Psychologia stresu
- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
- Data wydania:
- 2008-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2008-01-01
- Liczba stron:
- 250
- Czas czytania
- 4 godz. 10 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788360501498
- Tagi:
- stres
Podręcznik dla studentów psychologii, którzy stykają się z problematyką stresu w ramach przedmiotów podstawowych (psychopatologia) i specjalizacyjnych (psychologia: kliniczna, zdrowia, sądowa). Będzie też pomocą dla studentów innych kierunków humanistycznych: pedagogiki, socjologii, filozofii, prawa, a także dla studentów medycyny. Układ książki opiera się na podstawowych pytaniach dotyczących stresu, jego natury, uwarunkowań i konsekwencji. Autor dokonuje obszernej prezentacji bardzo różnorodnego i bogatego dorobku badawczego i teoretycznego w tej dziedzinie. Przedstawia nie tylko psychologiczne ujęcie stresu, lecz także, ze względu na charakter problemu, odwołuje się do dorobku nauk biologicznych, psychologii porównawczej i ewolucyjnej.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 37
- 27
- 8
- 6
- 3
- 2
- 1
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Czytając książkę ma się wrażenie, że celem nie jest zrozumienie i poznanie zjawiska stresu, ale raczej stworzenie i opisanie jak największej ilości jego definicji. Ktoś przedstawił je tak, ktoś inny jako to, jeszcze inny sposób definiowania był taki. Czyli wszystko brzmi podobnie, każdy sobie rozumie inaczej i nie przybliża nas to do żadnej konkretnej wiedzy. Druga połowa jest pod tym kątem lepsza i przyjemniej się czyta, ale i tak lektura raczej męcząca.
Czytając książkę ma się wrażenie, że celem nie jest zrozumienie i poznanie zjawiska stresu, ale raczej stworzenie i opisanie jak największej ilości jego definicji. Ktoś przedstawił je tak, ktoś inny jako to, jeszcze inny sposób definiowania był taki. Czyli wszystko brzmi podobnie, każdy sobie rozumie inaczej i nie przybliża nas to do żadnej konkretnej wiedzy. Druga połowa...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toBardzo dobro pozycja nt. psychologii stresu, ujmuje zagadnienia pczątku nauki o stresie, definicje a także sposoby radzenia sobie ze stresem.
Bardzo dobro pozycja nt. psychologii stresu, ujmuje zagadnienia pczątku nauki o stresie, definicje a także sposoby radzenia sobie ze stresem.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKsiążkę wypozyczyłam z ciekawości i z powodu wielu stresujących sytuacji w życiu. Liczylam na metody odstresowania się i uświadomienie powodów stresu. Książka napisana raczej językiem naukowym, trudna dla przeciętnego czytelnika bez doświadczenia medycznego czy psychologicznego. Na pewno przydatna studentom psychologii ale za ciężka dla przeciętnego, ciekawskiego czytelnika.
Książkę wypozyczyłam z ciekawości i z powodu wielu stresujących sytuacji w życiu. Liczylam na metody odstresowania się i uświadomienie powodów stresu. Książka napisana raczej językiem naukowym, trudna dla przeciętnego czytelnika bez doświadczenia medycznego czy psychologicznego. Na pewno przydatna studentom psychologii ale za ciężka dla przeciętnego, ciekawskiego czytelnika.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toZdecydowanie bardziej wymagająca lektura niż te pisane przez Helenę Sęk czy Heszen-Niejodek, ponieważ nie jest pisana tym lekko-płynnym stylem charakterystycznym dla obu pań. Jednak o tyle ciekawsza od pozostałych akademickich opracowań o tematyce stresu i radzenia sobie, że bogata w dość szczegółowe opracowanie chemii stresu i wiele, wiele wyników aktualnych badań. Pozycja bardziej dla studentów niż praktyków.
Zdecydowanie bardziej wymagająca lektura niż te pisane przez Helenę Sęk czy Heszen-Niejodek, ponieważ nie jest pisana tym lekko-płynnym stylem charakterystycznym dla obu pań. Jednak o tyle ciekawsza od pozostałych akademickich opracowań o tematyce stresu i radzenia sobie, że bogata w dość szczegółowe opracowanie chemii stresu i wiele, wiele wyników aktualnych badań. Pozycja...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to