Religie starożytnego Bliskiego Wschodu

historia
978-83-7505-068-4
religioznawstwo starożytność Bliski Wschód religie

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Praca zbiorowa „Religie starożytnego Bliskiego Wschodu” stanowi spójny i kompetentnie opracowany zarys tytułowej problematyki. Można ją uznać za przykład bardzo dobrej współpracy polskich badaczy z różnych ośrodków naukowych. Doczekała się zresztą pozytywnej recenzji ze strony tak uznanego badacza Bliskiego Wschodu w starożytności jak M. J. Olbrycht (a pewnie i kolejnych,...

• Starożytność
  • Bliski Wschód
  • Egipt
  • Historia nauki, kultury i religii
  • Iran i świat irański
  • Mezopotamia