Dziedzictwo Scarlattich

Amber
2003-01-01
1992-01-01
Agata Nowicka
sensacja thriller spisek rodzina II wojna światowa

Okładka książki Przewaga Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Przewaga Bourne’a Robert Ludlum, Eric...
Okładka książki Zagadka Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Zagadka Bourne’a Robert Ludlum, Eric...
Okładka książki Odwet Bourne’a Robert Ludlum, Eric van Lustbader
Odwet Bourne’a Robert Ludlum, Eric...

Doskonała książka. Czyta się ... Mimo okładki z swastyką, nie jest to o wojnie tylko ... no właśnie?! Fabuła książki dzieje się m.in w czasie II wojny światowej.

Bardzo ciekawie napiasany thriler z czasów przed II wś. Całkiem wyrazne postacie, charakterystyczne. Trochę brakowało rozwinięcia wątku związku głównego bohatera z Janet ale nie to było kanwą książki. Porządna pozycja

Pierwsza książka Ludluma i niestety jeszcze bez jego sensacyjnego pazura. Słaba fabuła, akcja podobnie. Kiepsko się czyta. Jakoś dałem radę ale tylko w ramach szacunku dla autora.

Niekoniecznie polecam. Jeśli przeczytałeś inne książki Ludluma i chcesz uzupełnić swoją biblioteczkę o tę, to możesz. Ale w innym wypadku - odpuść sobie.

Trochę nie rozumiem wysokich ocen; w porównaniu do innych książek Ludluma, to ta była przeciętna, a zakończenie absolutnie beznadziejne. Rozumiem, że to pierwsza z jego książek, no ale bez przesady.

Niezawodny Robert Ludlum. Jak zwykle szybkie zwroty akcji, intrygi, pieniądze i spisek w tle.

Niestety była to jedna z pierwszych książek sensacyjnych jakie przeczytałam. Mając taki punkt odniesienia od samego początku, czytelnik staje się wybredny. Powieść ta nawiązuje do jednej z najbardziej kontrowersyjnych, tajemniczych i zawiłych teorii spiskowych. Aż chce się w nią wierzyć, zbadać sprawę i dowiedzieć się, jak było naprawdę.

Książka zdecydowanie napisana w stylu Ludluma (a kilka ich mam już za sobą). Strukturalnie przypomina trochę znacznie późniejszą "Zdradę Tristana". Czyta się to jak złoto i wciąga w fabułę jak w bagno. Niestety, zakończenie nie odpowiada rozmachowi całej książki, jest bardzo szybkie, mało wyrafinowane i niesatysfakcjonujące. Czytelnik naprawdę spodziewa się grande finale, a dostaje banalne zamknięcie na kilka stron. Trochę mnie to zawiodło :(

Tyle lat minęło od przeczytania a ja nadal pamiętam to napięcie związane z lekturą. Warto było zerwać nockę i pójść do szkoly niewyspaną.

Pan Ludlum ma wiele swietnych ksiazek - przeczytalem prawie wszystkie; a moje ulubione to:
- Tożsamosc Bourne'a
- Krucjata Bourne'a
- Mozaika Parsifala
- Przesylka z Salonik
- Protokół Sigmy
- Klatwa Prometeusza
A najlepsza to chyba TOŻSAMOSC BOURNE'A.
pozdrawiam ;]

- Tożsamosc Bourne'a
- Krucjata Bourne'a
- Mozaika Parsifala
- Przesylka z Salonik
- Protokół Sigmy
- Klatwa Prometeusza
A najlepsza to chyba TOŻSAMOSC BOURNE'A.
pozdrawiam ;]

Pierwsza i zapewne nie ostatnia książka Ludlum'a jaką przeczytam. Bardzo szybka akcja, dobrze zaplanowana intryga, szpiegostwo, malwersacje giełdowe, rodzinne bogactwo, a to wszystko w okresie początków III Rzeszy.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Bardzo dobra i treściwa sensacja.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Bardzo dobra i treściwa sensacja.

• Robert Ludlum
  • Z Biblioteki