Pociąg

Okładka książki Pociąg Iza Maciejewska
Okładka książki Pociąg
Iza Maciejewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magnolia Seria: Seria P literatura obyczajowa, romans
Seria P
Pociąg
Wydawnictwo Magnolia
2022-05-17
2020-06-26
romans erotyka obyczaj pociag izamaciejewska

Autorka potrafi namieszać. To co się tu dzieje ciężko opisać słowami. Pociąg, jeden przedział, troje obcych sobie ludzi. I to właśnie tam los połączy ich życia ze sobą. Każdy skrywa tajemnice i grzechy, z których nie jest dumny. Czyta się świetnie i szybko.

Ciężko ocenić tą pozycję. Sam pomysł na fabułę ciekawy. Raziły mnie wulgaryzmy w tak dużej ilości. Wkurzali mnie główni bohaterowie. Za największy plus uznaję postacie drugoplanowe. I zdecydowanie dla nich sięgnę po tom drugi.

Początek książki bardzo mnie irytował , do takiego stopnia że czytałam z przymusu. Na początku książki dialogi które miały być zabawne ? Po prostu mnie żenowały. Denerwowal mnie też sam opis Ewy jako kobiety 🤷 natomiast później jak już Ewa ląduje w Krakowie , akcja się rozkręca, wciągnęła mnie totalnie. Dużo nieprzewidywalnych akcji , dialogi napisane z humorem, trochę pikanterii. Generalnie książke polecam .

Piękna okładka i bogata treść.

Piękna okładka i bogata treść.

Dialogi, które miały być zabawne często budziły zażenowanie.

Dialogi, które miały być zabawne często budziły zażenowanie.

Z jej strony wyglądało to trochę inaczej. Ale te role jeszcze się odwrócą...

POCIĄG rozpoczął moją przygodę z książkami autorki. Pozwolił mi na rozkochanie się w jej piórze i na postanowienie, że zawsze będę wspierać jej twórczość. Ostatnimi czasy trochę gorzej mi to wyszło, ale zdecydowanie zmieniam nastawienie i jestem całkowicie otwarta na wszystko, co Iza napisze ❤️
A Wam, polecam POCIĄG z całego serca!

Z jej strony wyglądało to trochę inaczej. Ale te role jeszcze się odwrócą...

A...

Ciekawa historia,choć bardzo bolesna dla głównej bohaterki. Każda z głównych postaci nosi w sobie bol, potrzebują zmiany. Autorka mocnym akcentem skończyła pociąg,by kontynuować w pieprzu.

Wspaniała i nietuzinkowa historia, która wciąga bez opamiętania. Autorka nie bawi się w pół środki, od razu zwala na czytelnika ogrom emocji. Pikantna namiętna wzruszająca i zabawna. Ma w sobie więcej mądrości niż niejeden poradnik szczęśliwego życia.
Wspaniale wykreowani bohaterowie
Niesamowite charaktery, których nie sposób nie kochać. W książce dostajemy szczegółowy obraz psychologiczny każdej postaci. Dlaczego są tacy jacy są, co wydarzyło się w ich życiu, że znaleźli się właśnie w tym miejscu. Dla mnie to niesamowita podróży w głąb ich duszy, przez co miałam wrażenie że są prawdziwi. Ludzie których możemy spotkać na ulicy, z kłopotami problemami i rozterkami.
Autorka wprowadza również chwilę grozy w których wstrzymywałam oddech. Momenty w których płakałam z bohaterami i dzieliłam ich smutek. Chwilę w których śmiałam się na głos bo poczucie humoru co niektórzy mają zacne.
Bardzo podoba mi się że historie są w pewnie sposób powiązane. Wielki szacunek dla autorki jak wspaniale to zaaranżowała.

Wspaniale wykreowani bohaterowie

Były mąż Ewy, policjant, obwinia ją o śmierć córeczki w pożarze i przysięga zemstę. Podczas ucieczki poznaje Ewa w pociągu do Krakowa niesamowitych ludzi. Pan Stanisław udostępnia jej swoje mieszkanie, a w Michale, niestety żonatym, się zakochuje.

Cechami charakterystycznymi powieści Izy Maciejewskiej są rozbudowane sylwetki bohaterów, nie tylko tych z pierwszego planu, dużo bezpruderyjnego seksu, często inicjowanego przez kobiety, oraz spełnienie wszelkich najgorszych przeczuć i przewidywań …

Z „Pociągiem”, pierwszym tomem serii o nazwie P, rozstajemy się po tym, gdy dużo złego już się stało, ale najważniejsze damsko-męskie wątki uległy zawieszeniu. I na razie niewiele więcej można powiedzieć.

Czy można odpowiadać do końca życia za swoje (a może nie tylko swoje) błędy? Odpowiedź można znaleźć w tej ciekawej powieści obyczajowej, której akcja toczy się w Krakowie. Przypadkowo poznane osoby stają się nierozłączne będąc jednocześnie nieświadomie sobie potrzebni, aby zmienić bieg życia.

Iza Maciejewska Pociąg Zobacz więcej