Niebo jest wszędzie

The Sky is Everywhere
literatura młodzieżowa
Agata Kowalczyk
jandy nelson niebo śmierć siostry miłość tragedia

Dobra książka, takie młodzieżówki mogę czytać. Opowiada ona o przetrwaniu żałoby, o pogubieniu się w życiu, we własnych uczuciach. Każdy może to zrobić, ale warto naprawiać błędy, a nie sie w nich zatracać. Książka z przesłaniem, dla każdego.

Słodko-gorzka opowieść skierowana raczej dla nastoletnich czytelniczek, ale mnie, choć jestem już nieco starsza od głównej bohaterki też się bardzo podobała. Czytałam ją z zapartym tchem i czasami nawet z przyspieszonym biciem serca. Książka porusza ważny temat, jakim jest śmierć bliskiej osoby i żałoba z tym związana. Powieść ta jest smutna, na każdej kartce czuć wyraźnie...

Moim zdaniem książka mocno przeciętna. Napisana w dosyć luźny sposób. Osobiście uważam, że pozostawia sobie wiele do życzenia. Natomiast, aby nie pozostawiać tylko negatywnych ocen to książka ma tez pozytywy. Porusza tematy ważne w pewnym stopniu dla społeczeństwa tj.: tęsknota, miłość czy śmierć. Dla bardziej wymagających czytelników raczej nie polecam.

Na półkach: , , , ,

Przeczytałam ją na raz, oczywiście zarywając noc, a jakże.
Na początku sposób pisania autorki nieco mnie drażnił, był taki za bardzo hmm... egzaltowany, ale jak się okazało, tak mi się tylko wydawało. Jak już się przyzwyczaiłam to nie wyobrażam sobie jej inaczej napisanej.
Pełna emocji, urocza, smutna i radosna. Polecam ;)

Uwaga, spojleruję: autorka udowadnia nie tylko, że można zakochać się w trakcie przeżywania żałoby - pozwala nam doświadczyć obu stanów! I to jak: huśtawka emocji, po której nie da się normalnie funkcjonować przez kilka godzin...

Jandy Nelson używa bardzo kwiecistych i wręcz artystycznych opisów a jej sposób pisania bardzo przypadł mi do gustu. Sama historia była może nie najbardziej ambitna, ale ciekawa i poruszająca ważny temat straty najbliższej osoby i przeżywania żałoby.

Super książka

Dziewczyna wchodząca dopiero w dorosłe życie a już jest jej trudno.Śmierć siostry,silna więź z jej chłopakiem i do tego jeszcze miłość.Lennie jest trudno pogodzić się z naglą śmiercią siostry.W trudnym dla niej momencie wspiera ja Toby,chłopak jej zmarłej siostry.Razem przeżywają żałobę,jednocześnie zbliżają się do siebie.Lenni ma wyrzuty sumienia wobec siostry,jednak nie...

Na półkach: , , , ,

Wzruszyła mnie bardzo (choć nie płakałam ;)). Piękna opowieść o radzeniu sobie ze stratą najbliższych. Forma książki też na wielki plus. Ogólnie gorąco polecam <3.

Najlepsza książka ever!

Dyskusje