I jakby co, to dzwoń!

Okładka książki I jakby co, to dzwoń! Zuzanna Dobrucka, Beata Harasimowicz, Katarzyna Kalicińska
Okładka książki I jakby co, to dzwoń!
Zuzanna DobruckaBeata Harasimowicz Wydawnictwo: Wielka Litera literatura obyczajowa, romans
Wielka Litera
2024-01-24
2024-01-24
literatura polska

Okładka książki A miało być tak pięknie! Katarzyna Kalicińska, Małgorzata Kalicińska
A miało być ta... Katarzyna Kalicińsk...
Okładka książki I nigdy cię nie opuszczę! Zuzanna Dobrucka, Beata Harasimowicz, Katarzyna Kalicińska
I nigdy cię ni... Zuzanna Dobrucka, B...

Całkiem inna o tych ,które czytam zazwyczaj, czytało się przyjemnie i szybko,końcówka bardzo fajna!;)

Bardzo słabe czytatło. Humor taki sobie, wszystko traktowane bardzo po łebkach. Żadna z postaci nie jest do polubienia. Książka ,która idealnie wpisuje się w dzisiejszy egocentryczny trend. Ja jestem najważniejsza a reszta potem no i te realia jakieś kosmiczne i oderwane od rzeczywistości . Dodatkowo wkurzająca maniera zdrobniania imion dorosłych bohaerek Kingunia Izabelka blee

Historia o poszukiwaniu siebie i błądzeniu w tym poszukiwaniu. Generalnie raczej nie mój klimat. Historia płynie za szybko nie zagłębiając się w szczegóły.

Świetna książka na raz! Miła, przyjemna, można się pośmiać. Zabrakło mi trochę pogłębienia niektórych wątków - książka na spokojnie mogłaby mieć 100 stron więcej i wtedy żadnych uwag bym nie miała :)

Trzy przyjaciółki. Laura, Wiktoria i Agata. Każda z nich ma ciężki bagaż życiowych doświadczeń. Jednak ich przyjaźń jest niezawodna i pomaga przetrwać każdą burzę.
Przed kobietami szalone lato. Wiktoria musi poradzić sobie z porzuceniem przed ołtarzem i chorobą mamy. Agata wkracza w związek z odzysku, ale bolesne zdarzenia z przeszłości nie dają jej iść naprzód. Natomiast Laura walczy z uzależnieniem. Towarzyszymy im w podróży do USA, Szwecji i Hiszpanii.
Jest to powieść o siostrzeństwie, samorozwoju, walce z własnymi problemami. Autorki serwują nam, jak to w życiu, słodko-gorzką historię, gdy jedną z przyjaciółek będzie trzeba ratować z opresji.
Mimo życiowych zakrętów, historia dziewczyn wieje optymizmem i uśmiałam się nie raz, czytając. Warto przeczytać, by się rozluźnić i dobrze poczuć!

Agata, Laura i Wiktoria to dziewczyny, które lubi się od pierwszego wejrzenia, dzięki czemu z przyjemnością śledzi się ich przygody. Trzy przyjaciółki są dla siebie jak siostry, albo nawet jeszcze bliżej. W końcu rodziny się nie wybiera, a przyjaciół już tak! Przewrotny los popycha każdą z dziewczyn w inną część świata, ale nawet taka przeciwność losu nie jest im straszna! W końcu od czego jest telefon? Każda z bohaterek ma przed sobą wiele wyzwań, większość z nich o zabarwieniu humorystycznym. Nie powinniśmy szukać tu głębokich przemyśleń i rozbudowanych wątków. Czasami trochę tego brakuje, bo podczas lektury zaczynamy czuć się jak czwarta przyjaciółka. Z uśmiechem śledzimy oczyszczanie umysłu, perypetie miłosne, wesołe nieporozumienia... Chciałoby się czasem rozwinąć niektóre opisy, ale nie można mieć wszystkiego! Jeżeli szukacie lekkiej, przyjemnej lektury na wieczór, to trafiliście idealnie.

to bardzo fajna, lekka lektura 😀 którą czyta się przyjemnie i całkiem szybko 😉

mamy tu trzy zżyte ze sobą przyjaciółki › ciekawe postacie ;),które mimo znacznych odległości i różnych przeciwności są zawsze ze wszystkim na bieżąco i w każdej chwili mogą na siebie liczyć.

całkiem sporo się tu dzieje, ale momentami w moim odczuciu troszkę za płytko zgłębiamy niektóre wątki.

niemniej czytadełko to dobrze umila wieczór i pozwala się trochę rozerwać 😁

to bardzo fajna, lekka lektura 😀 którą czyta się przyjemnie i całkiem szybko 😉

I jakby co, to dzwoń!" autorki: Zuzanna Dobrucka, Beata Harasimowicz i Katarzyna Kalicińska.

Książka miała swoją premierę: 24.01.2024r.

Trzy przyjaciółki: Agata, Laura i Wiktoria są ze sobą w stałym kontakcie. Te kobiety są mistrzyniami w komplikowaniu sobie życia. Przyjaciółki są ze sobą bardzo zżyte. Więc gdy każda z nich ląduje w innej części świata: Wiktora w Nowym Jorku, Laura w Sztokholmie, a Agata w Maladze, to i tak regularnie się kontaktują ze sobą. W końcu czy jest coś lepszego niż rozmowa z przyjaciółkami?

Jesteście ciekawi jakie przygody czekają na główne bohaterki? Komu przyszły i zarazem niedoszły mąż uciekł sprzed ołtarza? I o co chodzi z tym małym Izabelkiem? Jeśli tak to sięgnijcie po ten tytuł 👍

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to taka przyjemna i niewymagająca lektura na wieczór. Raczej do szybkiego przeczytania i zapomnienia.

#współpracarecenzencka

Książka miała swoją premierę: 24.01.2024r.

Specjalnością Laury, Wiktorii i Agaty jest komplikowanie sobie życia. A gdy wesele nie dojdzie do skutku, impreza nagle zamienia się w pępkowe. Czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? A może warto wybrać się na obóz duchowy i oczyścić umysł? Oj tak, z tymi dziewczynami nigdy nie jest nudno!

Uwielbiam motyw przyjaźni, zarówno w filmie, jak i w literaturze, dlatego nie mogłam nie skusić się na tę pozycję. Dziewczęta są bardzo ze sobą zżyte – do tego stopnia, że nawet gdy wszystkie rozjeżdżają się po świecie i u każdej jest inna strefa czasowa – przed wyjazdem skrupulatnie umawiają się na wspólny FaceTime. Oczywiście ogrom perypetii po drodze nie zawsze umożliwia im połączenie się z przyjaciółkami, ale nawet kiedy życie rzuca im kłody pod nogi, zawsze można sięgnąć po koło ratunkowe i zadzwonić do przyjaciółki. Bo, jakby co, to dzwoń! Jedyne, czego mi brakło, to większej głębi w historii. Jest to po prostu prosta, niewymagająca ksiażka na jedno popołudnie.

Ciepła, wesoła i przewrotna opowieść o trzech przyjaciółkach, które są ze sobą na dobre i na złe. Mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji i są dla siebie jak siostry. Zżyłam się z bohaterkami, a ich perypetie były naprawdę niezwykłe! Szybka, wartka akcja, mnóstwo zwrotów akcji i nietuzinkowe bohaterki! Mam nadzieję, że dacie się wciągnąć w ich świat?

Uwielbiam motyw przyjaźni, zarówno w filmie, jak i w literaturze, dlatego...

• Wyzwanie LC 2024
  • Pomyłka...
  • Biblioteka!
  • - XXX - NOWOŚCI
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki I jakby co, to dzwoń!