Irytujący przystojniak

Monika Czugała Wydawnictwo: Plectrum literatura obyczajowa, romans
Plectrum
2022-07-07
2022-07-07

Dałabym znacznie więcej gwiazdek, gdyby nie zakończenie. Jak tak można??

Dałabym znacznie więcej gwiazdek, gdyby nie zakończenie. Jak tak można??

"Irytujący przystojniak" Monika Czugała Wydawnictwo Plectrum intryguje od pierwszych stron. Okładka i tytuł mogą zasugerować historie, których wiele na rynku wydawniczym. Nic bardziej mylnego. Autorka stworzyła ciekawą fabułę, wplatając w nią ważne tematy. Spędziłam z książką miłe popołudnie. Emocji było co nie miara, takiej treści się nie spodziewałam.

"Moje życie to dramat, albo jeszcze lepiej - czarna komedia w trzech aktach".

Klara Król po stracie pracy musi podjąć trudne decyzje. Jedną z nich jest powrót do rodzinnej miejscowości. Przyzwyczajona do innego życia musi doprowadzić dom do porządku i znaleźć pracę. Wszystko byłoby super gdyby nie Fabian pierwsza miłość dziewczyny. Ich drogi się krzyżują, dziewczyna próbuje odsunąć od siebie powracające uczucia. Przecież została bardzo skrzywdzona. Tylko czy serce posłucha rozumu? Pomimo dziwnych sygnałów Klara daje ponieść się uczuciu. Dopiero zbieg kilku wydarzeń w których uczestniczy Karina, która uważa Fabiana za narzeczonego i Mikołaj, który zabierze Klarze wolność, otworzą dziewczynie oczy. Kogo wybierze Klara? Czy uczucie wygra z brakiem zaufania? Do jakich kroków posunie się Karina, aby zdobyć Fabiana? I kim tak naprawdę okaże się Mikołaj?

"Zmarnowałam czas, który mogłam z nim spędzić. Wyrzucałam sobie, że pozwoliłam Karinie, by mnie zmanipulowała".

Każdy z nas reaguje inaczej na stresujące sytuację, a kłamstwa i tajemnice mogą bardzo namieszać w ocenie sytuacji. Autorka stworzyła ciekawą fabułę wplatając w nią szereg intryg i tajemnic. Dzięki temu odkrywanie losów bohaterów było intrygujące. Książki nie da się odłożyć na bok i wrócić, trzeba ją przeczytać do końca. Przyznam, że miałam różne odczucia w trakcie czytania. Niejednoktornie miałam ochotę potrząsnąć Klarą, a Fabianowi dać w pysk. Dopiero ostatnie rozdziały pozwoliły mi poznać ich postępowanie. Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie, choć nie mogło być inne. Czasami doceniamy coś jak to stracimy. Chcecie się przekonać co takiego wydarzyło się w życiu bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Emocje gwarantowane.

"Moje życie to...

❤️Recenzja❤️

"Kiedy uniósł po­wie­ki i po­now­nie na mnie spoj­rzał, wi­dzia­łam w jego zie­lo­nych oczach spo­kój. Wie­dzia­łam, że wszyst­ko bę­dzie do­brze."

Klara to kobieta, krosa musiała stoczyć wielką bitwę, aby znaleźć się w miejscu, w którym jest. Warszawa. To tam życie ponownie się do niej uśmiechnęło. Miała przyjaciółki i pracę... Do czasu nieporozumienia, które zmieniło wszystko. Musiała wrócić tam, gdzie zostawiła za sobą przeszłość. Myślała, że tak prosto będzie ją unikać, nic bardziej mylnego... Ona sama w końcu zapuka do jej drzwi.
Co wtedy zrobi? Co zrobi, kiedy Fabian ponownie spojrzy jej w oczy? Czy uczucia, które tak usilnie odpychała, wrócą z podwójną mocą?

"Irytujący przystojniak" to książka, która pokazuje, że nie możemy wierzyć we wszystko, co powiedzą nam inni. Sami musimy dojść do tego, jaka jest prawda. Bo coś, co może się nią wydawać, wcale nie musi takie być... Miłość. Zazdrość. Obsesja. Co wyniknie z tych trzech słów?

Autorka tym razem postawiła na kompletnie inną historię niż przy debiucie "El Diablo". Tutaj dostaliśmy książkę, która pokazuje, jak silną nienawiść może czuć kobieta wobec mężczyzny, a dodatkowo skrzywdzona kobieta, jest porównywalna z huraganem, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Ich relacja to niewątpliwie Hate-love, ale jednostronny. To Klara z całego serca go nienawidziła i nie chciała go ponownie w swoim życiu. Ale jak miała go unikać w miejscu, gdzie wszyscy się znali?

atrząc, jak rozwijała się pomiędzy nimi relacja, mogę stwierdzić, że ona na samym dole swojego serca miała minimalne, pozytywne uczucia względem jego osoby, ale musiała je wydobyć. Kiedy zaczynało być pomiędzy nimi, chociaż w jakimś stopniu dobrze, pojawił się problem imieniem Karina. Ile ta postać wniosła do tej książki... Osobiście potrafiłam obdarzyć ją tylko negatywnymi emocjami. Mieszał, mieszała i jeszcze raz mieszała. Czekałam tylko, aż zniknie...
Patrząc na całokształt książki, jest to tak diametralnie zmieniająca się historia, że czułam się, jakbym jechała kolejką górską. Kiedy panował spokój, pojawiały się problemy i tak na przemian. Było kilka sytuacji, które zmroziły mi krew w żyłach... Takiego obrotu spraw, się nie spodziewałam i muszę przyznać, że właśnie tymi momentami autorka dodatkowo zapunktowała u mnie przy ocenie tej książki.
Nie potrafiłam przestać jej czytać. Chciałam płakać i śmiać się razem z bohaterką. Chciałam, aby Fabian w końcu się opamiętał... Ale szkoda, że to tylko marzenia. To, co wydarzyło się pod koniec książki, totalnie namieszało mi w głowie. Nie wiedziałam, jaka jest prawda i co w ogóle nią jest. Niczego nie byłam pewna. Ale to jak zakończyła się ta książka.... Dla mnie idealnie w punkt. Uwielbiam takie zakończenia i dla innych mogę wydawać się dziwna, ale tak już mam i nic tego nie zmieni. Dlatego cieszę się, że autorka zrobiła tak, a nie inaczej. Tym zdobyła w całości moje serce.
Mogłabym się tutaj rozpisywać godzinami, ale powiem krótko. Musicie sięgnąć po tę książkę i przekonać się, jaka jest niesamowita.

❤️Recenzja❤️

Hej! Nieczęsto zdarza mi się natrafić na książkę, która całkowicie zmiecie mnie z planszy. “Irytujący przystojniak” autorstwa Moniki Czugały to książka, która łączy w sobie namiętny romans, komedie romantyczną i lekką nutę dramatu. Nie spodziewałam się, że ta książka będzie tak obfita w emocje i rozbudowaną fabułę. Jesteście ciekawi co skrywa w środku?

Klarę poznajemy w momencie gdy traci swoje jedyne źródło utrzymania. Zmuszona jest opuścić Warszawę i wrócić do małej wioski, gdzie czeka na nią dom po zmarłych rodzicach. Już w pierwszy dzień po powrocie dziewczyna przypadkowo wpada na Fabiana - swoją pierwszą miłość. Chłopak wiele lat temu bardzo ją zranił, dziś gdy ponownie stają twarzą w twarz iskierki pomiędzy nimi czuć na kilometr. Klara zmuszona jest do remontu domu w którym nikt nie mieszkał od wielu lat. Pech lub przeznaczenie sprawia, że za remont odpowiedzialny będzie były chłopak dziewczyny. Co się wydarzy gdy dawne uczucia odżyją? Jak zareaguje Klara na wieść o tym, że Fabian nie jest sam? A w dodatku kim okaże się nowo poznany mężczyzna Mikołaj?

Brzmi intrygująco, prawda? Przyznam szczerze, że dawno nie spotkałam w książce tak wielkiej mieszanki wybuchowej. Autorka bombarduje czytelnika przeróżną gamą emocji. Początkowo uśmiech nie schodził mi z twarzy. Przepychanki słowne pomiędzy Fabianem a Klarą to był miód na moje serce. Szczerzyłam się jak głupia do tej książki. Śmiało mogę rzecz, że autorka potrafi wprowadzić fajny i przede wszystkim lekki klimat, który sprawia, że książkę czyta się przyjemnie.

Później natomiast pojawiła się złość. Byłam zła na Fabiana za jego lekkomyślność, kłamstwa i granie na dwa fronty. W dodatku Klara, która nie potrafiła dać mu jasno do zrozumienia, że ma się odczepić. Irytowało mnie ich zachowanie, a w szczególności irytowała mnie cała postać Kariny, która pojawiała się zawsze w najgorszych momentach.

Gdy pojawił się ON, zobaczyłam światełko w tunelu. Mikołaj, który swoją osobowością zakrył całą otoczkę przystojnego i zabawnego Fabiana. Nie spodziewałam się, że jego postać wywoła u mnie gęsią skórkę. Jednak jego prawdziwe JA szybko ujrzało światło dzienne. Wiele sekretów zostało ujawnionych, a wszystkie komplikacje sprawiły, że młodzi zbliżyli się do siebie. I już gdy myślałam, że nareszcie przyszedł upragniony happy end autorka roztrzaskała moje serce na pół. Pojawiły się zaszklone oczy i szczery smutek.

“Irytujący przystojniak” jest książką, która tak jak widzicie potrafi wzbudzić u czytelnika rollercoaster emocji. Nie zliczę jak szeroka gama uczuć towarzyszyła mi podczas czytania. Świetnie wykreowani bohaterowie, ciekawa fabuła, zwroty akcji - to wszystko sprawiło, że od książki nie mogłam się oderwać. A lekki styl autorki sprawia, że strony uciekają jak szalone.

Gwarantuję Wam, że podczas czytania będziecie zarówno śmiać się z bohaterami i płakać razem z nimi. Z pewnością ta książka zaskoczy was tak bardzo jak mnie. Nawet Wam zazdroszczę, ponieważ Wy będziecie mogli przeczytać tą historię jako pierwsz raz. Ja z pewnością za jakiś czas powrócę do tej historii. Przyznam, że jest ona na swój sposób wyjątkowa. Pokazuje nieidealnych bohaterów i ich błędne decyzje oraz konsekwencje z którymi będą musieli się zmierzyć. Ja od siebie mogę Wam jedynie gorąco polecić tą historię. Nie będziecie zawiedzeni! Będziecie zachwyceni! 💖

PS. I z pewnością zaskoczeni! 🤭

Klarę poznajemy w...

Na półkach: , , , , , , , ,

Bohaterowie z cyklu "jestem szalony/szalona". Wszystko działo się szybko i gwałtownie. Minus za zakończenie.

Ostatnio los mi sprzyja i pod me skrzydła trafiła niezwykle ciekawa, wciągająca oraz nieprzewidywalna powieść, która bez zapowiedzi wdarła się do mega serca i pozostanie tam na bardzo długo. Historia jaką zaserwowała autorka od pierwszych stronic zaintrygowała mnie, wywołała wiele sprzecznych uczuć i pobudziła moją wyobraźnię do granic wytrzymałości, gdyż dzieje się tu naprawdę dużo.

Jeśli spodziewaliście się po okładce ckliwego romansidła czy też erotyku, to muszę wyprowadzić was z błędu. Ta opowieść jest pięknym romansem, który powoli dojrzewa, ale po drodze dojdzie do tylu niebezpiecznych sytuacji, że momentami będziecie zastanawiać się czy nie pomylono gatunku z thrillerem.

Główna bohaterka to Klara, która nienawidzi swojej rodzinnej miejscowości, gdyż przeżyła tam najstraszliwsze chwile w swoim życiu. Mieszkając w Warszawie była szczęśliwa i myślała, że zdoła o wszystkim zapomnieć. Nie wiedziała jak bardzo się myli, gdy sytuacja zmusiła ją do powrotu do domu, który aż prosił się o remont. Dodatkowo, gdy na jej progu staje Fabian, jej były chłopak, wspomnienia ożywają, zmuszając ją do stawienia czoła wszystkiemu przed czym do tej pory uciekała.

Jej ex chce do niej wrócić lecz między nimi zaczyna mieszać Karina, która nie chce wypuścić ze swych szpon Fabiana. Jakby tego było mało w życiu Klary pojawia się jeszcze kilku mężczyzn i każdy ma swoje plany wobec niej.

W co wplątuje się ta zagubiona dziewczyna, której los do tej pory raczej nie oszczędzał? Kto zawładnie jej sercem i kogo ono wybierze? Czy Fabian ma szansę odzyskać dawną miłość i odzyskać utracone zaufanie. Do czego posunie się Karina w walce o to co jej zdaniem jej się należy? Jak zachowa się bohaterka, czy będzie w stanie dokonać właściwego wyboru, a może znowu ucieknie, rezygnując ze wszystkiego na czym jej zależy?

Powiem krótko, ta książka jest genialna i wszystko co jest w niej zawarte idealnie wpasowane jest do danej sytuacji. Treść jest interesująca, dynamiczna i nie pędzi w zawrotnym tempie. Zaskakujące wątki przeplatają się z kilkoma wyważonymi i gustownie przedstawionymi scenami zbliżeń, które naprawdę podgrzewają temperaturę otoczenia.

Opisy nie są zbyt obszerne, ale treściwe, zaś zabawne i świetne dialogi to naprawdę wizytówka tej pozycji. Styl pisarki jest lekki i przystępny, co sprawiło, że przez powieść się płynie w zawrotnym tempie i ani się obejrzycie jak dotrzecie do epilogu.

Niestety mam jedno ale! Zakończenie podniosło mi ciśnienie i aż zgrzytałam zębami, bo nie spodziewałam się, że autorka wywinie mi takiego psikusa. Przez to teraz tylko rozmyślam, co by było, gdyby jednak inaczej napisano te kilkadziesiąt finalnych zdań. Emocje sięgnęły zenitu i przez kilka godzin nie pozwoliły mi o sobie zapomnieć.

Zapewniam, że lektura warta jest waszej uwagi. Nie będziecie w stanie przewidzieć intrygi, która odegra w tej historii niebagatelną rolę oraz tego co spotka cudownie wykreowane postaci. Każde z nich, zarówno pierwszoplanowi jak i drugoplanowi bohaterzy posiadają takie cechy, które mieliby ludzie będący w sytuacjach takich jak oni.
Polubiłam Klarę mimo, że na początku była osobą, która raczej chowa głowę w piasek i ucieka przed problemami. W miarę czytania zauważyłam, że kobieta dojrzewa, zmienia swe nastawienie i spojrzenie na otaczające ją osoby.

Odkrywa w sobie wewnętrzną siłę i wspaniale z niej korzysta.
Jeśli udało mi się was chociaż odrobinę zaintrygować, to zachęcam was do przeczytania „Irytującego przystojniaka”. Jestem pewna, że nie będziecie nudzili się, tylko przeżyjecie rewelacyjną przygodę, która przypadnie wam do gustu. Ja ze swej strony polecam i chętnie poznam wasze opinie.

po stracie pracy w Warszawie musi wrócić do rodzinnej wioski, do domu po nieżyjących rodzicach. Spotyka tam Fabiana, który był jej pierwszą miłością i bardzo ją zranił. Klara musi zmierzyć się ze złymi wspomnieniami, przeszłością, od której uciekła do Warszawy oraz remontem domu.
Okazuje się, że Fabian chce ją odzyskać, ale ona boi się mu zaufać. Na dodatek na jej drodze staje jej dawna rywalka Karina, obecna partnerka Fabiana. Pojawia się też tajemniczy Mikołaj.
Klara wplątuje się w relację miłosną, która powoduje, że jej życie jest w niebezpieczeństwie.
Co zrobi Klara?
Kogo wybierze? Fabiana czy Mikołaja?
I czego chce od niej Karina?
Czy Klara jest bezpieczna?

Przekonajcie się sami czytając tę książkę.

Autorka stworzyła znakomitą i intrygującą historię, która wciąga już od pierwszej strony. Świetne dialogi i ciekawie skonstruowani bohaterowie. Autorka połączyła romans z thrillerem więc przygotujcie się, że będzie działo się. Będzie mrocznie i pikantnie. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i podsycać ciekawość czytelnika zaskakującymi zwrotami akcji, która jest dynamiczna. Nie ma mowy o nudzie w tej książce. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Ta historia to prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Nie mogłam od niej oderwać się od samego początku do samego końca. Zachwycająca lektura, którą wchłonęłam w błyskawicznym tempie.
Podoba mi się styl i język autorki, dlatego z niecierpliwością będę czekała na kolejne historie.
Polecam gorąco!

Historia Klary i Fabiana.
Po stracie pracy w Warszawie Klara wraca do rodzinnej wsi. Tam spotyka byłego chłopaka Fabiana, który ją kiedyś mocno zranił. Od tego momentu zaczyna się akcja. Co tam się dzieje to głowa mała🤯. On stara się ją odzyskać, ona boi się ponownie mu zaufać. Na dokładkę psychiczna była oraz trzech adoratorów Klary.

Po prostu bardzo dobra książka z dynamiczną fabułą, w każdym rozdziale wiele wydarzeń i emocji. Bohaterowie świetni. Autorka stworzyła ciekawą historię od której nie idzie się oderwać. Pojawiają się również sceny intymne - napisane ze smakiem.

Czytałam ją wcześniej na Wattpadzie, gdzie pamiętam jak ubłagałyśmy Monikę o epilog i nie wiem czy dobrze zrobiłyśmy 😅, ale o tym już sami się musicie przekonać.

Polecam 🤩

Historia Klary i Fabiana.

Po prostu bardzo dobra książka z...

Ksiazke da sie przeczytac,ale ja nie lubie ksiazek z takim zakonczeniem.

Ksiazke da sie przeczytac,ale ja nie lubie ksiazek z takim zakonczeniem.

Klara Król już na wstępie traci pracę i jest zmuszona do powrotu do znienawidzonej mieściny. W Mgliwicach przeżyła najgorszy koszmar oraz pierwszy poważny zawód miłosny. Zostawiła tu nieodpowiedzialnych rodziców i byłego chłopaka, który tak bardzo ją zranił, Fabiana Dobieckiego. Wyjechała do Warszawy, lecz krótko było jej dane cieszyć się wymarzonym życiem.

W Mgliwicach czeka na nią rodzinny dom, wymagający remontu, a w jego ścianach - złe wspomnienia. W dodatku wszyscy mieszkańcy małego miasta pamiętają historię jej i Fabiana.

Tak się składa, że to on zjawia się na jej progu z ofertą pomocy w doprowadzeniu tego miejsca do użytku. Stare uczucia odżywają. Klara pamięta jaki ból spowodowało ich rozstanie przed laty i postanawia unikać mężczyzny, choć niezwykle ją on pociąga.

Fabian nie jest jedyny w tej opowieści. Wkrótce pojawia się Tomek i Mikołaj a z braku laku także Szczepan.

Za sprawą domniemanej narzeczonej Dobieckiego Klara, która już zaczynała się do niego przekonywać, znowu nie wie komu ufać. Z zemsty i zazdrości pakuje się w niebezpieczną sytuację. Co tam się dzieje!

Wokół Klary robi się tłoczno, prócz trzech mężczyzn kręci się wokół niej Karina i wścibska sąsiadka. Atmosfera się zagęszcza.

To nie jest zwykły, lekki, banalny romans. Fabuła ociera się nawet o thriller. Do końca nie wiemy czy nastąpi happy end.

Autorka zrobiła kawał dobrej roboty. Niech nie zmyli cię okładka, nie jest słodko i cukierkowo. Jest gorąco, pikantnie i chwilami groźnie. Nie wiadomo kto jest tylko irytujący a kto naprawdę niebezpieczny .

Duża czcionka.

W Mgliwicach...