Nata i czarownice

Okładka książki Nata i czarownice Anna Andrusyszyn
Okładka książki Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Nata i czarownice (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nata i czarownice (tom 1)
Zielona Sowa
2022-07-13
2022-07-13

Kto ma ochotę na trochę magii i zwariowanych przygód w towarzystwie niezwykłej ośmiolatki, jej trzech zwariowanych ciotek, złośliwego kota i uroczej lamy? „Nata i czarownice” zabierze was do świata magii i szalonych przygód z dużą dawką humoru i niesamowitych bohaterów. Jest to książka skierowana do czytelników powyżej 9 roku życia, ale myślę, że w tym przypadku może spodobać się również nieco młodszym dzieciakom. Książka pełna jest przygód z dynamiczną fabułą i ciepłem rodzinnych więzi. Jestem pewna, że Wasze dzieci pokochają świat przedstawiony na stronach tej historii.

W książce poznajemy Natę, która na czas wyjazdu swojej mamy do Włoch musi zostać pod opieką trzech ciotek. Ale nie są to zwykłe ciotki, tylko emerytowane czarownice. Siostry Trzykrotki na co dzień mieszkające z gadającym kotem Lukrecjuszem i lamą Łucją będą miały nie lada wyzwanie, bo Nata to trochę zbuntowana dziewczynka. Ciotki muszą również zrobić wszystko, by nie ujawnić swoich czarodziejskich mocy.

„Nata i czarownice” to ciepła, urocza, nieco szalona i pełna przygód historia, od której ciężko się oderwać. Jest to historia idealna dla młodych miłośników magii i niekończących się przygód. Książka zawiera również ciekawe i poruszające wyobraźnię ilustracje, która rozbudzają ciekawość. Fajne jest tu to, że magia i czary idealnie równoważą się z codziennym życiem bohaterów. My bardzo polecamy i zachęcamy do poznania uroczej i nieco roztrzepanej Naty.

Nata była zwykłą dziewczyną, nie zdawała sobie sprawy, że magia w jej rodzinie istniała od pokoleń. Aby pomóc mamie w wyjeździe na kurs fryzjerski do Mediolanu dziewczynka w sprytny sposób sprowadziła do ich domu trzy nieznane prędzej ciotki - emerytowane czarownice!
Kiedy Natalia wyjeżdża do Włoch opiekę nad Natą sprawują Pelagia, Patrycja i Paulina, inaczej zwane Trzykrotkami. Towarzyszą im równie magiczni pupile - kot Lukrecjusz i lama Łucja.

Brak doświadczenia w opiece nad dziećmi i nowe obowiązki nie są dla nich łatwe, tym bardziej, że muszą ukrywać swoje magiczne zdolności.
Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że miejska szycha, niejaki Wojnowski jest łasy, na posiadłość Natalii, sąsiadka wydaje się podejrzana, a siostry odwiedza Zmora - zła czarownica.

Kto okaże się prawdziwym wrogiem?
Czy postarzałe czarownice dadzą radę stawić mu czoła? A Nata odkryje magiczne tajemnice?

By poznać odpowiedzi zachęcam do przeczytania tej niezwykłej lektury.
Książka dedykowana jest czytelnikom +9, aczkolwiek uważam, że zaciekawi też nieco młodszych odbiorców. Dynamiczna fabuła i sporo wciągających wątków zaciekawi niejednego starszaka. Opowieść jest przyjemna, pełna rodzinnej miłości i dobrego żartu. Wewnątrz znajdują się przepiękne ilustracje, a kompaktowy format sprzyja zabraniu książki do plecaka i raczeniu się magią różnych miejscach.

• 2022 r.
  • ❇️ Legimi
  • MUSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ!!!! 😂😊😊🤗👏🏻👏🏻
  • Książki Zosi :)
  • Serie

Dodaj cytat z książki Nata i czarownice