności i poczytać romans historyczny. Szczególnie mojej ulubionej pisarki Amandy Quick.
A tu prócz romansu mamy jeszcze ciekawy wątek kryminalny, tajemnicę i dużo przygód.
Główna bohaterka Urszula jest szefową Biura Sekretarek i gdy jedna z jej pracownic nagle umiera, postanawia rozwiązać tajemnicę jej śmierci, bo nie wierzy, ze Ann popełniła samobójstwo.
Pomaga jej w tym tajemniczy i oczywiście bardzo przystojny Slater, podróżnik i archeolog, który cudem uniknął śmierci podczas ostatniej wyprawy.
Razem starają się odnaleźć mordercę, a ślad prowadzi ich do wyższych sfer Londynu. Odkrywają, że na rynek ktoś wprowadza nowy, bardzo groźny narkotyk, ale kto tego trudno się dowiedzieć, bo wszyscy ludzie którzy mogą coś na ten temat wiedzieć zostają w brutalny sposób zamordowani.
Urszula i Slater podczas swoich poszukiwań są narażeni na mnóstwo niebezpieczeństw, które bardzo ich do siebie zbliża i zostają kochankami.
Jak zwykle autorka potrafiła wciągnąć mnie w swoją intrygę i mimo że morderca jest dużo wcześniej znany, to zakończenie jest trochę zaskakujące.

Lubię od czasu do czasu oderwać się od współczesności i poczytać romans historyczny. Szczególnie mojej ulubionej pisarki Amandy Quick.
A tu prócz romansu mamy jeszcze ciekawy wątek kryminalny, tajemnicę i dużo przygód.
Główna bohaterka Urszula jest szefową Biura Sekretarek i gdy jedna z jej pracownic nagle umiera, postanawia rozwiązać tajemnicę jej śmierci, bo nie wierzy,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

258 użytkowników ma tytuł Ogród kłamstw na półkach głównych
  • 162
  • 96
48 użytkowników ma tytuł Ogród kłamstw na półkach dodatkowych
  • 20
  • 10
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 2
  • 2

Tagi i tematy do książki Ogród kłamstw

Inne książki autora

Amanda Quick
Amanda Quick
To gwiazda literatury kobiecej, autorka międzynarodowych bestsellerów wydanych w 35 milionach egzemplarzy i tłumaczonych na 33 języki. Tworzy emocjonujące, zmysłowe powieści obyczajowe i wypełnia je napięciem thrillera psychologicznego. Jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, używa trzech różnych pseudonimów dla każdego ze swoich "światów". Jako Jayne Ann Krentz pisze osadzone współcześnie romansy-thrillery. Dla swoich romansów historycznych używa Amandy Quick. Jayne Castle (jej panieńskie nazwisko) zarezerwowane jest dla historii paranormalnych lub osadzonych w przyszłości. Oprócz pisania powieści jest także redaktorką i współautorką zbioru esejów "Dangerous Men and Adventurous Women: Romance Writers on the Appeal of the Romance" opublikowanego przez University of Pennsylvania Press. Jej przywiązanie dla swojego ulubionego gatunku było bardzo silne od samego początku jej kariery.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Tajemnice diamentów Shana Galen
Tajemnice diamentów
Shana Galen
Książka, którą czyta się bardzo szybko i sprawnie. Wszystko byłoby ok, gdyby nie nierealność całej tej opowieści. Pojawią się SPOILERY, więc jeśli ktoś nie chce się dowiedzieć jak potoczyły się losy głównych bohaterów proponuję zaprzestania lektury. Po prostu kłóci mi się to z logiką, że Will (książę!) przespał się w swoim życiu może z jedną lub dwoma kobietami. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby rzeczony książę miał 18 lat, ale ma on lat trzydzieści kilka. Dodatkowo stwierdza on, że nie uprawia on seksu, bo co prawda sprawia to przyjemność, ale on lubi mieć poukładane życie i panować nad swoim ciałem. Serio, że niby zdrowy chłop tak powiedział? Nawet jeżeli zdarzenia te działy się XIX wieku, to na wszystkie świętości, który facet by gadał takie dyrdymały... Autorka oczywiście serwuje nam ślub księcia Willa z kurtyzaną Juliette i niby nie ma się o co czepiać, bo fajna para, jest między nimi chemia, ale znowu włącza mi się zdrowy rozsądek. Dziedzic tytułu szlacheckiego, nie byle jakiego, bo książęcego żeni się z rozwódką, córką farmera i do tego kurtyzaną. Ponadto skoro wiem, że jest to pierwsza z trzech książek opisująca losy "trzech diamentów" to mam uwierzyć w to, że każda z nich wyszła za arystokratę. Niebywały zbieg okoliczności. Nikt nie ma, aż tyle szczęścia. W szczególności panie do towarzystwa. Gdyby nie te wszystkie sprzeczności powieść byłaby prawie idealna, ponieważ jest piękne, nieoczywiste uczucie, są dobre dialogi i śmieszne żarty, ale ten brak logiki niestety przezwycięża moje zachwyty.
Nika16wow - awatar Nika16wow
ocenił na 6 6 lat temu
Kolory zmierzchu Amanda Quick
Kolory zmierzchu
Amanda Quick
Urok wiktoriańskiego Londynu,intryga i romans w tle to tematyka powieści należąca do moich ulubionych. Powieść "Kolory zmierzchu" Pani Quick to moje pierwsze zetknięcie z autorką. Jestem mile zaskoczona formą i treścią powieści. Bohaterowie są wyraziści i mogłam bez trudu sobie ich wyobrazić. Czyta się ją migiem i tak naprawdę ,jeśli ktoś ma czas, może ją skończyć w jeden dzień. Dałam się porwać bez dwóch zdań. Odpoczęłam i zrelaksowałam się. Była to przyjemna odskocznia od spraw codziennych. Calista Langley jest główną postacią w książce. To panna dobrze urodzona,choć niestety niezamożna. Z tego powodu właśnie uczucie jej narzeczonego nie przetrwało próby czasu. Odziedziczony w spadku wielki dom, przywodzi na myśl przedsiębiorczej Caliscie otwarcie swojego małego biznesu. Wkrótce zostaje szefową w dzisiejszej agencji matrymonialnej, mianowicie organizuje w swoim domu tzw "salony" na których pojawiają się samotni panowie i panie, którzy mają okazję się poznać i być może zakochać. Oczywiście każdy z zaproszonych gości zostaje przedtem dokładnie sprawdzony. Jest to profesja, której bynajmniej większość nie pochwala. Uważa się ją za miejsce schadzek i grzechu. Takiego zdania jest również pisarz Trent Hastings- autor serii powieści kryminalnych i brat jednej z klientek agencji. Tak dochodzi do spotkania Calisty i Trenta, kiedy to lekko wzburzony dżentelmen przychodzi do jej biura i oskarża o deprymowanie jego siostry Eudory. Okazuje się,że Calista jest jego ogromną fanką i czyta wszystkie jego publikacje, lecz osoba Pana Hastingsa wzbudza w niej niesmak tak wyssanymi z palca osądami. Mimo wcześniejszych uprzedzeń sytuacja w jakiej znajdzie się dama skłoni ją do zawarcia z Trentem pewnego przymierza, mającego na celu ocalenie jej życia. W miarę rozwoju akcji wtajemniczonych zostaje więcej osób i zostaje uformowana grupa przypominająca mi kreskówkę Scooby-Doo. Przyznaję,że pomysł wtajemniczenia więcej niż dwóch osób w plan to niezły pomysł,przez to książka robi się dużo ciekawsza. W miarę rozwoju wydarzeń zauważamy chemię jaka się tworzy pomiędzy Trentem a Calistą. Ich romans to tylko tło do intrygi ,ale bardzo subtelnie rozegrany. Jeżeli chodzi o minusy, to minusy się oczywiście pojawiają, bo każda powieść ma jakieś nietrafione i nie przemyślane akcje i tutaj nie pasowała mi jedna rzecz. Kiedy już nasza grupa jest u kresu rozwiązania zagadki, to ten zły charakter pod naporem pytań ze strony szpiegów wyśpiewa im wszystko jak na spowiedzi. Nie pasowało mi to,jest to zagranie słabe i na odczepne powinna do prawdy prowadzić bardziej zawiła droga niż wyśpiewanie wszystkiego jak na torturach. Stwierdzam mimo małych odchyleń,że czas poświęcony na przeczytanie tego romansu historycznego spędziłam bardzo miło i przyjemnie. Ocena na mocne siedem.
Ewelina Czytalska - awatar Ewelina Czytalska
oceniła na 7 6 lat temu
Siedem nocy z rozpustnikiem Anna Campbell
Siedem nocy z rozpustnikiem
Anna Campbell
Kiedy sięgnęłam po książkę, spodziewałam się romansu historycznego z ciekawą fabułą i dobrze zbudowanymi bohaterami. Lubię powieści, których akcja rozgrywa się w dawnych czasach, dlatego ta książka od razu zwróciła moją uwagę. Po jej przeczytaniu mam jednak dość mieszane odczucia. Akcja powieści rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii i skupia się głównie na relacji dwóch bohaterów: Jonasa Merricka i Sidonii Forsyth. Jonas jest mężczyzną, który po dramatycznych wydarzeniach z przeszłości odciął się od świata i żyje samotnie w swojej posiadłości. Unika ludzi i uchodzi za osobę niebezpieczną oraz tajemniczą. Jego życie zmienia się, gdy pojawia się u niego Sidonia. Początkowo ich relacja opiera się wyłącznie na umowie, jednak z czasem między bohaterami zaczyna pojawiać się coraz więcej emocji. Stopniowo poznają się lepiej i odkrywają swoje tajemnice oraz trudną przeszłość. Ten motyw przemiany bohaterów i powolnego budowania relacji był jednym z ciekawszych elementów książki. Ciekawie skreowana postać Jonasa Merricka. Jest to bohater skomplikowany, zamknięty w sobie i naznaczony traumą. Z jednej strony sprawia wrażenie chłodnego i nieprzystępnego człowieka, ale z drugiej można zauważyć, że pod tą maską kryje się ktoś bardzo zraniony. Dzięki temu jego postać wydaje się bardziej wielowymiarowa. Sidonia również jest ciekawą bohaterką – odważna i zdeterminowana, ponieważ decyduje się na bardzo ryzykowny krok, aby pomóc swojej siostrze. Momentami jednak miałam wrażenie, że jej zachowanie jest trochę zbyt idealistyczne. Styl pisania autorki jest dość lekki i przystępny, dzięki czemu książkę czyta się szybko. Z jednej strony jest to zaleta, bo fabuła potrafi wciągnąć i łatwo się ją śledzi. Z drugiej strony momentami historia wydawała mi się oklepana. Niektóre wydarzenia można było łatwo przewidzieć, a część scen była przerysowana, co czasami sprawiało wrażenie przesady. Miałam też wrażenie, że akcja skupia się prawie wyłącznie na relacji między bohaterami, przez co tło historyczne nie jest zbyt rozbudowane. Mimo tych wad książka ma też swoje dobre strony. Przede wszystkim autorka potrafi budować napięcie między bohaterami i stopniowo rozwijać ich relację. Dzięki temu można obserwować, jak zmieniają się ich uczucia i podejście do siebie nawzajem. Historia porusza również temat samotności, zaufania i tego, jak trudna przeszłość może wpływać na życie człowieka. Książka bardziej dla fanów romansu. Mimo to czytało mi się dość dobrze jednak nie zrobiła na mnie aż tak dużego wrażenia.
KotkaPsotka - awatar KotkaPsotka
oceniła na 6 1 miesiąc temu

Cytaty z książki Ogród kłamstw

Więcej
Amanda Quick Ogród kłamstw Zobacz więcej
Amanda Quick Ogród kłamstw Zobacz więcej
Amanda Quick Ogród kłamstw Zobacz więcej
Więcej