Myśliwy

Okładka książki Myśliwy
Andreas Franz Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Julia Durant (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
479 str. 7 godz. 59 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Format:
papier
Cykl:
Julia Durant (tom 4)
Tytuł oryginału:
Der Jäger
Data wydania:
2012-01-17
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-17
Liczba stron:
479
Czas czytania
7 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377991190
Tłumacz:
Barbara Niedźwiecka
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Myśliwy w ulubionej księgarni i

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Myśliwy

Średnia ocen
7,5 / 10
298 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1655
1652

Na półkach: ,

Komisarz Julia Durant boryka się z problemami osobistymi. Umie jednak to pogodzić z pracą, w której musi znaleźć seryjnego mordercę kobiet. Śledztwo toczy się wielotorowo i kiedy wydaje nam się, że znamy już mordercę to wówczas akcja nabiera tempa i zakończenie jest zaskakujące. Książka trzyma w napięciu. Polecam

Komisarz Julia Durant boryka się z problemami osobistymi. Umie jednak to pogodzić z pracą, w której musi znaleźć seryjnego mordercę kobiet. Śledztwo toczy się wielotorowo i kiedy wydaje nam się, że znamy już mordercę to wówczas akcja nabiera tempa i zakończenie jest zaskakujące. Książka trzyma w napięciu. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

604 użytkowników ma tytuł Myśliwy na półkach głównych
  • 361
  • 240
  • 3
71 użytkowników ma tytuł Myśliwy na półkach dodatkowych
  • 50
  • 5
  • 4
  • 3
  • 3
  • 3
  • 3

Tagi i tematy do książki Myśliwy

Inne książki autora

Andreas Franz
Andreas Franz
Niemiecki pisarz. Urodził się w Saksonii. Zanim na poważnie zajął się karierą literacką imał się różnych zajęć. M.in. grał na perkusji jako muzyk sesyjny, był także kierowcą ciężarówek ze sprzętem muzycznym potrzebnym podczas koncertów. Jego pierwsza książka ukazała się drukiem, gdy miał już 42 lata. Najbardziej zasłynął serią powieści kryminalnych o nadkomisarz Julii Durant. Nie należy go mylić z Andresem "Resim" Franzem (1897-1970), niemieckim przedwojennym piłkarzem. Wybrane dzieła autora: "Das achte Opfer" (1999, polskie wydanie: "Ósma ofiara", Weltbild, 2011), "Der Jäger" (2001, polskie wydanie: "Myśliwy", Świat Książki, 2012), "Teuflische Versprechen" (2005, polskie wydanie: "Diabelskie obietnice", Świat Książki, 2015), "Unsichtbare Spuren" (2006, polskie wydanie: "Ślady, których nie było", Wydawnictwo Buchmann, 2011), "Eisige Nähe" (2010, polskie wydanie: "Lodowata bliskość", Wydawnictwo Buchmann, 2012). Stan cywilny: żona (1974-13.03.2011, jego śmierć), 5 dzieci.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Syndykat pająka Andreas Franz
Syndykat pająka
Andreas Franz
Swoją przygodę z Andreasem Franzem zaczęłam parę lat temu i mam do jego twórczości ogromny sentyment, bo to dzięki jego książkom zakochałam się w kryminałach. W większości kryminałów z jakimi przyszło mi się mierzyć głównym bohaterem (komisarzem/inspektorem, który rozwiązywał wszelkie zagadki) był mężczyzna. Franz główną postacią uczynił kobietę, komisarz Julię Durant, mającą niebywałą intuicję, która pomaga jej rozszyfrować najbardziej tajemnicze zbrodnie i zagadki. Syndykat Pająka to piąta część przygód genialnej komisarz. Tym razem intuicja komisarz podpowiada jej, że pozornie oczywista sprawa kryje większą tajemnicę. Intuicja jej nie zawiodła - każdego dnia Durant jest obrzucana coraz to większą ilością zagadek stojacych za pozornie oczywistym zabójstwem, po którym morderca popełnił samobójstwo. Komisarz stara się za wszelką cenę rozwiązać wszystkie zagadki, a ostatecznie dowiaduje się, że za wszystkim czai się ogromna sieć stworzona przez mafię. Determinacja komisarz Durant i jej oddanie sprawie tworzy niesamowicie połączenie, co tworzy mieszankę nie do pokonania! Komisarz nie spocznie, dopóki nie rozwiąże zagadki. Czy jej się to uda? Tego dowiecie się, kiedy sami poznacie historie genialnej komisarz 😉 Mimo genialnej historii, pełnej intryg, tajemnic - książka miała według mnie małe minusy. To są rzeczy, które ja zaliczam do wad, a niekoniecznie inni czytelnicy będą uważać to samo. Nie jest tajemnicą, że nie przepadam za historiami, gdzie są wplecione długie opisy bądź monologi trwające przez parę stron, po prostu szybko w takich chwilach się rozkojarzam i zaczynam się nudzić przez co książki tracą w moich oczach, nawet te najlepsze. W ogólnym rozrachunku polecam każdemu wszystkie książki Franza, gdyż porusza w książkach bardzo "przyziemne" wątki, a w tej książce pokazuje nam między innymi świat handlu ludźmi, narkotyków, mafii, płatnych morderców czy korupcji. Przyznajcie sami - sporo tego jest 💀 sam autor niestety opuścił już nasz świat, przez co nie będzie już kolejnych książek z Durant w roli głównej i również dlatego uważam, że jego książki zasługują na jeszcze większy rozgłos i uznanie!
BuszującawStronach - awatar BuszującawStronach
ocenił na 8 5 lat temu
Tylko on wie Patrick Bauwen
Tylko on wie
Patrick Bauwen
"Tylko on wie" to powieść francuskiego pisarza Patricka Bauwena. Autor jest z zawodu lekarzem pogotowia ratunkowego i dlatego tak dobrze znane mu jest środowisko lekarzy i tak realne są opisywane przez niego rany i wypadki. Fabuła książki "Tylko on wie" opiera się pozornie na jednym wydarzeniu: zniknięciu i poszukiwaniu zaginionego przed laty lekarza. Ale historia ta szybko się komplikuje odsłaniając kolejne wątki, zarówno z przeszłości, jak i poprzeplatane nowinkami ze świata medycyny, czy technologii informacyjnej. Autor nie zapomina też o relacjach międzyludzkich, ocieplając nieco w ten sposób fabułę. Czyta się szybko i z dużą ciekawością, jak na sensacyjną powieść przystało. Dynamiczna, wciągająca, trzymająca w napięciu - taka jak lubię. Polecam! ***************************************** Marion Marsh to 35-letnia asystentka dziennikarki; przemęczona, niedoceniana, sfrustrowana, ale też niewiele oczekująca od życia. Ma wąskie grono przyjaciół, wieczorami rozmawia ze znajomymi z facebooka i właśnie od tego zaczyna się lawina zdarzeń, która wywróci jej świat do góry nogami. Gdy napisze do niej ktoś o tajemniczym nicku, łatwo daje się wciągnąć w grę. Tylko, że szybko robi się niebezpiecznie: ginie jej kot, dochodzi do groźnego wypadku, w którym ciężko ranna zostaje jej przyjaciółka. a to dopiero początek. Nagle jest zmuszona wyjechać z Francji do Stanów Zjednoczonych, zostaje porwana przez tajemniczego Trojana i wciągnięta w śledztwo FBI, a po tym wszystkim nie przerazi już jej nawet rozmowa z wpływowym bossem przestępczości narkotykowej. Wszystko to ma swoje źródła w jej przeszłości. 15 lat temu odbywała praktykę lekarską w szpitalu, gdzie poznała przystojnego, ambitnego chirurga i się zakochała. Planowali wspólną przyszłość, ale nagle podczas pięknej romantycznej nocy, Nathan zniknął. A ona straciła dużo więcej niż szanse na szczęście. Teraz wszystko wskazuje na to, że on żyje i jej potrzebuje. U Marion budzi się nieznana siła i determinacja, zdecydowanie prze do przodu, biorąc udział w niebezpiecznych akcjach policyjnych i improwizowanych ucieczkach, rodem z filmów akcji. Ludzie wokół niej giną na jej oczach. I nikt nie jest tym, za kogo go uważała. Musi na nowo przewartościować swoje spojrzenie na życie. Po tak wielu stronach akcji, ucieczek, bójek, porwań, strzałów itp. optymistyczne zakończenie wywołało mój uśmiech - jednak ten świat nie jest taki okrutny...
Auraa - awatar Auraa
oceniła na 8 9 lat temu
Zimowy morderca Krystyna Kuhn
Zimowy morderca
Krystyna Kuhn
Rok 1942, Kraków. Młoda dziewczyna zostaje wywieziona do Niemiec zmuszona do pracy jako pokojówka w pewnej bogatej,eleganckiej rodzinie. A następnie w 2006 roku we Frankfurcie, pewnej zimowej nocy zostaje popełnione bardzo mrożące krew w żyłam potworne, masakryczne morderstwo. Na miejscu całej tej zbrodni pojawia się prokurator Miriam Singer zwana "Żelazną Damą" jest ona kobietą o stalowych nerwach, silna, twardą rękę trzyma,ma surowe zasady i metody działania. Tą ofiarą jest Henrietta Winkler-sama nestorka wpływowych przedsiębiorców. W drugi dzień to nagle zostaje uprowadzony prawnuk jej, jednak porywaczowi jemu samemu nie chodzi o ten okup. Rozpoczyna się wyścig z czasem i niebezpieczna, bardzo tocząca się gra o życie chłopca. Jaką rolę odegra w tej całej sprawie porwania dziecka krakowski policjant z Krakowa? Czy dopadnie tego porywacza, zanim będzie za późno? Nieznane zdjęcia mieszkaniu nestorki wcześniejsze, które ukrywała z czasów drugiej wojny światowej i jakie sekrety zdradzą? Prokurator Miriam Singer musi zmierzyć się twarzą, w twarz z mordercą, a także z mrocznymi tajemnicami przeszłości. Znakomicie stworzona akcja, doskonale poprowadzona fabuła, świetnie zbudowane napięcie w książce,jest to co lubię morderstwo,dużo emocji, historia przeplata się z teraźniejszością do współczesności. Zaintrygowana byłam tą powieścią kryminalną,bardzo mnie wciągnęła czyta się rewelacyjnie! Pochłonęłam ją szybko, z każdą kartką książki ciekawiła mnie coraz bardziej. Przewidywalna książka, intrygująca i genialna! To moje pierwsze spotkanie z Panią Krystyną Kuhn niemiecką autorką, i przekonałam się, że pisze świetnie, kryminał jest w dobrym,super stylu napisany. Po prostu rewelacyjna powieść kryminalna,znakomita mi się spodobała.
Justyś - awatar Justyś
ocenił na 9 8 lat temu
Katedra Nelson DeMille
Katedra
Nelson DeMille
Oddziały IRA, w dzień św. Patryka, zajmują katedrę św. Patryka w Nowym Jorku. Wysuwają żądania, grożą wymordowaniem zakładników i wysadzeniem katedry. Władze mają 24 godziny na takie czy inne rozwiązanie problemu. Każda kolejna godzina ujawnia kolejne niespodzianki, a czytelnik jest uświadamiany, że świat nie jest czarno-biały. Początkowe dwadzieścia procent tekstu jest jakieś takie niezgrabne, kiepsko napisane, jakby przez kogo innego. Miałem duże problemy z immersją, ale potem zassało i dowiozło do końca, nie wiem, może się przyzwyczaiłem do sposobu pisania. Ogólnie rzecz biorąc, od strony warsztatu - konstrukcja utworu, postacie, narracja, itp. - rzecz jest ogarnięta zgrabnie, stosownie do sensacyjnego thrillera. Oprócz ściśle akcyjno-rozrywkowego charakteru, znajdziemy w "Katedrze" sugestię by nie wydawać łatwych, jednoznacznych i autorytarnych ocen. Nie zawsze ten "zły" jest naprawdę tym złym, czasem po prostu jest przyparty do muru i nie ma innego wyjścia. I oczywiście na odwrót. Autor obnaża też słabość (w kontekście rzeczywistego interesu społecznego), cynizm i hipokryzję organizacji typu państwo, służby specjalne czy instytucjonalny kościół. Również mechanizmy dzisiejszego systemu demokratycznego nie są idealne, na najwyższe stanowiska wynoszą ludzi małostkowych, interesownych i zwyczajnie nikczemnych. Podsumowując, nic szczególnie wyjątkowego, niemniej rzetelnie napisana, niegłupia powieść sensacyjna. 7/10
Fidel-F2 - awatar Fidel-F2
ocenił na 7 1 rok temu
Niewinny David Baldacci
Niewinny
David Baldacci
Po raz kolejny powiem - jest dobrze. Baldacci to jednak „mój” autor, a Niewinny to kolejna jego książka, która trafiła w mój gust i zapotrzebowanie czytelnicze. Will Robie jest trudnym bohaterem. Najpierw zabójca na zlecenie, później obrońca pokrzywdzonych, oszukany kochanek, wybawiciel i całkiem niezły przyjaciel. Do tego trzeba dołożyć dwie kobiece postaci – partnerka w odkrywaniu tajemnicy oraz nastolatka pozbawiona opieki, pióro Baldacciego, całkiem niezły pomysł na fabułę. Jest jeszcze trzecia, ale to zupełnie inna bajka. W każdym razie taki zestaw to plus i pomysł na sukces murowany. Jak zwykle Baldacci tworzy bohaterskiego bohatera, ludzi których trzeba ochraniać oraz tych złych, którzy w tym wypadku mogą zaskoczyć. Wszystko spięte jest przemyślaną, skomplikowaną i odpowiednio splątaną fabułą, która początek ma znacznie dalej i znacznie głębiej niż pierwsze strony książki. Relacje między bohaterami to dodatkowy plus całej historii. Postać Julie znakomicie zrobiła całej fabule, ale również samemu Willowi. Uczyniła go bardziej przystępnym, ludzkim, a przez to bardziej ciekawym osobowościowo i czytelniczo. Fabuła szybka więc książkę czyta się znakomicie – lekko, szybko, bez wymuszonych przystanków. Znakomita na odpoczynek, ale i na naładowanie baterii. Dobrze nam zrobią biegi razem z bohaterem ulicami amerykańskich miast, ratowanie poszkodowanych, odkrywanie międzynarodowych spisków. Gwarantowane poczucie samozadowolenia. Polecam, to znakomite rozpoczęcie cyklu. Wielka szkoda, że nie ma kontynuacji wydanej po polsku, myślę, że znalazłaby wielu czytelników.
katala - awatar katala
oceniła na 7 5 lat temu

Cytaty z książki Myśliwy

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Myśliwy