Morderstwo w Wrides Park

Okładka książki Morderstwo w Wrides Park
Joseph Smith Fletcher Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Murder at Wrides Park
Wydawnictwo Poznańskie
1990-01-01
1990-01-01
Jan Stanisław Zaus
śledztwo literatura angielska - 20 w. Londyn

Jak ja tęskniłam za klasycznym kryminałem. Bez skandynawskich udziwnień czy polskich popłuczyn. Poprawny, trochę flegmatyczny, pisany nienagannym językiem pozbawionym emocji.
Tęskniłam też za niespiesznym trybem życia brytyjskich arystokratów początku XX wieku, wszystko to przez miłość do altmanowskiego "Gosford Parku". Nieuleczalne uczucie.
W każdym razie na początek...

Nie zapomnę tej książki! Jest fantastyczna! Trzyma w napięciu od pierwszych stron po ostatnie zdanie. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora.

• Przeczytane w 2016
  • Biblioteka Publiczna