Kup teraz - 21 ofert w cenie od 2.37 zł do 31.40 zł

Ania z Zielonego Wzgórza

Dobrze jest wrócić na Zielone Wzgórze... tam, gdzie za dzieciaka często się przebywało - w wyobraźni. "Ania z Zielonego Wzgórza" to klasyka literatury dziecięcej / młodzieżowej. Wzrusza, czaruje, uczy. Zachwyca pięknymi opisami i niepowtarzalnymi bohaterami. Zapada w pamięć i sprawia, że na samą myśl o tej książce, robi się człowiekowi przyjemnie.
Już od jakiegoś czasu...

Zacznę od tego, że Anię kocham od 40 lat, więc to co piszę to nie krytyka, ale ocena po przeczytaniu Ani po raz milion pięćdziesiąty ósmy i obejrzeniu serialu. Ale do rzeczy.

Wszyscy wiemy o co chodzi, wszak Ania to rudowłosa gaduła, żyjąca od dziecka w poniewierce, pracująca ponad siły, w końcu trafiająca do sierocińca i potem to już wiemy jak było.
W książce AzZW w...

Nie wyobrażam sobie by dać tej książce inną ocenę niż 10/10.
Gdy zaczęłam ją czytać wiedziałam, że trafiłam na odpowiednią książkę dla mnie. 11-letnia, rudowłosa Ania jest marzycielską i gadatliwą dziewczynką o swoim własnym charakterze. Jej przygody są niesamowite, zadziwiające i rozbawiające do łez. Ta książka cały czas stoi u mnie na półce w pokoju, bym nie zapomniała...

Ania to po prostu przyjaciółka z dzieciństwa.

Warto wrócić do Ani i spojrzeć na świat jej oczami...

Na początku ,,Ania z Zielonego Wzgórza'' nie przypadła mi szczególnie do gustu. Książka mi się dłużyła i irytowało mnie to, ile mówiła Ania. Z każdym następnym rozdziałem coraz bardziej przekonywałam się do powieści. Uważam, że ta książka była wspaniała i z czasem także bardzo ciekawa.

Wspaniała książka, jak na lata w których została wydana to mogę powiedzieć, że chyba najlepsza jaką czytałam z tamtego czasu!

Książka do której wracam co kilka lat i nadal kocham, tym razem jako pierwszy w życiu odsłuchany w całości audiobook.
Kto nie zna historii rudowłosej marzycielki musi nadrobić zaległości bo ciężko o równie pozytywna powieść młodzieżową tak różną od nam współczesnych.
Oceniam na 9/10 tylko dlatego, że 10/10 otrzymują dzieła absolutne 😊

Cudownie się wraca do tej historii jaką dorosła osoba. Historia ciepła, wzruszająca ale też bawiąca do łez.

Przyznać się Wam muszę, że to książka, od której rozpoczęła się moja miłość do literatury… Miłość dzięki której czytelnicza przygoda (z małymi przerwami) trwa po dziś dzień. Mowa oczywiście o „Ani z Zielonego Wzgórza”. Choć moje pierwsze własne wydanie nie jest tak urodziwe jak to ze zdjęcia mam do niego sentyment i nadal mimo zawirowań życiowych jest ze mną. Teraz...

53 517
    11 416