Nikt nie lubi turystów

Okładka książki Nikt nie lubi turystów Patsy Brooks
Okładka książki Nikt nie lubi turystów
Patsy Brooks Wydawnictwo: Elf Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Elf
2009-01-01
2009-01-01
miłość

Nie porwała mnie ta pozycja. Niby historia bardzo piekna bo dziewczyna z wyższych sfer interesuje sie chłopakiem z prowincjii, ale czytając nie odczuwałam przyjemności.

Takie sobie ..

Takie sobie ..

Tytuł trochę mnie zmyli, bo spodziewałam się historii innego typu. Na początku książka zaciekawiła mnie, ale im czytałam dalej tym było gorzej. Nie spodobała mi się książka, chociaż głównego bohatera Robina nie mogłam nie polubić.

Kolejna książka z serii 'Nie dla mamy, nie dla taty...' napełniała mnie przyjemnymi uczuciami jeszcze zanim zaczęłam ją czytać. Byłam do niej nastawiona w pełni pozytywnie i... na przeczuciach się skończyło. Książka odrobinę mnie rozczarowała, bo spodziewałam się czegoś innego.

Bohaterem książki jest Robin, który wychowywał się w biednej dzielnicy. Jego inteligencja i sukcesy w nauce pozwoliły mu zdobyć stypendium w jednej z lepszych prywatnych szkół, do której uczęszczali uczniowie z bogatych rodzin. Robin czuł się tam obco, bo prawie wszyscy traktowali go z góry, jednak jedna uczennica, Stella, zdawała się go lubić. Zaprosiła go nawet na swoje urodziny i chłopak, po wielu wątpliwościach postanowił się na nie wybrać. Z przyjęcia wyszedł z mieszanymi uczuciami, bo czuł, że Stella jest dla niego kimś więcej, niż tylko uprzejmą koleżanką, ale nie był pewien, czy ona czuje to samo.

Fabuła tej krótkiej opowieści wydaje się ciekawa i dosyć interesująca. Takie wrażenie odniosłam, gdy tylko przeczytałam opis znajdujący się na okładce. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że większości rzeczy o głównym bohaterze dowiadujemy się z opisów, czy jego wspomnień, bowiem akcja książki rozpoczyna się w dniu przyjęcia. Miałam nadzieję, że początek będzie wprowadzeniem do życia bohatera, że dowiem się, jak dawał sobie radę z nowym towarzystwem w szkole i jak w ogóle się w niej znalazł. Niestety, tu się zawiodłam.

Niemniej, książka ma w sobie coś, co zawsze będzie mnie do niej przyciągać. Co najważniejsze, mam do tej serii sentyment, więc zawsze znajdę na nią czas i chęci. Oprócz tego barwne okładki, cieszące oko z pewnością nie odrzucają, więc warto próbować, nawet, jeśli książka nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Polecam, czy nie polecam? Sama nie wiem. Z pewnością nikogo nie będę do niej zmuszać, bo wielu czytelników ma okres młodzieńczej miłości za sobą. Książka spodoba się fanom serii, a także tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z nią. I choć bywały lepsze, to czas przeznaczony na nią nie będzie czasem zupełnie zmarnowanym.

Ciekawa książka...
Autorka przedstawia nam że bogata dziewczyna mieszkająca w willi może a raczej potrafi i umie zaprzyjaźnić się z biedniejszym od niej chłopakiem.

Ciekawa książka...

Książka,która nie za bardzo mi się spodobała.Troszkę za banalna i bez żadnego przekazu,jednak cieszę się,że mogłam zapoznać się z serią "Nie dla mamy,nie dla taty..."

Boskaaa .!; D

Boskaaa .!; D

Super książka

Super książka

Bardzo ciekawa książka, która opowiada o przełamywaniu barier Robina i Stelli. Super książka - po prostu!

• 2011
  • Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
  • Nie dla mamy...

Dodaj cytat z książki Nikt nie lubi turystów