Fotografia jako sztuka współczesna

Okładka książki Fotografia jako sztuka współczesna
Charlotte Cotton Wydawnictwo: Universitas sztuka
97883-242-1353-5
Magdalena Buchta, Piotr Nowakowski, Piotr Paliwoda
fotografia sztuka sztuka współczesna

więcej Więcej

Mało odkrywcza i dość powierzchowna przez co "bardziej zaawansowanych" miłośników fotografii książka nie zachwyci. Sprawdza się natomiast jako krótki przewodnik dla osób, które nie szukają głębszej analizy, a jedynie przeglądu kluczowych nazwisk i zjawisk współczesnej fotografii.

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Pomimo faktu, iż jest to synteza - a taka forma wymaga dużej dozy uogólniania treści, przez co zazwyczaj są to po prostu "wymienianki" kolejnych zjawisk - autorka prowadzi wywód o współczesnej fotografii nie tylko ciekawie, a przede wszystkim spójnie i merytorycznie.

Unika rudymentalnych opisów faktograficznych i treści pt....

Inspirująca. Rzetelna. Rzecz o fotografii - a nie o "foceniu fot" będących efekciarstwem na portalach "ja się tu promuję i szczelam". O tym jak można spojrzeć na to, co już widzieliśmy i na to co jest materialne i przedmiotowe - medium. Do wielokrotnego użytku.

2090

Fotografia jest jedną z dziedzin sztuki, która dzięki rozwojowi technologicznemu, zaczęła się rozwijać bardzo prężnie. Każdy z nas posiada aparat cyfrowy (niegdyś część posiadała aparaty analogowe). Fotografia w dzisiejszych czasach spowszedniała, każdy może stać się fotografem, pretendować do miana fotografa uwieczniającego, nie tylko rodzinne wycieczki czy wydarzenia....

• Sztuka
  • Pożyczone :)

Dodaj cytat z książki Fotografia jako sztuka współczesna