Wołyń 1939

historia druga wojna światowa Wołyń wrzesień 1939
historia
Historyczne Bitwy
historia druga wojna światowa Wołyń wrzesień 1939

Konkretna i bardzo szczegółowa analiza działań wojennych na Wołyniu w '39 roku. Autor nie ograniczając się do opisu działań wojennych przedstawia także charakterystykę regionu, województwa wołyńskiego, szczegółową dyslokację sił polskich przed 1 września a także poczynania najwyższych władz państwowych i wojskowych podczas ich kilkudniowego pobytu na Wołyniu. Główna część...

Była to moja pierwsza pozycja z serii Historyczne Bitwy.
Książkę mogę polecić, ale tylko dla miłośników historii i militariów. Dokładne opisy wydarzeń, dużo danych i relacje uczestników. Osoby nie zainteresowane tym tematem mogą mieć kłopot z przebrnięciem przez sporą ilość informacji.
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii.

• Historia
  • 334strony