Kontrakt na miłość

Okładka książki Kontrakt na miłość S. S. Sahoo
Okładka książki Kontrakt na miłość
S. S. Sahoo Wydawnictwo: Galatea by Inkitt Cykl: Kontrakt na miłość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kontrakt na miłość (tom 1)
Galatea by Inkitt
2020-06-06
2020-06-06

„Kontrakt na miłość” - S. S. Sahoo - Wydawnictwo GALATEA by Inkitt

#1327 - 172/2023 - tom 1
#1331 - 1/2024 - tom 2
#1332 - 2/2024 - tom 3
#1333 - 3/2024 - tom 4

Xavier Knight kocha kobiety i szybkie samochody. Kiedy jego ojciec Brad zaaranżował mu małżeństwo z Angelą, potraktował to jak karę i postanowił mścić się na kobiecie, za to, że zapewne z chęci zysku zgodziła się zostać jego żoną.

Czy to okaże się prawdą, gdy bohaterowie poznają się bliżej?

Jest to druga książka, którą przeczytałam na GALATEA by Inkitt. Dobrze i miło spędziłam z nią czas. Jeśli lubisz czasem luźniejszą literaturę, to polecam Ci tą książkę do przeczytaia.

„Kontrakt na miłość” - S. S. Sahoo - Wydawnictwo GALATEA by Inkitt

#1327 - 172/2023 - tom 1
#1331 - 1/2024 - tom 2
#1332 - 2/2024 - tom 3
#1333 - 3/2024 - tom 4

Super książka, szkoda że nie ma w wydaniu papierowym

Super książka, szkoda że nie ma w wydaniu papierowym

W mojej opinii to przygłupia książka na nasze realia. Dziewczyna pyta nieznajomego czy się dobrze czuje a ten nagle proponuje jej małżeństwo z jej synem. Ma powody, żeby się zgodzić, ale że ojciec tak po prostu spojrzał na dziewczynę i pomyślał " to jest ta, idealna żona dla mojego syna" i jeszcze chyba myślał że synek tak jak on spojrzy i przepadnie. Bardzo płytka historia miłosna, gdzie przez większość czasu Xavier jest dupkiem do potęgi.

Większego badziewia już dawno nie czytałam. Przyznam, że na początku było w miarę ok, ale im dalej tym bardziej durne rzeczy się działy.
Spoiler!!!
Książka pokazuje najprymitywniejszych zwiazek: bogaty, silny, przystojny i umięśnionym facet, który jest agresywny i r*cha wszystko co się rusza, oraz niewinna "maria dziewica". Dramat. Natomiast sama historia także jest durna. "maria dziewica" wychodzi za mąż dla kasy za naszego playboya (oczywiście nasza bohaterka jest nieskazitelna, więc ona chce pieniędzy, ale nie dla siebie, a dla chorego ojca). Playboy ją obraża (bardzo bardzo obraża),bo myśli, że ona jest z nim tylko dla kasy - co w sumie jest prawdą (ale nawet jeśli to absolutnie nie usprawiedliwia to jego zachowania!!!) i nadal mimo, że ma żonę sypia z wszystkim co się rusza, czego ona często jest świadkiem (głównie sypia z innymi kobietami aby zrobić jej na złość - co za prymityw!). Trwa to przez mniej więcej pół roku, ale po bardzo sztampowej historii o wypadku w czasie lotu samolotem i pobycie na bezludnej wyspie... bla bla bla nie chce mi się tego dokładnie opisywac, playboy się zmienia, zaczyna się zakochiwać w żonie i pokazuje jej te uczucia. I ona chyba dostaje amnezji, albo jest największą idiotka jaką kiedykolwiek stworzono w powieści, bo nie wiem jak to inaczej wyjaśnić. O wszystkim zapomina!!! Zapomina, że ja poniżał, że ja zdradzał, że ja obrażał, o wszystkim zapomina! Może ma pamięć złotej rybki? Nie wiem. I oczywiście playboy i dziewicą są szczęśliwie zakochani. W dalszej części są jakieś durne historię o tym jak wszyscy chcą zaszkodzić naszej "bardzo zakochanej parze" ale oni dzięki miłości wszystkich pokonują. Jak o tym pisze to aż mnie mdli.

Jest w tej książce tak dużo absurdalnych i głupich sytuacji, że jak chciałabym wszystko opisać, to musiałabym chyba napisać osobną książkę, która wypisuje głupoty tej książki...

Podsumowując:
Bardzo fajnie opisany toksyczny związek, a następnie wydaje mi się, że pojawia się syndrom sztokholmski. Ta książka pokazuje jak nie powinno to wyglądać. Żałuję czasu, który poświęciłam na jej czytanie.

Podsumowanie 2:
Ta "książka" to g*wno.

Spoiler!!!

Książa i składa się z 6 części i długo ją czytałam.
Początkowo bardzo mi się podobała i nie mogłam się od niej oderwać. Ale im dalej tym coraz gorzej. Dobra była mniej więcej do katastrofy lotniczej, później to już równia pochyła.

Książa i składa się z 6 części i długo ją czytałam.

2049

Książka "Kontrakt na miłość" S. S. Sahoo zabiera nas do pierwszego tomu cyklu poświęconego rodzinie Knight.
Xavier Knight to rozpuszczony do granic możliwości syn miliardera Brad'a. Jego mama nie żyje od kilku lat. Jedyny spadkobierca kocha szybkie samochody i pieniądze. Wiadomo, że gdzie pojawiają się te dwie rzeczy, nie zabraknie również chętnych kobiet do zabaw.
Kiedy skandal zmusza go do zaaranżowanego małżeństwa z Angelą Carson, nikim bez grosza, zakłada, że jest ona poszukiwaczką złota i przysięga ją za to ukarać. Ale pozory mylą, a czasem biegunowe przeciwieństwa nie są tak różne, jak się wydaje.
Niestety Xavier zachowuje się skandalicznie w stosunku do swojej żony, nie chce jej poznać, przyprowadza do domu różne panny i zdradza ją. Jedynym sojusznikiem Angeli zostaje Brad, który pomaga swojej synowej, którą sam zwerbował, kiedy ona potrzebowała pieniędzy na leczenie swojego taty.
Pierwszy tom kończy się katastrofą lotniczą.
Kto leciał samolotem?
Czy pasażerowie przeżyją?
Kto kogo uratuje?
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Oczywiście czytanie w aplikacji, która tłumaczy książki z innych języków na polski pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Oczywiście przeczytam wszystkie tomy tego cyklu.

Kiedy...

Gdzie mogę kupić lub wypożyczyć tą książkę?

Gdzie mogę kupić lub wypożyczyć tą książkę?

• Galatea
  • Cringe i wstyd