Skazani na siebie

Okładka książki Skazani na siebie Nora Roberts
Okładka książki Skazani na siebie
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Orchidea literatura obyczajowa, romans
Harlequin Orchidea
A will and a way
Harlequin
2003-01-01
2003-01-01
8323819777
Wanda Jaworska
romans powieść miłość pieniądze spadek

❤❤❤❤❤❤❤❤

❤❤❤❤❤❤❤❤

[...]
- Do diabła, Bruno, jak nie przestaniesz… – Urwała, bo pies nagle zesztywniał i zaczął warczeć(…)
Mimo że ręce miała zgrabiałe z zimna, chwyciła znowu patelnię, podniosła się i zaczęła się skradać w kierunku najbliższego drzewa. Usiłując zachować spokój, zbierała się do ataku i obrony. Nieważne – krewny czy obcy, zrobi co do niej należy. Kolana uginały jej się ze strachu. Bruno rzucił się naprzód. Pandora podniosła patelnię i czekała.
- Co się tu, do diabła, dzieje?
- Michael! – Patelnia wylądowała w śniegu, a ona rzuciła się naprzód za Brunem. Szczęśliwa okrywała pocałunkami twarz Michaela.
- Och Michael! Jak się cieszę, że to ty.
- Taaak. Wyglądałaś rzeczywiście na uszczęśliwioną z tą patelnią. Skończył ci się lakier do włosów?
- Była pod ręką – warknęła i odstąpiła o krok

„Norka” fajnie rozbudowała i poprowadziła intrygę, zabawne dialogi i wyraziści bohaterowie dopełniają całości.
W przypadku tej konkretnej Autorki byłam, jestem i będę nieobiektywna, bo uwielbiam wszystko co napisze. Niezależnie od tego czy będzie to pod jej nazwiskiem czy też pseudonimem😉👍

[...]

Bardzo lubię książki N. Roberts .Ale ta szła mi opornie. Czegoś w niej zabrakło.

"Bohater jest inteligentny, czarujący. Ma ogromną siłę woli. Czyż nie rzucił palenia pięć tygodni, trzy dni i czternaście godzin temu? Bohaterka jest osobą upartą i zaciętą, często arogancję myli z niezależnością. Bohater powoli kruszy pancerz, za którym się chroni, ku ich obopólnemu zadowoleniu." Takimi słowami Michael opisałby sztukę, w której on i Pandora graliby główne role. I szczerze mówiąc ta historia z mojego punktu widzenia bardziej przypomina właśnie fikcję literacką niż prawdziwe życie. Taki spadek i taka ostatnia wola zmarłego?

Pandora i Michael wcale nie walczą ze sobą tak zaciekle jak spodziewałam się po przeczytaniu opisu. Może odrobinę się sprzeczają i lubią sobie dokuczać, ale to nic takiego.

Podobała mi się dwójka staruszków oddana bezgranicznie zmarłemu pracodawcy. Byli przywiązani do tego ekscentrycznego domu i traktowali jego nowych właścicieli jak rodzinę. Zabawne były ich próby swatania. Szkoda, że Sweeney nie wiedziała, że ta dwójka poradziłaby sobie i bez jej niewinnej intrygi.

Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że jeden z członków rodziny McVie posunął się tak daleko w swoich próbach odzyskania kontroli nad spadkiem. Bałagan w pracowni, OK. Butelka szampana z pestycydem to w gruncie rzeczy też nic takiego. Zamknięcie Pandory w piwnicy i nastraszenie Michaela złym stanem zdrowia matki było podłe, ale próba zabójstwa to przesada. Pieniądze od zawsze mieszały ludziom w głowach i to nigdy się nie zmieni.

Bardzo fajnie się czytało.Książka lekka i przyjemna.Polecam fanom Nory Roberts.

Bardzo fajnie się czytało.Książka lekka i przyjemna.Polecam fanom Nory Roberts.

W książce poruszony jest temat pieniędzy i tego co może zrobić własna rodzina, żeby te pieniądze dostać. I to wcale nie biedna rodzina, bogata ale jeszcze bardziej pazerna.
Starszy ekscentryczny pan zostawia równie ekscentryczny testament z dosyć ciekawymi zapisami, w których nawet jest mowa, że komuś zostawia tylko życzenia bo niczego innego nie potrzebują. Najciekawszym zapisem jest to, że dwoje młodych ludzi musi mieszkać razem przez sześć miesięcy w jego domu, nawet opisane jest, że nie mogą spędzić dwóch nocy poza domem.
Ona artystka, tworzy biżuterię. On pisze scenariusze do seriali. Oboje mają o drugiej osobie niezbyt dobre mniemanie. Oboje lubią docinać tej drugiej osobie. Oboje kochali wujka i ....
Oboje nie są zainteresowani specjalnie pieniędzmi, których jest prawdę mówiąc mnóstwo, ale kochają dom i zgadzają się na warunki i w tym miejscu zaczynają się schody. Rodzina jest pewna, że nie wytrzymają ze sobą nawet tygodnia, ale los płata figle.
Ktoś zaczyna im robić kawały, na początku z pozoru niewinne, ale kończą się niezbyt ciekawie, nie będę wchodziła w szczegóły bo osoby, czytające książkę nie będą miały niespodzianek.
Książka jest ciekawa, szybko się ją czyta. Wciąga. Nie brakuje też dosyć zabawnych teksów, z których można się pośmiać. Ma to coś tajemniczego w sobie, do końca książki nie byłam pewna, kto to wymyślił i realizował, aczkolwiek domyślałam się.

• Nora Roberts
  • Harlequin
  • Romans

Dodaj cytat z książki Skazani na siebie