Kiedy yakuza zostaje niańką #1

Okładka książki Kiedy yakuza zostaje niańką #1 Tsukiya
Okładka książki Kiedy yakuza zostaje niańką #1
Tsukiya Wydawnictwo: Dango Cykl: Kiedy yakuza zostaje niańką (tom 1) Seria: Kolekcja Kuri Dango komiksy
komiksy
Kiedy yakuza zostaje niańką (tom 1)
Kolekcja Kuri Dango
Kumicho Musume to Sewagakari (組長女兒與照料專員)
Dango
2021-05-11
2021-05-11
Agata Zielezińska
Komedia okruchy życia akcja Seinen Przestępcy manga

Świetny 1 tom. Polubiłem też głównego bohatera - Kirishima , a także dziewczynkę - Yaeka. Na plus również świetna postać ojca dziewczynki , a także przyjaciel bohatera - Sugihara. Relacja Kirishimy i Yaeki również świetna. Na początku dziewczynka jest małomówna , ale z czasem ich relacja zmienia się na lepszą. Świetne było jak Kirishima przyszedł na dzień otwarty do szkoły dziewczynki , a Ona była szczęśliwa i ukryła się za rysunkiem zawstydzona. Albo jak Kirishima czesał jej włosy i zepsuł fryzurę. Dowiedzieliśmy się również , że mama dziewczynki miała jakiś wypadek i teraz jej w śpiączce , a Yaeka nie chcę do niej iść , bo nigdy się nie budzi , ale Kirishima przekonuję ją , że powinna iść i dziewczynka chcę iść. Śmieszne też było jak bohater spotyka po latach Yaekę i mówi , że jest urocza i w ogóle nie podobna do ojca , a ten ojciec taki tekst do niego - "Tak Ci spieszno do grobu Kirishima?":D Widać również , że dziewczynka odmienia bohatera , bo wcześniej masakrował innych bandytów, a teraz gdy miał jednego bandziora załatwić pomyślał o Yaecę i pozwolił tamtemu uciec. A na koniec mangi dziewczynka mówi mu , że jest bardzo miły i chciałaby być taka jak On. A On mówi , że na pewno będzie lepszą osobą niż on. A potem pali papierosa i myśli o jej słowach i myśli także , że to wszystko miało być tylko częścią pracy. Czyli widać , że się przywiązał do dziewczynki. I to go przeraża. Słodkie też było jak zestresowana Yaeka chciała dać tacie rysunek , a on ją pochwalił i pogłaskał po głowie. I oboje byli szczęśliwi. Albo jak Yaeka czekała na Kirishimę i usnęła na kolanach taty , a gdy się budziła i bohatera wciąż nie było to znów szła spać na kolana , a ten ojciec sobie myślał , że kolan już nie czuję:D I na plus dodatkowy rozdział , gdzie pokazano jak Kirishima I Sugihara się poznali. Okazało się , że Sugihara okradał sklep pewnej staruszki , a on się dowiedział i zabrał go z tego sklepu i kazał mu zrobić herbatę:D A jak go pochwalił za dobrą herbatę to Sugihara padł na kolana i błagał by zrobił z niego sługę , bo zawsze chciał by ktoś go pochwalił:D

2079

Co się wydarzy kiedy jednemu z najbrutalniejszych członków yakuzy powierzy się opiekę nad małą dziewczynką?
Ciepła komedia, w której bezwzględny gangster Toru Kirishima zwany „diabłem z Sakuragi” musi się odnaleźć w nowej roli inaczej jego szef go zabije. Dostaje on pod opiekę nieśmiałą i trochę zamkniętą w sobie córeczkę szefa -Yaekę. Ta dwójka to główni bohaterowie, ale przez historię przewija się też ojciec dziewczynki, jej ciocia czy Sugihara, który też należy do gangu.
Opis może brzmieć sztampowo (ten „straszny” i „brutalny” musi zająć się kimś „niewinnym” i „słodkim”) jednak znany motyw został bardzo dobrze wykorzystany. Widać rozwój postaci w trakcie historii, a jednocześnie nie tracą oni na swoim charakterze. Co więcej ich cechy osobowości mogłyby też pasować do prawdziwych osób, nie zostały bowiem przerysowane jak to się często zdarza. Pozwala to lepiej poczuć ich emocje. Historia jest ciepła i zabawna mimo poruszania też poważniejszych kwestii jak np. historia mamy Yaeki.
Lektura gwarantuje przyjemnie spędzony czas, z chęcią sięgnę po kolejne tomy by zobaczyć więcej zakłopotanego Kirishimy.

1920

Poniekąd zabawne, zobaczyć jak gangster przemienia się w przykładnego opiekuna.

Poniekąd zabawne, zobaczyć jak gangster przemienia się w przykładnego opiekuna.

Ten tomik chociaż krótki, bardzo mi się podobała. Na pewno przeczytam kolejny.

Ten tomik chociaż krótki, bardzo mi się podobała. Na pewno przeczytam kolejny.

• Mangi
  • Manga