Apsara

powieść współczesna terroryzm akcja krymiał sensacja
kryminał, sensacja, thriller
978-83-247-2142-9
powieść współczesna terroryzm akcja krymiał sensacja

Apsara to kmerska tancerka. Powieść ocieka przesadnym uwielbieniem dla zwiewnych, pachnących , pięknych (w oczach pisarza) egzotycznych kobiet . Kambodża, Turcja, Wietnam, Australia , Ameryka , Europa , zabytki , zapachy, potrawy i luksusowe hotele. Koncerty fortepianowe. Zamachy terrorystyczne . Zderzenie wielu kultur i obyczajowości . Wszystko tu jest w nadmiarze.

Skończyłem.
Debiut?? 760 stron?? Szacunek. I tutaj chyba pochwały się skończą. Niestety książka bardzo nie równa, na jedną ciekawą stronę dwie zupełnie nudne. Autor miał fajny pomysł ale chyba wątki nie za bardzo mu się skleiły. Szczerze powiem, że można by zamiast "Apsary" napisać dwie książki i efekt byłby dużo, dużo lepszy.

W największym skrócie - mokre fantazje pana autora na temat wyjazdu na wakacje i wyrwaniu sobie egzotycznej foczki. Każdy z bohaterów to prawdziwy samiec alfa, odważny, męski, inteligentny i oczywiście odnoszący sukcesy na tle zawodowym, natomiast każda bohaterka jest ładniusia, ma cudowne, pachnące 'ciałko' i tylko czeka na to, aby wskoczyć mężczyźnie do łóżka. Refleksje...

Wciągająca egzotyczna polecam

Jeśli jesteście osobami wrażliwymi, uwielbiającymi odczuwać tajemniczy nastrój orientu, studiować intymną atmosferę między kochankami, albo zgłębiać złożoność międzyludzkich relacji i liczne twarze miłości, jaką potrafią darzyć się ludzie... nie czytajcie tej książki.

Zmysłowa podróż? W żadnym wypadku. Zmysłowość nie polega na opisywaniu ze szczegółami, kto kogo czym...

Dużo się w tej książce dzieje, może nawet zbyt dużo, bo wydaje mi się, że powstała z tego jakaś poszarpana historia.
Przeczytałam do końca, ale bez przekonania i pod koniec właściwie już nie pamiętałam, co było na początku:)

Powieść o podłożu erotycznym.Miała być lekką lekturą na urlop,a mnie wciągnęła w świat intryg,polityki.To nie jest lekka powieść ,ona nie pozwoli Ci się oderwać.Nawet gdy ją odłożysz będziesz myślał(a) o niej....Jak dalej potoczą się losy bohaterów.Komu pisane jest szczęście? I co nim jest?We mnie wywołała falę smutku.

Polecam dla wytrwałych :)

2041

Dawno nie miałam takiego problemu z oceną książki i dawno aż tak długo nie zastanawiałam się nad tym, co o książce napisać.
Dopiero gdy skończyłam ją czytać stwierdziłam, że wyjątkowo rozumiem zarówno tych, którzy przyznali książce jedną gwiazdkę, jak i tych, którzy przyznali gwiazdek dziesięć.

Książka jest naprawdę świetna!

Niestety, ma kilka bardzo słabych i...

Godna polecenia, dobrze napisana, wielowątkowa akcja, szacun dla Litmanowicza, w końcu to jego pierwsze spotkanie z pisarstwem.

Moją uwagę zwrócił tytuł, sugerujacy kierunek orientalny i nie mylilam się, jednak znaczenie tego słowa czytelnik powinien poznać sam, bo warto.
Akcja powieści toczy się w dwóch ostatnich latach XX wieku, gdzie tematem przewodnim jest kobieta - kobieta na różnych krańcach świata i jej status społeczny. Wydaje się niestety, że w niektórych regionach nic się w tym...

Dyskusje

• Domowa biblioteczka