Kot, który przenika ściany

Robert A. Heinlein Wydawnictwo: Rebis Seria: Science Fiction fantastyka, fantasy, science fiction
The Cat Who Walks Through Walls
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
Science Fiction
Richard Ames kosmici science fiction

Okładka książki Antologia klasycznych opowiadań sf, Tom 1: Powrót człowieka Ray Bradbury, Robert A. Heinlein, Poul Anderson, Henry Beam Piper, Jack Vance, Fredric Brown, Murray Leinster, James Henry Schmitz
9,7
Antologia klas... Ray Bradbury, Rober...
Okładka książki Mistrzowie sf, antologia tom 02: Spisani na straty Robert A. Heinlein, Alfred Elton van Vogt, Jack Vance, C. C. MacApp, Algis Budrys, Jack Williamson, Stanley Grauman Weinbaum
7,0
Mistrzowie sf,... Robert A. Heinlein,...
Okładka książki Drugie lądowanie Kir Bułyczow, Ray Bradbury, Robert A. Heinlein, Harry Harrison, Bob Shaw, Frederik Pohl, Robert Sheckley, Morio Kita, Edward D. Hoch, Keith Laumer
10,0
Drugie lądowanie Kir Bułyczow, Ray B...
Okładka książki The Science Fiction Hall of Fame, Vol. 2-A Ben Bova, Robert A. Heinlein, Herbert George Wells, Henry Kuttner, Poul Anderson, Theodore Sturgeon, Eric Frank Russell, Cordwainer Smith, Lester del Rey, Cyril M. Kornbluth, Jack Williamson, John W. Campbell, C. L. Moore
0,0
The Science Fi... Ben Bova, Robert A....

Jedna z słabszych pozycji Heinleina .. ciężko znaleźć w niej nowatorskiej treści w stosunku do "Luna to surowa pani", ciężko też znaleźć przesłanie.

W sumie najłatwiej to określić jako nauka na przykładach, kiedy trza uciekać przed biurokratami.

Bryndza i nyndza. Nie dotrwałem Nuda niesamowita. Banalna powieść. Straciłem kilka chwil z życia.

Świetne dialogi i wariacka, zupełnie nietrzymająca się kupy fabuła. Podróże w czasie to niełatwy temat i autorowi wyraźnie wymknął się spod kontroli. Pod koniec lektury odniosłam wrażenie, że nie wiedząc co począć z tym całym bałaganem, autor poddaje się i szuka dla niego jakiegoś usprawiedliwienia. Wymyśla naciąganą teorię "świata jako mitu" w którym logika nie obowiązuje,...

Początek był bardzo intrygujący, może nawet środek też. Następnie rozczarowanie. Wątki zamiast powoli się rozwiązywać, bardziej się komplikują, piętrzą i wchodzą na coraz wyższe poziomy abstrakcji.

Pierwsza połowa pełna wartkiej i wciągającej akcji. Druga połowa - nudne dialogi.

1998

Bardzo dobry humor ! można się uśmiać ale po za tym przeciętna.

Już dawno nie czytałem klasycznej SF. Przez przypadek sięgnąłem po "Kota..." i sprawiło mi to zaskakująco dużo przyjemności. Jest wszystko: kombinacje z czasem, latające pojazdy, strzelaniny... i rewelacyjne, pełne specyficznego humoru dialogi. Nie każdemu się spodoba, ale wielbiciele SF powinni tą pozycję zaliczyć.

Dyskusje

• Science Fiction
  • S-F
  • Ebooki
  • Science-fiction
  • Fantastyka

Dodaj cytat z książki Kot, który przenika ściany