Wyzwanie: 30 dni bez alkoholu. Jak zmienić nawyki i odzyskać kontrolę

Okładka książki Wyzwanie: 30 dni bez alkoholu. Jak zmienić nawyki i odzyskać kontrolę Annie Grace
Annie Grace Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
The alcohol experiment: a 30day, alcohol-free challenge to interrupt your habits and help you take control
Sensus
2022-01-01
2022-01-01
Olga Kwiecień
alkohol abstynencja wyzwanie eksperyment samokontrola trzeźość poradnik

Nie dokończyłem tej książki. Metody podane w książce do mnie osobiście nie trafiały. Niemniej jednak książka warta przeczytania, u mnie po prostu zasiała to, co powinna zasiać - wątpliwość co do tego, czy potrzebuję alkoholu, nawet okazjonalnie. Po przemyśleniach własnych, z pomocą tej książki (słuchałem jako audiobook),doszedłem do wniosku, że go nie potrzebuję i bez ukończenia książki przestałem korzystać z alkoholu w jakiejkolwiek sytuacji. Książkę polecam, ma ciekawe podejście, przede wszystkim nie zmusza, a traktuje te 30 dni jako eksperyment. Podzielona jest na "dni" bez alkoholu, kwestia gustu. Ja książki "połykam", więc chcąc iść zgodnie z planem książki to znacznie by mnie to zwolniło. Jeśli ktoś zastanawia się nad swoim piciem, czy to okazjonalnym, czy częstszym, to polecam. Polecam też w ramach ciekawostki, nawet jeśli ktoś się nie zastanawia nad tym po co pije i dlaczego. Generalnie 6/10 to nie jest niska ocena, książka jest dobra.

Książka bardziej nastawiona na alkoholików i osoby pijące codziennie niż weekendowych i okazjonalnych konsumentów. Dla osób uzależnionych może faktycznie wpływać na wyobraźnię ale jak np. Dla mnie spora część przykładów i porównań była nietrafiona. Mimo wszystko warto przeczytac

Drugie podejscie i udalo sie dokonczyc. Mysle ze ta pozycja jak zadna nie otwiera czytelnikowi szeroko oczu na problem uzalenienia, oraz na informacje o samym alkoholu - bedacym trucizna dla ludzkiego organizmu. Dziekuje - nie pije.

Polecam bardzo każdemu, otwiera oczy.

Treść niemal identyczna do innej książki "Jak skutecznie kontrolować alkohol - Allen Carr", nawet przykład z dzbanecznikiem jest zerżnięty, ale lepiej napisana językowo i jest tu znacznie więcej odwołań do badań, książka jest bardziej aktualna od pierwowzoru.

Niemniej jednak autorka robi robotę - dowiedziałam się tutaj takich rzeczy, że raczej już nie sięgnę po ani jeden kieliszek - alkohol mi obrzydł do szpiku.

Myślę, że jest to jedna z kilku przełomowych książek dla mojego rozwoju osobistego.

Dziękuję za to!

Polecam bardzo każdemu, otwiera oczy.

Niemniej jednak autorka robi robotę - dowiedziałam się tutaj takich...

Pomimo oceny 6 myślę, że jest warta przeczytania. Napewno będzie pomocna dla osób, które chcą coś zrobić, a nie wiedzą w jaki sposób.

Może jest miejscami przesadzona, zbyt spiritualistyczna albo powtarza swoje treści. Jednak mimo wszystko pomogła mi w moim zrywaniu z piciem. Zobaczyłam wiele społecznych schematów, i uwierzyłam, że moge być fajnym człowiekiem bez kieliszka i to nie bedzie problemem dla innych osób.

• Rozwój
  • Audiobooki

Annie Grace Wyzwanie: 30 dni bez alkoholu. Jak zmienić nawyki i odzyskać kontrolę Zobacz więcej