Star Wars: Żywa Moc

- Kategoria:
- fantasy, science fiction
- Format:
- papier
- Seria:
- Kanon Star Wars [Olesiejuk]
- Tytuł oryginału:
- Star Wars: The Living Force
- Data wydania:
- 2025-11-26
- Data 1. wyd. pol.:
- 2025-11-26
- Liczba stron:
- 600
- Czas czytania
- 10 godz. 0 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788368204681
- Tłumacz:
- Marta Duda-Gryc
Rok przed wydarzeniami z „Mrocznego widma” Yoda, Mace Windu i inni członkowie Najwyższej Rady Jedi wyruszają na misję w głąb galaktyki, będącej o krok od wielkich przemian.
Jedi od zawsze podróżowali wśród gwiazd, broniąc pokoju i sprawiedliwości. Tymczasem galaktyka stopniowo ulega zmianom, a wraz z nią zmieniają się również i oni. Działalność zakonu, którego siedziba na Coruscant jest obecnie odizolowana od reszty świata, coraz bardziej skupia się na dbaniu o przyszłość Republiki, a dwunastoosobowa Najwyższa Rada Jedi zajmuje się tylko problemami o skali galaktycznej. Kiedy okazuje się, że na planecie Kwenn ma zostać zamknięta kolejna placówka Jedi z czasów złotej ery Republiki, Qui-Gon Jinn uświadamia Radzie, jak bardzo zakon stał się oderwany od życia zwykłych istot. Mace Windu proponuje w związku z tym coś nietypowego – członkowie Rady mają się wybrać na Kwenn, aby pomóc planecie i przypomnieć każdemu, że Jedi wciąż istnieją i pragną udzielać im wsparcia, jak przez wszystkie minione wieki.
Nie wszyscy jednak traktują przybycie Jedi jako powód do radości. W związku z brakiem aktywności zakonu w tym sektorze zawładnęły nim rywalizujące ze sobą gangi. Aby zachować swoje wpływy, przestępcy jednoczą się, chcąc wyeliminować członków Rady. Dla władzy są gotowi doprowadzić do śmierci niezliczonych niewinnych istot.
Z dala od Coruscant mistrzowie muszą zmierzyć się z niewygodną prawdą: nikt nie myśli o przyszłości więcej niż Najwyższa Rada Jedi, ale ich pomocy potrzebują najbardziej ci, którzy żyją tu i teraz.
Kup Star Wars: Żywa Moc w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Star Wars: Żywa Moc
Poznaj innych czytelników
55 użytkowników ma tytuł Star Wars: Żywa Moc na półkach głównych- Chcę przeczytać 30
- Przeczytane 22
- Teraz czytam 3
- Posiadam 12
- Star Wars 3
- Star wars 2
- =Uniwersum STAR WARS= 1
- 0 ETB 1
- Do kupienia książka 1
- Chcę - Star Wars 1



































OPINIE i DYSKUSJE o książce Star Wars: Żywa Moc
Jestem trochę zaskoczony, że ta książka mi się podobała. I fajnie, bo nieczęsto książki Star Wars zaskakują :D A tutaj mimo tyyyylu jedi wcale nie mamy sieczki na miecze, a bardziej skupienie się na pomocy i mądrościach jakie mieli nieść. Jest tu parę głupot, ale jakoś nie umiem się na nie gniewać. To się po prostu dobrze czyta i, co ważne, poznajemy lepiej tych, których prawie nam nie było dane poznać.
Książka mogłaby być jednak cieńsza, bo wyszła z niej kobyła, a część wątków po prostu lepiej jakby były bardziej ścisnięte, albo wręcz pominięte, bo to takie pierdu pierdu czasami hahah
No ale nic...Ja i tak polecam "Żywą Moc" bo to coś innego, trochę taka książka o mnichach aniżeli o wojownikach.
Jestem trochę zaskoczony, że ta książka mi się podobała. I fajnie, bo nieczęsto książki Star Wars zaskakują :D A tutaj mimo tyyyylu jedi wcale nie mamy sieczki na miecze, a bardziej skupienie się na pomocy i mądrościach jakie mieli nieść. Jest tu parę głupot, ale jakoś nie umiem się na nie gniewać. To się po prostu dobrze czyta i, co ważne, poznajemy lepiej tych, których...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toSzczerze pozytywnie się zaskoczyłem tą pozycją, ale to może dlatego, że od małego uwielbiam Jedi i te postaci mnie bardzo interesowały, a w tej książce każdy członek rady dostaje swoje 5 minut. Fabularnie nie porywa, ale przyjemnie się czyta i pokazują bardziej ludzką twarz tych postaci. Fajnie się łączy z innymi pozycjami i pokazuje jak wygląda sytuacja w galaktyce na rok przed Mrocznym Widmem. Może mogłaby być trochę krótsza. Z czystym sumieniem fanom tego okresu Star Wars mogę polecić.
Szczerze pozytywnie się zaskoczyłem tą pozycją, ale to może dlatego, że od małego uwielbiam Jedi i te postaci mnie bardzo interesowały, a w tej książce każdy członek rady dostaje swoje 5 minut. Fabularnie nie porywa, ale przyjemnie się czyta i pokazują bardziej ludzką twarz tych postaci. Fajnie się łączy z innymi pozycjami i pokazuje jak wygląda sytuacja w galaktyce na rok...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toNiestety, ale tak źle to jeszcze nie było w nowym kanonie. Chociaż staram się omijać te jawnie nisko oceniane. Tutaj kupiłem jako nowość wydawniczą.
Nic dziwnego, że czuć tutaj powiew "legend" bo autor już tam napisał parę pozycji. Ta jest w duchu tych najgorszych, najnudniejszych.
Mamy sztampowo, super mądrzy i dobrzy Jedi, kryształowi aż oślepia i robi się niedobrze. Antagonistka zła i już, robi co chce a do tego jest genialna w swoich ruchach. W ogóle czuć powtórkę z książki Nadciąga burza z Wielkiej Republiki. Tam też był najazd piratów na święto na Valo. Tylko było to o niebo lepiej napisane. Większość, za długiej, książki Jedi chodzą po planecie i robią nieciekawe questy pomagając ludności. Potem w końcowej części bitwa nie porywa w ogóle. Ponownie słabo napisana i żadnych zwrotów akcji, które nie byłyby oczywiste. Najgorszy typ książki z gwiezdnych wojen. Suche żarty, miałka fabuła i nieciekawi bohaterowie. Których jest też z kolei o wiele za dużo. Kilkanaście osób z rady, właściwie większość ma osobny wątek i żaden nie jest ciekawy. Nie polecam.
Niestety, ale tak źle to jeszcze nie było w nowym kanonie. Chociaż staram się omijać te jawnie nisko oceniane. Tutaj kupiłem jako nowość wydawniczą.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toNic dziwnego, że czuć tutaj powiew "legend" bo autor już tam napisał parę pozycji. Ta jest w duchu tych najgorszych, najnudniejszych.
Mamy sztampowo, super mądrzy i dobrzy Jedi, kryształowi aż oślepia i robi się niedobrze....