Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam

Okładka książki Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam Mary Haseltine
Okładka książki Cud macierzyństwa. Poradnik dla przyszłych mam
Mary Haseltine Wydawnictwo: W drodze poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Made for This; The Catholic Mom's Guide to Birth
W drodze
2021-05-01
2021-05-01
Katarzyna Kurzawska
dar rodzicielstwa katolicyzm poród ciąża opieka nad dzieckiem modlitwa

Wspaniała! Skończyłam właśnie "Cud macierzyństwa" będąc w 9 miesiącu ciąży z poczuciem bycia zaopiekowaną. Mary Haseltine to doula z wieloletnim doświadczeniem. Temat przygotowania do porodu traktuje bardzo kompleksowo, wskazując na fakt, że jest to wydarzenie z pogranicza cielesności, duchowości oraz psychiki, a zatem wymaga odpowiedniego zadbania o wszystkie te obszary. Najbardziej podoba mi się zaakcentowanie faktu, że najważniejsza w całym procesie porodu jest kobieta, której wola powinna zostać uszanowana przez wszystkie osoby postronne. Haseltine z tego powodu zachęca kobiety spodziewające się dziecka o to, by zgłębiły temat możliwości, jakie staną przed nimi w trakcie porodu tak, aby decyzje, które podejmą, były świadome. Nie krytykuje żadnego podejścia, akcentując, że każdy poród (naturalny, przez cesarskie cięcie, zmedykalizowany, w szpitalu, w domu narodzin itd.) może być przeżyciem pełnym łaski, choć trudnym. Bogate kompedium wiedzy dla mam, które przygotowują się do przyjścia dziecka na świat. Przytoczenie świadectw wielu z nich wprawia w poczucie znalezienia się w kręgu kobiet wzajemnej troski.

• Poradniki dla rodziców 👨‍👩‍👧
  • Dają do myślenia