Kuchnia wegetariańska z fantazją

Okładka książki Kuchnia wegetariańska z fantazją Sebastian Dickhaut, Cornelia Schinharl
Okładka książki Kuchnia wegetariańska z fantazją
Sebastian DickhautCornelia Schinharl Wydawnictwo: Muza kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Vegetarian Basics
Muza
2010-05-20
2010-05-20
kuchnia przepisy wegetarianizm

Okładka książki Ryba z fantazją Sebastian Dickhaut, Cornelia Schinharl
Ryba z fantazją Sebastian Dickhaut,...
Okładka książki Gotuj z fantazją 2 Sebastian Dickhaut, Sabine Sälzer
Gotuj z fantaz... Sebastian Dickhaut,...

Kolejna książka, którą polecam !

Jako osoba uwielbiająca warzywa ciągle szukam nowych inspiracji na ich przygotowanie.

Ostatnio trafiłam na nowość wydawnictwa Muza

„Kuchnia wegetariańska z fantazją” Kornelii Schunharl i Sebastiana Dickhaut.

Zaciekawił mnie już sam opis książki „Wszystko, co chcesz wiedzieć o kupowaniu, gotowaniu i jedzeniu warzyw.
Co można zrobić z soczewicą? Co to jest bulgur? Jak przyrządzić smaczne tofu? Jakie przyprawy najpełniej wydobędą smaki dań bezmięsnych? Jak robić zakupy? W jaki sposób przygotowywać składniki dań? Na te i inne pytania odpowiedzi w naszej książce znajdą zarówno prawdziwi wegetarianie, jak i "wegetarianie okresowi", sięgający po bezmięsne dania od czasu do czasu, odpowiedzi rzeczowe, podane przystępnie i dowcipnie.
- Książka skierowana do wszystkich, którzy uważają, że posiłek bez mięsa nie jest zbyt skromny
- Przepisy zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani kucharzy, tradycjonalistów i poszukujących nowinek smakowych
- Potrawy kuchnie różnych regionów świata, urozmaicone i aromatyczne, dostarczające rozkoszy podniebieniu”

I rzeczywiście znalazłam w niej cały ogrom inspirujących połączeń, nowych smaków, zaskakujących przepisów na proste dania.

Naprawdę jestem nią zachwycona !

Książka ma aż 160 stron.

Podzielona jest na 2 części.

Pierwsza część to Know how. Zawiera opisy warzyw (podzielonych na sezony w których występują),ziaren, pestek i innych składników z uwzględnieniem tych niezbędnych dla wegetarian.

Druga część to przepisy, podzielone na 6 rozdziałów:

-Pieczywo i sałatki

-Z woka i patelni

-Z garnka

-Z piekarnika

-Dipy i sosy

-Słodkości

Udało mi się już wypróbować:

Rukolę z truskawkami

Makaron z bakłażanem

Do wypróbowania zaznaczyłam sobie tyle dań, że praktycznie musiałabym przepisać tu cały spis treści :) Między innymi:

-Chleb ze smażoną cykorią

-Marynowany kalafior

-Krem marchwiowy

-Smażone grzyby i dynia

-Sałatka z kiełkami i gruszką

-Grillowane pomidory z ricottą

-Sałatka dyniowa z pomarańczami

-Sałatka z soczewicy i ananasa

-Orzechowe ziemniaki z sosem chrzanowym

-Buraki w mleczku kokosowym

-drink Virgin Mary

-Zupa ziemniaczana z gremolatą z cukinii

-Fenkuły z sokiem pomarańczowym

-Masło cebulowo-orzechowe

-Muffinki z marchwi z serem

-Sos dyniowy

-Malte macchiato

-Zapiekanka dyniowo-seroda z cukrową skorupką

Przepisy będą próbowane przeze mnie, publikowane tu na moim blogu sukcesywnie, a ta lista powyżej aktualizowana (wykonane przepisy będą przeskakiwać do listy zrobionych – bedą podlinkowane).

Kolejna książka, którą polecam !

Ostatnio trafiłam na nowość wydawnictwa Muza

„Kuchnia wegetariańska z fantazją” Kornelii Schunharl i Sebastiana Dickhaut.

Co można zrobić z...

• Inspiracje kulinarne/Odżywianie
  • Vege i eko
  • Vege cooking
  • Kulinarnie

Dodaj cytat z książki Kuchnia wegetariańska z fantazją