Panny roztropne

Okładka książki Panny roztropne
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Sol Cykl: Dobre myśli (tom 2) Seria: Monika Szwaja poleca! literatura piękna
literatura piękna
2010-04-22
literatura kobieca miłość obyczajowa

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Biuro M Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,8
Biuro M Alek Rogoziński, Ma...
Okładka książki Cicha 5 Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,9
Cicha 5 Katarzyna Bonda, Ma...

Pannny roztropne to kolejne spotkanie z bohaterami Milaczka.
Milaczek nadal poszukując miłości, pakuje się w kłopoty, a na dodatek walczy z ex i jego szurniętą rodziną.
Zofia Kruk wciąż usiłuje znaleźć Milaczkowi miłość życia, przy okazji ukazując, że życie na emeryturze wcale nie musi być nudne.
Bachor jak to Bachor, jest mega, niezawodny, cały czas ze świetnymi pomysłami, ale tym razem nie będzie działać w pojedynkę.
Pozostali bohaterowie starzy jak i nowi też mają dużo do powiedzenia, ale nie można zdradzać za dużo.
Ta książka idealnie oddaje wakacyjny klimat, spokój, życie płynące powoli, zero trosk, zero zmartwień. Idealna na ciepły letni dzień, pozostawia czytelnika z dobrym nastroju i pełnego nadziei.

Pannny roztropne to kolejne spotkanie z bohaterami Milaczka.
Bachor jak to Bachor, jest mega, niezawodny, cały czas ze świetnymi...

O wiele lepsza niż pierwsza część, czyli "Milaczek", choć dalej mamy lekką i przyjemną obyczajówkę, takie czytadełko na chandrę, zły nastrój, do wina, albo na wakacje ;) Nic wybitnego, nie jest to wielka literatura, bo i na taką nie była pisana. Miała przynieść ukojenie i uśmiech na twarzy i to robi. Bardziej zabawna i dynamiczna niż "Milaczek". No i ciekawszy wątek Bachora, bo Zuza poznaje nowego kolegę, który od samego początku jest zauroczony koleżanką z klasy. Dodam, że mają po 8 lat, wiec jest dość zabawnie :) Bardzo przyjemna lektura.

Zabawna,lekka lektura na jedno posiedzenie. Sprawia frajdę z czytania, daje oderwanie od codzienności. Mnie się bardzo podobają główne postacie "bachor" szczególnie. Milaczek lekko wkurza ale ... Bez nich to nie byłoby to samo. Każdy ma swoje kłopoty i zmartwienia i każdy na swój rozum lub z pomocą się z nimi mierzy i to jest zabawne. Na poprawę nastroju albo brak nastroju ideolo.

Do luksusu człowiek się przyzwyczaja zdecydowanie zbyt szybko. A odzwyczajanie dotkliwie boli.

Wszystko można znależć. Szczęście też. Wystarczy tylko chcieć.

Wszystko można znależć. Szczęście też. Wystarczy tylko chcieć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieco lepsza niż tom 1, a może po prostu przyzwyczaiłam się to tego stylu pisania. Sama nie wiem czy sięgać po tom 3...

Przyjemne czytadło, z paroma irytującymi postaciami i kilkoma absurdalnymi sytuacjami na zasadzie komedii omyłek. Szybko się można po tej książce prześlizgnąć i poprawić humor. Jednak na długo ta książka w pamięć nie zapada.
I nie, panna roztropna nie musi oddawać swojej oliwy nieroztropnej.

I nie, panna roztropna nie musi oddawać swojej oliwy nieroztropnej.

Kolejna część znanych nam z Milaczka bohaterów. Ciekawe perypetie mieszkańców Gdańska. Książka utrzymana w pozytywnym klimacie. Jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu.

Właśnie wczoraj skończyłam czytać #pannyroztropne i muszę Wam przyznać, że dawno podczas czytania nie śmiałam się w głos 😂

Czyta się tę książkę błyskawicznie i bardzo przyjemnie. Co do fabuły to wiadomo, dalsze losy Milaczka, mojej ulubionej Zofii Kruk i reszty bohaterów, a także nowej postaci - znanej gimnastyczki Aleksandry 😁

Kto z Was ma ochotę na zabawną i lekką lekturę niech sięgnie po serię Dobre Myśli, bo to świetny poprawiacz humoru 🤩

Pędem biorę się za kolejną część, bo jestem bardzo ciekawa co będzie dalej 📚🐼

Kto z Was ma ochotę na zabawną i lekką...

cała seria na tym samym poziomie, przyzwoita i lekka z humorem lektura, przed snem

Szczerze mówiąc jakoś mnie nie porwała, taka naiwna historyjka, może lepiej czytałoby się ją w wakacje.