Wołyń 1939

Bellona
2016-01-01
2016-01-01
historia druga wojna światowa Wołyń wrzesień 1939

Okładka książki Bitwy polskiego września. Bzura, Lwów, Warszawa Tadeusz Jurga, Wojciech Włodarkiewicz, Lech Wyszczelski
Bitwy polskieg... Tadeusz Jurga, Wojc...
Okładka książki Historia Militaris Polonica Janusz Gmitruk, Wojciech Włodarkiewicz
Historia Milit... Janusz Gmitruk, Woj...

Konkretna i bardzo szczegółowa analiza działań wojennych na Wołyniu w '39 roku. Autor nie ograniczając się do opisu działań wojennych przedstawia także charakterystykę regionu, województwa wołyńskiego, szczegółową dyslokację sił polskich przed 1 września a także poczynania najwyższych władz państwowych i wojskowych podczas ich kilkudniowego pobytu na Wołyniu. Główna część pracy przedstawia starcia z Niemcami oraz walki z Sowietami i dywersantami po 17 września na terenie województwa. Jest to jeden z lepszych HB-eków,z podsumowaniem na końcu każdego rozdziału choć wyliczanie kolejnych batalionów KOP z ich stanami osobowymi może być czasem nużące dla Czytelnika.

Była to moja pierwsza pozycja z serii Historyczne Bitwy.
Książkę mogę polecić, ale tylko dla miłośników historii i militariów. Dokładne opisy wydarzeń, dużo danych i relacje uczestników. Osoby nie zainteresowane tym tematem mogą mieć kłopot z przebrnięciem przez sporą ilość informacji.
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii.

Była to moja pierwsza pozycja z serii Historyczne Bitwy.
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii.

Z racji zainteresowań bardzo mi bliski temat. Jest to solidna pozycja zawierająca sporo konkretnych informacji. Nie czyta się jej jednak łatwo. Dla znawców tematu.

• Historyczne Bitwy
  • XX wiek