Dobrobyt bez wzrostu : ekonomia dla planety o ograniczonych możliwościach

Okładka książki Dobrobyt bez wzrostu : ekonomia dla planety o ograniczonych możliwościach Tim Jackson
Tim Jackson Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Seria: POLITYKA W KULTURZE nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
POLITYKA W KULTURZE
Prosperity without growth
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
2015-01-01
2015-01-01
Marcin Polakowski
gospodarka konsumpcjonizm ekologia zmiany klimatu człowiek filozofia

Daję jedynkę, a dlaczego to obejrzyjcie tą recenzję https://www.youtube.com/watch?v=HD6cbiYKJN8

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W książce można znaleźć rozsądną krytykę systemu gospodarczego opartego na ciągłym wzroście i konsumpcjonizmie. Przedstawiono również główne kierunki niezbędnych wg. autora zmian. Zabrakło mi jednak większej szczegółowości. Ogólnie zbyt dużo słów, powtórzeń myśli , a za mało konkretów. Rozumiem, ze w dzisiejszych czasach wstyd wydac książkę mającą 100 stron.

Ważny głos w dyskusji nad zmianami w światowej gospodarce wynikającej z wyczerpujących się zasobów. Mimo, że surowce się kurczą, ludzie wciąż kurczowo trzymają się błędnych wskaźników rozwoju jak PKB. Autor słusznie wytyka jego braki i krytykuje ślepą wiarę w nieograniczony rozwój i konsumpcjonizm jako odpowiedź na pytanie - czym jest dobrobyt?

Odpowiedzi stanowią zaledwie zarys działań, które musimy wszyscy podjąć, aby nie przekroczyć bariery wyniszczenia planety, po której nie ma powrotu do życia, jakie znamy. Mimo to, warto je poznać.

Polecam, otwiera oczy.

• Z_Posiadam
  • Ekonomia?
  • Papierowe
  • NATURA

Dodaj cytat z książki Dobrobyt bez wzrostu : ekonomia dla planety o ograniczonych możliwościach