Akademia antypatii

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 5) literatura dziecięca
The Austere Academy
Data 1. wydania:
2000-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire sieroty szkoła
The Austere Academy
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 5)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire sieroty szkoła

Akcja toczy się w szkole

Karmelita.... co za imię xD

Vhyba coraz bardziej i bardziej ta ksiazka staje sie przeciwieństwem książki dla dzieci :D

Rodzeństwo Baudelaire, po perypetiach związanych z ich opiekunami, zostało odesłane do Powszechnej Szkoły Imienia Prufrocka z internatem. Wioletka, Klaus i Słoneczko będą musieli się zmierzyć nie tylko z krabami w „pokoju”, z Wicedyrektorem, dającym absurdalne kary za wszystko i nieznośną Karmelitą Plujko, lecz jeszcze z Hrabią Olafem, który podobnie jak w poprzednich...

Podobała mi się ta część ukazująca satyrą szkolnictwa. Wróciłam do szkolnych czasów, ówczesne problemy przerastające młodego człowieka dzisiaj budzą uśmiech.

Książka świetna, jednak szkoda mi trojaczków... Jak można być, aż tak nikczemnym jak Hrabia Olaf... Mam ochotę go walnąć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja szkoła średnia miała internat. Cała szkoła była do bani, ale ludzie mieszkający w internacie wydawali się o wiele bardziej nieszczęśliwi niż cała reszta. Szkoła, do której trafiają dzieciaki Baudelaire jest jeszcze lepsza. Kraby, grzyb, obłąkany wicedyrektor (a gdzie dyrektor?), no i oczywiście Olaf. Czy tym razem mu się uda? Polecam.

Piąta część "Serii Niefortunnych Zdarzeń" jest równie przygnębiająca, jak poprzednie tomy. Tym razem nasi Baudelaire'owie trafiają do szkoły, której głównym mottem jest "Memento Mori". Chłonne wiedzy rodzeństwo szybko przekonuje się, że niczego pożytecznego się w niej nie nauczą. Są gnębieni przez rudowłosą zołzę, tracą jedynych przyjaciół, a Hrabia Olaf wciąż dąży do...

Na półkach: , , , , , ,

"Akademia Antypatii" podobnie jak inne książki z cyklu "Seria Niefortunnych zdarzeń", jest bardzo smutną historią.

Od początku nad sierotami Baudelaire ciąży fatum.
Tak samo i tym razem ich los jest przykry, ciężki, pechowy żeby nie rzec straszny.
Książka jest napisana zwięźle i trochę trudno doszukać się w niej klimatu, nastrojowości.
Postacie są ciekawie nakreślone,...

Cieszę się niezmiernie, że od lat kilkunastu chodzić do szkoły nie muszę. Jako, że w podstawówce miałam takiego samego psychola od WF-u jak sieroty B., sama sobie się dziwie, że z tej budy nie zwiałam.

Dyskusje

3 676