Podwójna katastrofa

Okładka książki Podwójna katastrofa Jamie McGuire
Okładka książki Podwójna katastrofa
Jamie McGuire Wydawnictwo: Albatros Cykl: Piękna katastrofa (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Piękna katastrofa (tom 3)
Almost Beautiful
Albatros
2023-05-17
2023-05-17
Xenia Wiśniewska

Pierwsza część była całkiem udana. Ta już nieco mniej. Myślałam, że coś ciekawego się wydarzy, że cała historia Travisa i Abby porwie mnie tak, że nie będę mogła się oderwać od czytania. Tutaj natomiast Autorka serwuje nam zupełnie przeciętną kontynuację, bez polotu i jakiejkolwiek szansy na obronę przy zakończeniu chociażby. No cóż, chyba za wysoką poprzeczkę ustawiłam tej książce.

Po recenzji „Pięknej katastrofy” (recenzja na klik) przyszła pora na recenzję „Podwójnej katastrofy” . Nie wiem tylko dlaczego polski Wydawca, tj. Wydawnictwo Albatros tak dziwnie tłumaczy te tytuły. Oryginalny tytuł od Jamie McGuire trzeciej części cyklu brzmi: „Almost beautiful” prawda, że zdecydowanie lepszy.

Nowożeńcy Travis i Abby Maddox wracają z Las Vegas. Ich małżeńska sielanka zostaje zakłócona przez tragiczny pożar Eastern State University. Dodatkowo, gdy na uczelni pojawiają się agenci FBI, „przyjaciele szybko stają się wrogami, a Maddoxowie zaczynają przeczuwać, że ich szczęśliwe życie wkrótce stanie w płomieniach.”

Książka stanowi zgrabną kontynuację historii z pierwszej części. Zdecydowanie odebrałam ją lepiej, niż poprzednią. Autorka postarała się, by czytelnik zaznajomił się ze szczegółami życia głównych bohaterów. Same postaci wydawały mi się bardziej przemyślane, bardziej kompleksowo rozrysowane. Mimo, że to było moje drugie spotkanie z bohaterami. Fabuła podążyła w innym kierunku. To już nie literatura z gatunku „young adult” to taki bardziej dojrzały romans, z dojrzalszymi bohaterami.

Całość przeczytałam dość szybko. Książkę generalnie czyta się w ekspresowym tempie, nie trzeba się nad nią zastanawiać, dywagować, zgłębiać. Jamie McGuire zaserwowała czytelnikom rozrywkę z nutką pikanterii w tle. W dwudziestu dziewięciu rozdziałach sprzedała historię dwójki zakochanych, którzy ze względu na trudne wydarzenia zostają wplątani w śledztwo FBI. Książka pisana jest naprzemiennie z perspektywy Travisa i Abby. Rozdziały są ponumerowane i zatytułowane. Ponadto na początku każdego rozdziału autorka oznaczyła narratora. I raz mamy wskazanego Travisa, a raz Abby. Narracja jest pierwszoosobowa pisana właśnie z punktu widzenia Abby lub Travisa. Bardziej subiektywna. Nie ukrywam, że do mnie bardziej przemówiła narracja Abby. Bardziej ją rozumiałam, odbierałam jak barometr jej nastroje, uczucia i obawy.

„Ze wszystkiego, co przeszliśmy przez ostatnie półtora roku, najgorszy był moment, w którym Travis mnie zostawił…” – „Podwójna katastrofa” Jamie McGuire.

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was dalszymi losami Maddoxów. Jeśli nie to przynajmniej się łudzę, że zainteresował Was przytoczony cytat i sami będziecie się chcieli przekonać, co się wydarzyło, że Abby i Travis prawie się rozeszli.

Nowożeńcy Travis i Abby Maddox wracają z Las Vegas. Ich...

Czy czytaliście lub oglądaliście „Piękną katastrofę”? 😈 Taaak? To czas na „Podwójną katastrofę”. Przedstawiam drugi tom historii Abby i Travisa. Młodzi są świeżo po ślubie i wracają z Las Vegas. Goni ich widmo palącego się budynku Eastern State University. Do tego agenci FBI, którzy usiłują wycisnąć z nich zeznania. Cóż za stres! Czy ich życie w końcu się uspokoi? Dlaczego to wszystko się wydarzyło? Jak długo będzie się ciągnęło za nowożeńcami?

Jeżeli znacie głównych bohaterów i Lubicie to ta książka jest dla Was❗️

Cenię sobie czytanie od czasu do czasu książki młodzieżowe. Wprowadzają one do mojego życia rześki powiew młodości. Lektura napisana dosyć prostym i lekkim stylem. Dosyć szybka do ogarnięcia. Autorka potrafiła zbudować napięcie i wciągając czytelnika w wir zdarzeń głównych bohaterów. Myśle, że to ciekawa odskocznia i lekka lektura. Bardzo fajnie mi sie ją czytało. Jeżeli nie macie co robić i wielkich wymagań to lektura będzie strzałem w dziesiątkę!
Dziękuje @wydawnictwoalbatros za możliwość przeczytania tej lektury. #wydawnictwoalbatros #pieknakatastrofa #podwójnakatastrofa #ksiazki #book #bookstagram #recenzent #recenzja #f4follow

Absolutna katastrofa- tak mogę opisać całą tą nudną serię

Ludzie jak ja się przy tej książce umęczyłam!

Właściwe nawet nie wiem jak ją opisać. Ta książka jest o niczym. Jest głupia, nudna i absurdalna , a postać Travisa to postać największej pierdoły jaka została powołana do powieściowego życia

Ja naprawdę nie wiem jak autorka chce nas przekonać o tym, że ten chłoptaś miał takie niesamowite powodzenie u kobiet, jak to zwyczajna znerwicowana pierdoła, która w dodatku nie ma kompletnie cojones

Nie ma opcji, żebym się nabrała i zaczęła czytać kolejną część, szkoda życia na takie powiastki

Absolutna katastrofa- tak mogę opisać całą tą nudną serię

Ludzie jak ja się przy tej książce umęczyłam!

Ja naprawdę nie wiem jak autorka chce nas przekonać o tym, że ten chłoptaś...

kiedy czytałam poprzednie dwie części lata temu nie sądziłam, że powrót w 3 części będzie tak mdły i infantylny. jestem tak bardzo rozczarowana, bo zrujnowałam sobie tą częścią wspomnie o pierwszej i drugiej części.

leż to razy zastanawialiście się nad tym, jak potoczyłyby sie dalsze losy Waszych ulubionych bohaterów? 🤗 Tak było właśnie ze mną i "Piękną Katastrofą" Jamie McGuire. Tak więc z niezwykłą przyjemnością sięgnęłam po ciąg dalszy losów Abby i Travisa. Młodzi właśnie wzięli ślub w Vegas, po czym wracają do zwykłych codziennych zajęć... no, prawie. Na horyzoncie bowiem pojawia się widmo pożaru z którego udało im się wydostać. Oboje będą musieli się zmierzyć z przeszłością która nie daje o sobie zapomnieć. Krążące wokół nich FBI sprawi, że nie będzie im dane rozpoczęcie życia małżeńskiego w spokoju. Czy nowy etap ich życia zakończy się zanim na dobre się rozpoczął? Przeżyjcie znów tę szaloną podróż i poznajcie ciąg dalszy romansu który płonie wbrew wszystkim. 🤩

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10
Przereklamowana. Seria niby dla nastolatek ale nie dałabym tego 14 córce. Filmu z pewnością nie obejrzę.

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10

,,Podwójna katastrofa" pozwoliła mi poznać dalsze losy Abby i Travisa, już jako małżonków. Gdy wydaje im się, że zaczęli nowe, szczęśliwe życie, do ich domu puka policja w sprawie pożaru, jaki miał miejsce tuż przed ich ślubem. Maddoxowie zaczynają żyć w lęku o swoją wspólną przyszłość.

Bardzo ciekawa byłam co słychać u bohaterów, których w poprzedniej powieści polubiłam. Cała historia w sumie była fajna, nawet jestem w stanie zrozumieć poniekąd zachowania, czy obawy bohaterów. Jednak chwilami za dużo było dla mnie zapewnień, wałkowania analiz co do uczuć, jakimi małżonkowie się darzyli. Ciężko było mi brnąć przez te właśnie powtarzające się kwestie, ale pomijając te męczące wyznania mogę stwierdzić, że było całkiem fajnie i przyjemnie. Ostatecznie nie zaburzyło to aż tak bardzo mojej sympatii do bohaterów i mimo wszystko cieszę się, że mogłam sprawdzić co u nich.

Bardzo słaba kontynuacja.
Poprzednie części również nie były wybitne, ale przyjemnie się je czytało. Ta część to niestety porażka. Dowód na to że niektóre książki zostawia się w spokoju i niedopisuje dalszych losów na siłę.
Mamy tutaj młodych ludzi niedojrzałych emocjonalnie, którzy próbują bawić się w dom. Abby i Travis jako małżeństwo totalnie nie byli prawdziwi, nie przemawiał do mnie ten obraz jaki próbowała nakreślić autorka. Było to tak naciągane, że czasami naprawdę miałam ochotę odłożyć książkę, a szkoda bo w pierwszej części nawet ich polubiłam.

Bardzo słaba kontynuacja.

Trochę wydaje mi się na wyrost niektóre sceny, ale całość ok, słodko na koniec

Trochę wydaje mi się na wyrost niektóre sceny, ale całość ok, słodko na koniec

• Audiobooki
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Podwójna katastrofa