Anna Boleyn

Carolly Erickson Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Niezwykli, Nieprzeciętni, Niezapomniani biografia, autobiografia, pamiętnik
Mistress Anne
Niezwykli, Nieprzeciętni, Niezapomniani
biografia Wielka Brytania Anna Boleyn królowa Anglii

Na półkach: , , , , , , ,

NOTATKI:

Anna Boleyn poroniła 29.01.1536 (zapewne nie po raz pierwszy). Płód okazał się być płci męskiej. Pojawiły się głosy, że ciało dziecka było zdeformowane.
W średniowieczu wierzono, że taka deformacja jest dziełem szatana i wynikiem jakiegoś okropnego grzechu kobiety, np. cudzołóstwa, kazirodztwa lub czarów (o co oskarżono Annę podczas procesu 15 maja 1536 r.)
Nie ma...

Na półkach: , , , , ,

ANNA BOLEYN - Kobieta silna - Kobieta Niezwykła - Kobieta Intrygująca po Wsze Czasy.
Biografia napisana prostym, zrozumiałym językiem. Czyta się z zapartym tchem.
Tematyka wciąż niewyczerpana jeśli chodzi o życie "Najpiękniejszej".

Długo polowałam na biografię Anny Boleyn, miałam nadzieję, że książka ta pozwoli mi lepiej poznać jej historię. Niestety nie wniosła nic nowego....
O ile biografie Henryka VIII i Elżbiety I pióra Erickson potrafiły przykuć uwagę i uzupełniły moją wiedzę o tych postaciach oraz czasach im współczesnych, tak w przypadku biografii Anny Boleyn czegoś zabrakło. Odniosłam...

spodziewałam sie czegos lepszego i sie zawiodłam

Niby to biografia Anny Boleyn, ale mało informacji o niej samej. Za mało. Kręci się raczej wokół Henryka VIII, polityki. Troszkę się zawiodłam, bo oczekiwałam czegoś innego.

Historia tragiczna, historia o sile kobiet, historia prawdziwa. Polecam wszystkim lubiącym Historie :)

Co cechuje dobrą biografię, a w dodatku jakiejś historycznej postaci? To, że czyta się ją lekko jak powiesc, wciąga i zapamiętujemy dużo rzeczy. Carolly Ericson ma niezwykle lekkie pióro, w bardzo prosty i ciekawy zarazem sposób ukazała historię życia jednej z najsłynniejszych kobiet w historii. Mimo licznych dygresji, których nie sposób uniknac, historia jest bardzo...

Dyskusje

• Chcę w prezencie