Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę.

To jedna z tych książek, które nie chcesz żeby się skończyły. Wspaniały, arcyciekawy i barwny opis wyprawy przez obie Ameryki ale i osobista historia Michała. Gorąco polecam

Ta pozycja, to dobry sposób by rozpocząć swoją przygodę z książką podróżniczą. Na swych kartach m.in. ukazuje ciekawe koleje tych, z którymi przyszło się spotkać naszym podróżnikom. Swoją drogą, to zaskakujące jak w wielu odległych zakątkach świata można spotkać rodaka. Oprócz ukazania piękna i trudu podróżowania, sygnalizuje ponad to, palący problem dewastacji środowiska przez nieustannie rosnącą falę śmieci, zalewającą szczególnie tzw kraje trzeciego świata.

Ta książka to arcydziło, pięknie napisana, czyta się jednym tchem.

Ta książka to arcydziło, pięknie napisana, czyta się jednym tchem.

Michał Woroch zabiera nas w swoją podróż, dzieloną w ze swoim kompanem Maciejem, wzdłuż dwóch Ameryk. Od końca jednej po kraniec drugiej. Możecie zapytać czy to coś nadzwyczajnego? Przecież jest wielu podróżników opisujących swoje wyprawy w najodleglejsze zakątki globu. I macie tu rację. Ale ilu z nich wsiada w auto, kupione za 25 tyś., które wymaga prawie całkowitego remontu i przystosowania do podróży i do podróżujących. Ilu z tych podróżników porusza się na wózku inwalidzkim? Tak, to historia dwóch przyjaciół, wspólników, których los połączyła choroba i ograniczenia ruchowe. A których marzeniem było osiągnąć to co skrajnie niemożliwe.

Sama kocham podróże, umie po części wczuć się w tą pogoń za wolnością. Za wolnością, którą odczuwa się po kilku dniach, setki kilometrów od domu. To jest coś, co mi osobiście daje siłę i największy reset od życia codziennego. I cholernie zazdroszczę chłopakom siły, determinacji, odwagi i wiary. A przede wszystkim, wszystkiego co przeżyli podczas wielomiesięcznej podróży. Nawet tych najgorszych momentów, ponieważ to właśnie je po latach wspomina się najczęściej. Samozaparcia w realizacji marzeń, odpuszczania w sytuacjach, które po prostu przekraczały ich możliwości fizyczne i tego pogodzenia z losem. Pogodzenia się, że choć czasem docierali do kolejnych punktów, nie mogli dojść do ostatecznego celu. Ale dla mnie zrobili i tak więcej niż mogli.

Pokazali, że nie zawsze walka dotyczy własnych słabości, ale tu w wielkim świecie, największym ograniczeniem okazał się system, infrastruktura, brak świadomości i wrażliwości ludzi. Wielka Ameryka od zawsze mnie ciekawi, USA, które jednak czasami wydaje mi się, pozostaje wyłącznie snem, a realia są odmienne. I myślę, że dwaj podróżnicy też to czują, bowiem ilość historii i emocji zdecydowanie dociera do mnie gdy opisywane są z pierwszej części podróży, po dzikiej Ameryce Południowej, niż cywilizowanych Stanach Zjednoczonych. Pokazane są nam miejsca, szlaki, a przede wszystkim ludzie i ich tak różna mentalność.

W tym miejscu wyrażam swój podziw i szacunek dla Autora i jego towarzysza. I zazdroszczę, czegoś, czego ja mimo pełnosprawności, pewnie nigdy nie dokonam. Dziękuje, że dzielicie się tym z nami.

Michał i Maciej wyruszyli przez dwie Ameryki mimo swojej niepełnosprawności. Sami. Swym wyczynem zawstydzili mnie i pewnie niejedna zdrowa osobę, która szuka wymówek zamiast działać. Chłopaki biorą życie pełnymi garściami nie zważając na ograniczenia. Nie znajduję słów by wyrazić swój podziw i szacunek dla nich!
Samą książkę czyta się nieźle, nie jest to do końca mój styl, ale i tak warto :)

Samą książkę czyta się nieźle, nie jest to do końca mój styl,...

Niesamowita podróż! Relacje z drogi, z przygód, ale też osobiste spojrzenie autora, jego przemyślenia i doświadczenia nie tylko z tej podróży, co pozwala lepiej zrozumieć i odczuć jego drogę.

Fantastyczna przygoda.
Relacja Michala Worocha z podrozy jego zycia. Relacja pokazujaca ile sily tkwi w czlowieku. Tej fizycznej, ale takze, a moze zwlaszcza tej psychicznej. Silnej woli w dazeniu do celu i pokonywaniu barier.
Jest to rowniez ksiazka o tym ile dobra i zyczliwosci jest jeszcze na tym swiecie. Zaskakujace w jakich miejscach mozna sie z nia zetknac.
Jest to wreszcie ksiazka podroznicza. Ubolewam, ze nie zamieszczono wiecej zdjec, ale od czego jest internet ;)
Musze przyznac, ze im blizej konca podrozy obu panow, tym wieksze emocje mi towarzyszyly. Oczekiwanie na szczesliwy final po tych wszystkich perypetiach, bylo bardzo przyjemne.
Ksiazke polecam wszystkim milosnikom natury i podrozy. Fantastycznie spedzony czas.

Fantastyczna przygoda.
Jest to...

Fantastyczna! Wspaniała książka! Może i styl autora to nie moja bajka, ale pochłonąłem ją w 3 wieczory. Niesamowite spojrzenie na bariery ludzkiej wytrzymałości. Kłaniam się nisko chłopakom, że mimo przeciwnościom losu powiedzieli "fuck you" i sięgnęli po swoje marzenia. Dziękuję autorowi, że nie ograniczył się do kronikarskiej relacji, a otworzył się przed czytelnikiem zupełnie. Czytało się jak dobrą powieść przygodową pełną barwnych postaci, zwrotów akcji i pięknych pejzaży. Te kilka zdjęć również zrobiło świetną robotę. Będę polecał te książkę gdzie się da. Dała mi ona wiele pozytywnej energii w ciężkim momencie mego życia. A jaka jest Twoja wymówka?

Ta książka to dla mnie coś więcej niż tylko kolejna książka przygodowa. Skłoniła mnie do wielu refleksji. Ląduje w dziale ulubionych. Dziękuję Imienniku, za jej napisanie!

Dla mnie ta książka to takie Prudhoe Bay Michała. Niekończąca się przygoda. Mam wrażenie że przez cały czas siedziałem gdzieś tam z nimi w Defie i zastanawiam się czy w ogóle z niego wysiadłem...

• Podróżnicze
  • Chce ale nie mam