Jeszcze może załopotać. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 0.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Powergraph
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 0.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-08-08

Okładka książki Magazyn Biały Kruk #1 2 Kacper Adamski, Artur Grzelak, Piotr Kurek, Karol Ligecki, Wiktor Orłowski, Olaf Pajączkowski, Artur Szyndler, Mateusz Tokarski, Marlena Urbaniak, Robert M. Wegner
0,0
Magazyn Biały ... Kacper Adamski, Art...
Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016. Antologia utworów nominowanych za rok 2015 Rafał Cichowski, Jacek Dukaj, Dorota Dziedzic-Chojnacka, Anna Kańtoch, Magdalena Kozak, Magdalena Kucenty, Paweł Majka, Paweł Ostrowski, Marcin Przybyłek, Robert M. Wegner, Przemysław Zańko
6,5
Nagroda im. Ja... Rafał Cichowski, Ja...
Okładka książki Legendy polskie Elżbieta Cherezińska, Rafał Kosik, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Radek Rak, Robert M. Wegner
6,1
Legendy polskie Elżbieta Cherezińsk...

Świat Meekhanu wciąga. Więc chce się wiedzieć więcej i więcej. Stąd z przyjemnością pochłonęłam opowiadanie o młodym cesarzu, zdegradowanym księciu, pomysłowej psiarce, rozpaczliwej bitwie i masakrze w zapiskach starego żołnierza. Niezłe.

Bardzo dobra!

Bardzo dobre opowiadanie, uzupełniające nieco historię kilku postaci pierwszo, drugo i trzecioplanowych w uniwersum Meekhanu. Polecam :)

Trzyma poziom.Ładna batalistyka.

Krótkie, ale za to jakie treściwe.

Zagony Ojca Wojny stoją u bram stolicy imperium. Cesarz sam będzie dowodził obroną. Plan jest taki, że jak Yaweryn zaatakuje całymi siłami broniącą się piechotę, to Laskolnyk zaatakuje z pełną mocą imperialnej konnicy. Cóż ... plany są dobre i każdy ma swój, podobnie Yaweryn. Jednak adaptacja planów do aktualnej sytuacji, Meekhańczykom...

Na półkach: , , , ,

Co tu pisać ... opowiadanie mistrzostwo świata. Bardzo fajny dodatek do cyklu powieści opowiadający epizod bitwy o Mekhan. Na duży plus zasługuje ujęcie tematu nie z perspektyw opisu czysto militarnych działań ale przedstawienie tego na tle innego wątku.

ANNKS!!!

Kolejne potwierdzenie talentu autora do opisów batalistycznych. Bardzo dobre opowiadanie, trzymające w napięciu, pełne zwrotów akcji i odkrywanej powoli tajemnicy. No i odpowiednio dawkowany patos, bohaterstwo i poświęcenie, które sprawia, że wszyscy jesteśmy Meekhańczykami.
"Jeszcze może załopotać" jest prequelem cyklu "Opowieści z...", opisem bitwy o Meekhan z czasów...

Na półkach: , , , ,

Kolejne bardzo dobre opowiadanie z uniwersum „Meekhanu”.
Bardzo miła i zaskakująca niespodzianka ze strony Wegnera.
Plusy:
- epizod walki o Meekhan, który mógł zmienić świat;
- świetne opisy walk z perspektywy kilku bohaterów;
- dowiadujemy się czym Laskolnyk zasłużył się u Cesarza;
- postać Cesarza Kregan-ber-Arlens’a z jego mądrością, niezłomnością i wolą walki;
- opis...

Fajne opowiadanie, choć nie aż na tak wysokim poziomie co te zawarte w książkach.

Dyskusje

• 2019
  • Fantastyka
  • Ebook
  • Fantasy
  • 2020
  • 2020

Robert M. Wegner Jeszcze może załopotać. Opowieści z meekhańskiego pogranicza Zobacz więcej