Pieśni dalekiej Ziemi

Arthur C. Clarke Wydawnictwo: Alkazar Seria: Science Fiction (Alkazar) fantastyka, fantasy, science fiction
The songs of distant Earth
fantastyka, fantasy, science fiction
Jan Kraśko
Science Fiction (Alkazar)
fantastyka clarke sf s-f

Bardzo dobra książka świetnego autora! Ciekawe spostrzeżenie rozwoju ludzkiej cywilizacji.

Dobre, ale za krótkie! Aż się prosi o opisy dalszych losów kolonistów albo mieszkańców planety Thalassa. I może ciut za bardzo ckliwe.

A to o miłości jest....

Spadła na mnie przypadkiem. Wepchnięto mi ją do walizki, gdy wyjeżdżałam na wakacje i podróż, kempingi i namiot nijak nie przeszkodziły mi jej przeczytać. Pochłonąć. Doskonale się czyta. Niesamowicie uderza w emocje na znacznie - jak mi się wydaje - głębszym poziomie niż jedynie przywiązanie czytelnika do bohaterów. Autor potrafi wspaniale pisać bohaterów zbiorowych,...

Świetna. Niedosyt - chciało by się dalej czytać. Dobre studium ludzkości w przyszłości [ewentualnej :)].
Nie wiem co jeszcze napisać, po prostu Clarke.

Odtrutką na zalewający nas zewsząd potok nowości wydawniczych wydaje się być tylko i wyłącznie spotkanie z solidnym, klasycznym tekstem, który nie musi się ścigać w zawodach o przelotną miłość czytelników. Zgodnie z przyjętą przeze mnie strategią, regularnie sięgam po starą dobrą fantastykę naukową, by dać odpór natręctwu, które zmusza mnie do tego, by wciąż trzymać rękę...

Zaczęło się od muzyki. Zakochałam się w albumie Mike'a Oldfielda, do którego stworzenia zainspirowała go ta powieść, w efekcie kupiłam książkę i się nie zawiodłam.

Wciągająca, czyta się ją raz dwa oraz prowokuje do rozmyśleń nad kondycją ludzkości.

Książki po które sięgam to zazwyczaj pozycje, w których zainteresowała mnie tematyka, zostały mi polecone, są podobne do tych już przeze mnie przeczytanych, stały się hitami lub w sumie natknęłam się na nie przypadkiem w księgarni i wiedziona impulsem postanowiłam je kupić.
Jednak po tę jedną sięgnęłam pod wpływem... Muzyki. Tak, muzyki. Byłam wtedy w gimnazjum i odkrywałam...

Dyskusje

• Science Fiction